Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok olyan újszövetségi...

Ozmium42 kérdése:

Írnátok olyan újszövetségi idézeteket, amik visszautalnak az Ószövetségre?

Figyelt kérdés
Tehát pl. hivatkoznak rá, vagy idéznek belőle stb.
2011. szept. 26. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mt 27,9 "Ekkor teljesedék be a Jeremiás próféta mondása, a ki így szólott: És vevék a harmincz ezüst pénzt, a megbecsültnek árát, a kit Izráel fiai részéről megbecsültek,"


mt.4.13 "És odahagyva Názáretet, elméne és lakozék a tengerparti Kapernaumban, a Zebulon és Naftali határain;

Hogy beteljesedjék, a mit Ésaiás próféta mondott, így szólván:"


Mt 27,35 "Minek utána pedig megfeszíték őt, eloszták az ő ruháit, sorsot vetvén; hogy beteljék a próféta mondása: Megosztozának az én ruháimon, és az én köntösömre sorsot vetének."



Még bőven lehetne sorolni...

Zebulonnak földje és Naftalinak földje, a tenger felé, a Jordánon túl, a pogányok Galileája,

A nép, a mely sötétségben ül vala, láta nagy világosságot, és a kik a halálnak földében és árnyékában ülnek vala, azoknak világosság támada.

2011. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! Mt.
2011. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom néktek: szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal akik titeket gyűlölnek és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket."

(Mt 5, 43-44)De az egész Máté 5 arról szól, mi mondatott meg a régieknek, és mit gondol erről Jézus. Nagyon tanulságos olvasmány.

2011. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Fogj egy Károli Bibliát. Kezdd el olvasni az Újszövetséget. A versek alatt apró betűs utalások vannak. Rengeteg igehely van a kérdésedre, sokáig tartana idézgetni.
2011. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az én Bibliám Teszkós, nincs benne sem magyarázat, sem keresztutalás, csak a csupasz szöveg. És nincs is nálam, és most nem is tudnám elkezdeni olvasni.
2011. szept. 26. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a Károli féle Szentírásban, hanem minden katolikus Bibliában fel vannak tűntetve ezek a visszahivatkozások.


A sort folytatva a következő idézet legalább 3 helyen is előfordul: "A ember elhagyja apját és anyját, feleségéhez ragaszkodik, és a kettő egy testté lesz." (Ter 2,24; Mt 19,5; Ef 5,31).


Sok helyen lehet olyat olvasni, hogy "ez azért történt, hogy beteljesedjék az írás" vagy valami hasonló, de igen nagy türelem vagy műveltség szükséges, hogy megtaláld/azonnal tud, hogy ezek pontosan hova utalnak vissza, ha ez egy számodra fontos kérdés, szerintem megéri az a néhány ezer forint kiadás, hogy olyan Szentírásod legyen, ahol ezeket a visszautalásokat jelölik.

2011. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az én Bibliám Teszkós, nincs benne sem magyarázat, sem keresztutalás, csak a csupasz szöveg. És nincs is nálam, és most nem is tudnám elkezdeni olvasni."


Hé a Biblia az Biblia! Ilyet ne mondj rá,hogy teszkós :D


Egyébként akkor szerezz be másikat :D


Lukács 4:18-19 -> Ézsaiás 61:1-2


Lukács 3:4-6 -> Ézsaiás 40:4-6

2011. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A Tescoban vettem. Nem mondhatom rá, hogy Sparos!
2011. szept. 27. 21:10
 9/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Akkor menj a legközelebbi református templomba, ott biztosan tudsz venni Károlit. Sok fordítást olvasok, de az a favorit.
2011. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!