Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent bérma szülőnek lenni?

Mit jelent bérma szülőnek lenni?

Figyelt kérdés
Megkért a húgom, hogy legyek a bérma anyja, de azt nem tudom, hogy ez mit jelent. Lesz valamilyen kötelezettségem, felelősségem vagy ez mit jelent pontosan? Úgy tudom a bérmálás azt jelenti, hogy felnőni a kereszténységben, vagy valami ilyesmi de akkor minek a szülő? Én szívesen lennék a húgom bérma anyja, de csak úgy ha tudom mit jelent. 19L
2011. okt. 9. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bérma anya valami útmutatónak,segítőnek kell lenni ,de ez ugyan úgy jelképes ,mint a keresztszülőség.Gondolom bérmálkoztál,ha nem akkor ,nem lehetsz bérma anya.
2011. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

olyan, mint a keresztszülő.

Bár valóban a felnőtt nagykorúság szentsége, még is jó, ha vezet, segít valaki.

Csak akkor lehetsz, ha te is meg vagy bérmálva ( a te bérmaszülőd nem foglalkozik veled?)

Feladata: mellette állj a nehéz helyzetekben is, segíts neki, figyelmeztesd, ha le akarna térni a kereszténység útjáról, imádkozz érte stb tehát főleg a támogatás, lelki vezetés a feladat, ami kibontakozik az élet legtöbb területére...

2011. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így nagyjából már értem.

Nem igazán magyaráztak el nekem semmit, hirtelen lettem keresztelve is és egyben első áldoztam is 16 évesen, majd pár hónap múlva jött a bérmálás, de fogalmam se volt hogy ezeknek mi az értelme, jelentése.

2011. okt. 9. 16:36
 4/13 anonim ***** válasza:

A bérmaszülőség azt jelenti, hogy a bérmaszülő segíti a bérmálkozót a keresztény életben.


A bérmálás (bibliai terminológiával élve: "Szentlélek-keresztség") azt jelenti, hogy a keresztény élet, amely a keresztségben megszületett, felserdült, és a Szentlélek által elkezdődhet teljességgel az életünk, megkapjuk a Szentlélek ajándékait, teljességgel Krisztust, és képesek vagyunk érte áldozatot vállalni. Tehát felnövünk. Ez a püspök kézrátételével és krizmával való megkenésével történik.

2011. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Telyesen (veletlenul) fejbe vagod a gyereket! Na akkor igazi BENA szulo lehetsz!
2011. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem felelősséget is jelent, ha a bérmálkozó élete végén elkárhozik és te nem tettél meg mindent azért hogy segítsd akkor ezért felelősséggel tartozol. Szóval csak akkor vállald el ha tényleg úgy gondolod hogy tudsz majd neki segíteni, és később nem fog megszakadni a kapcsolat köztetek.
2011. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Telyesen (veletlenul) fejbe vagod a gyereket! Na akkor igazi BENA szulo lehetsz!"



Ezt nem igazán értem..

2011. okt. 10. 09:32
 8/13 A kérdező kommentje:
Ismerek olyat akiknek 5 bérma gyerekük van éa nem foglalkoznak velük ilyen téren és szerintem mások se nagyon foglalkoznak a dologgal..
2011. okt. 10. 09:34
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ismerek olyat akiknek 5 bérma gyerekük van éa nem foglalkoznak velük ilyen téren és szerintem mások se nagyon foglalkoznak a dologgal.."


Rosszul teszik. Miért vállaltak el egy olyan feladatot amit végeznek el?

2011. okt. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez is egy hulyeseg a katolikus egyhazbol. Ahelyett hogy istenre figyelnenek ilyen ertelmetlen dolgokkal foglalkoznak.
2011. okt. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!