Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetünk katolikusból...

Hogyan lehetünk katolikusból evangélikusok? Mi a menete? Milyen egy evangélikus szentmise?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek,de nem szeretném ha elítélnétek!

Én is és a férjem is katolikus vallásúak vagyunk. Én is és a férjem is elváltunk már egyszer,de én akkor egyházilag is elváltam a volt férjemtől. Mivel a férjem egyházilag nem vált el a volt nejétől,ezért nekünk csak polgári esküvőnk volt, de most szeretnénk templomit is! Már több mint egy éve folyik a férjem egyházi válása,de még mindíg semmi eredmény, sőt, az elején a papunk bíztatott bennünket,hogy vágjunk bele, mert az okok megfelelőek ahhoz,hogy szétválasszák őket. Most viszont már mást mondott és finoman közöle,hogy egyenlőre még ne tervezzük az esküvőt. De igazából nem is ez a lényeg, hanem az, hogy hogyan lehetnénk evangélikusok? Mi ennek a menete? Úgy hallottam, ha áttérnénk másik valláshoz,akkor ott lehetne templomi esküvőnk? Milyen az evangélikus vallás? Hasonlítanak a misék a katolikuséhoz?

Esetleg ha valaki tért már át esküvő miatt és jártas ebben,az kérem segítsen! Minden érdekel amit az evangélikus vallásról tudni kell!


2011. szept. 25. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ballagjatok el az evangélikus tiszteleteshez, tuti segíteni fog megválaszolni ezeket a kérdéseket.
2011. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kösz,ez a válasz kielégítő volt! Talán nem tudod kedves válaszadó,hogy ez a gyakori kérdések oldal, ahová kérdéseket lehet feltenni és aki tudja rá a választ,az válaszol.
2011. szept. 25. 21:24
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Abban igaza van az előttem szólónak,hogy az evangélikus parókián kell érdeklődnöd az áttérésről. Ha evangélikusok lesztek,akkor már ott lehet templomi esküvőtök is.

Az evangélikus vallás istentisztelete nem hasonlít a katolikushoz. Valahol a katolikus és a református között van. De mindenképpen protestáns vallás.

2011. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
az evangélikus valamivel visszafogottabb, egyszerűbb. nincsenek nagyon kötöttségek, mint pl. a dalolászva beszélés, betanult "énvétkem" szövegek a hívőktől.. nem ismerik el a szenteket, Szűz Máriához sem imádkoznak, a templomuk egyszerűbb kinézetű. először énekelnek kiskönyvekből, orgona kísrettel pár dalt, majd a lelkész(nem pap) igét hirdet, imádkoznak, ennyi. nem tart tovább az istentisztelet egy óránál. két betanult ima van, a miatyánk és a hiszekegy, amugy saját Evangélikus pedig konfirmálással lehetsz, de hogy ez mit takar, még én sem tudom, énis nemsokára készülök ezen átesni:)
2011. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

21.23 ismét:

[link] itt szerintem mindent megtalálsz! az esküvő menete is le van írva szépen! a "hitünk" menüponton belül pedig tudsz emailt küldeni egy lelkésznek, aki válaszol! (én is kérdeztem, nekem másnapra visszaírt, szóval nem kell heteket várni)

2011. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
ez elég gáz,h csak azért akarsz áttérni egy hitre,h ott lehessen templomi esküvőd...
2011. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!

Az első vagyok, és azért mertem ezt a választ írni, mert erre kielégítő választ csak az adott pap fog adni. Mondjuk azt, hogy elfogadja-e csak a házasulásért a belépési szándékotokat. Hacsak itt nem sorakoznak a különböző felekezethez tartozó papok, úgyis mindenki csak saccra tud válaszolni. Amilyen kötekedőnek tűnsz, szerintem az se tetszene. Ennyit a keresztény jószándékról.

2011. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


1. Ha jól tudom, erre nincs egységes szabályozás az evangélikusoknál, pontos infoval a helyi Lelkészi Hivatalban tudnak szolgálni.

2. Tekintettel arra, hogy az evangélikus szertartásrend szerint az esküvő nem házasságkötés, hanem a házasság megáldása, amennyiben a világi válás megtörtént, az evangélikus templomi esküvőnek nincs akadálya.

3. Amennyiben szeretnétek az evangélikus egyházhoz tartozni, az áttérés egy áttérési szertartással történik. Amennyiben viszont csak a templomi esküvőt szeretnétek, nem szükséges áttérés.


Úgy tudom, ez az általános gyakorlat, de egy-egy evangélikus gyülekezetben lehet ennél szigorúbb szabályozás.


Egy református lelkipásztor

(bocs, h beleszóltam, de gondoltam, h evangélikusok talán kevesebben járnak itt a GYIKen)

2011. szept. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Andizsuzsi ***** válasza:
50%
Én azt nem értem, mi az, hogy egyházi válás? Katolikus házasságot nem lehet felbontani.
2011. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
de igen van egyházi válás!
2011. szept. 29. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!