Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad-e menstruációkor böjtölni?

Szabad-e menstruációkor böjtölni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 11:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Szeretnék böjtölni de pont megjött. Igaziból senkitől sem hallottam hogy nem lehet , de a Mózes könyvében van írva olyasmi hogy a nő olyankor tisztátalan.

Várjakinkább ? Elég sürgős lenne.

2011. okt. 17. 11:40
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem böjtölnék akkor, de nem elvi vagy vallási okból, hanem mert egyébként is gyengébb vagyok az első pár nap, kicsit szédülök, ilyesmi, és akkor még böjtölni is túl megterhelő lenne. De ez persze csak arra vonatkozik, ha szigorú léböjtre gondolsz, ha csak mondjuk a hús vagy édesség elhagyására, akkor meg nyugodtan!
2011. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én azt tartom igazi böjtnek ha csak vizet iszok. Most nagy nehezen rávettem magam a böjtre de nem merem mert lehet Istennek nem fog tetszeni.
2011. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
bocsi véletlenül elküldtem befejezés előtt; tehát - nem merek inni gyülöcslevet ha így kezdtem el.
2011. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem - szigorúan vallási szempontból nézve - lehet, hiszen minden nagy vallásban vannak böjti időszakok, akár több hetesek is, de én nem tudok róla, hogy a menstruáló nők ez alól felmentést kapnának, vagy tiltanák őket. Én katolikus vagyok, nálunk húsvét előtt van nagyböjt, 4 hét, tehát elvileg minden nő beleesik. De felmentése csak a gyerekeknek, betegeknek, öregeknek van.
2011. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Javíts ki, ha tévedek, de a nagybőjt sem ész nélküli koplalást jelent, pl. hogy csak vizet szabad inni, esetleg vizet meg gyüm.levet.

Egy másik katolikus

2011. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Én koplalásról egyáltalán nem ejtettem szót. Természetesen nem azt jelenti. Csak azt mondtam, hogy a katolikusoknál nem menti fel a böjt alól a menstruálót semmi.
2011. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ha katolikus vagy, ne az Ószövetség alapján akarj böjtölni, mert az Újszövetség egy csomó dolgot "felülírt".
2011. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ne.

A vérveszteségtől amúgy is gyengébb vagy, ne koplalj még pluszba, mert elájulhatsz.

2011. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Mivel az Újszövetség gyermekei vagyunk, ezért nyugodtan böjtölj.

Egészségügyi szempontokból viszont jó valami "lightos" böjtöt választani ilyenkor, pl. beszédben önmegtagadás (nem beszélsz fölöslegesen - tehát no pletyka, no viccek, no fölösleges kíváncsiskodás, próbálod Istent hallgatni), édességben, szórakozásban, netezésben, tévézésben, esetleg húsböjt. Szóval ne valami nagyon megterhelőt tegyél. Mondj le valamilyen tevékenységről, amit nagyon szeretsz egy pár napra. Ez is böjt, ajánld fel szeretetből, Isten előtt ugyanolyan kedves. De vigyázz, nem az áldozatot várja első sorban az Úr, hanem az irgalmasságot és szeretetet.

2011. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!