Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki belép egy apácarendbe...

Aki belép egy apácarendbe vagy szerzetesrendbe, az miért kap új nevet? Miért nem marad az a neve, amit addig viselt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy azért, mert csak bibliai nevet lehet viselni? Bocsi, lehet hülyeséget írok, előre is elnézést érte, de én ezt észre vettem, mert régen mikor jártam templomba nagy haverságban voltam a nővérekkel és volt egy fiatalabb , aki akkor lett azzá( vagy akkor tanult, már nem tudom), és Anita volt az eredeti neve, ami tudtommal nem bibliai név.
2011. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Hogy elvegyék az identitását, és birtokba vehessék.
2011. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Másodiknak. Ki tudnád ezt bővebben fejteni?
2011. okt. 2. 16:37
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Igen, ki tudom.


Egy ilyen rend nem egy hobbiklub, aki belép, az kilépni már nem nagyon szokott. A szerzetesrendek elzárkóznak attól, ami számunkra a mindennapi élet. Ha valaki belép, akkor azzal éreztetni kell tudat alatt, hogy ő onnantól fogva a rend "tulajdona". Az új identitásnak pedig pszichológiai szempontból hasonló szerepe van, mint az egyenruhának, csak még erősebb. Másrészt meg elveszi az egyébtől az utolsó dolgot is, ami a rendbe való belépés előtti életére emlékeztetné, ezzel végleg elszakítva a szerzetest a külvilágtól.

2011. okt. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

*egyébtől = egyéntől


Gondolom nyilvánvaló volt, hogy egyént akartam írni, de azért javítom.

2011. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2011. okt. 2. 16:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzáfűznék, hogy nem a szerzetesrend vágyik birtokba venni más embereket, mivel a szerzetesrendek nem terjeszkednek és nem toboroznak, nem céljuk bármiféle földi befolyás kiépítése. Az egyénnek van indíttatása, hogy belépjen egy rendbe, és addigi életét feladva egész lényegét Isten szolgálatának szentelje. Ennek egy jelképes mozzanata, hogy új nevet kap.
2011. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden rendnél más, van, ahol nincs új név. Pl. szociális testvérek társasága. De több más helyen sem.

Isten a Bibliában sokszor új nevet ad annak, akit közelebb von Magához, mint addig.

Sok rendben szentek neveit veszik fel, és ezáltal megkapják azt a szentet védőszentnek is.

"Birtokba venni" pedig legfeljebb Isten akar, a rendeknek ez nem érdekük. Nincsenek ilyen-olyan befolyásaik, pénzeik, tönkretevési szándékaik... Mégis ki lenne mögötte? Összeesküvés-elmélet? Gonosz az Egyház? Az Egyház mi vagyunk, és olyan, amilyenek mi vagyunk.

2011. okt. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Valóban nem minden szerzetesrendben szokás az új név adása- felvétele. Ahol igen, ott sem egyértelműen szent név (konkrét példa //ugyan férfirendből OSB// keresztnév Gábor (arkangyal) rendi név Attila//) Mindenképpen utalás arra, hogy alárendeli magát a rend szabályainak.
2011. okt. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, ki tudom.


Egy ilyen rend nem egy hobbiklub, aki belép, az kilépni már nem nagyon szokott. A szerzetesrendek elzárkóznak attól, ami számunkra a mindennapi élet. Ha valaki belép, akkor azzal éreztetni kell tudat alatt, hogy ő onnantól fogva a rend "tulajdona". Az új identitásnak pedig pszichológiai szempontból hasonló szerepe van, mint az egyenruhának, csak még erősebb. Másrészt meg elveszi az egyébtől az utolsó dolgot is, ami a rendbe való belépés előtti életére emlékeztetné, ezzel végleg elszakítva a szerzetest a külvilágtól.


Mint egy szekta.

2011. okt. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!