Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha remete vagy szerzetes...

Ha remete vagy szerzetes akarok lenni, hogyan irtsam ki magamból az alapvető ösztöneimet?

Figyelt kérdés

Végül is annyira nem vagyok vallásos, de inkább lennék valami szerzetesrend tagja, vagy egy teljesen remete ember, mint hogy ezt az undorító életet éljem mint mindenki más, az illúziókat hajkurászva. Ha van köztetek olyan, akinek sikerült kilépni ebből, vagy legalább elvonulni, akkor mondjátok el, hogyan lehet!


Sajnos pénzem sincs rá, és azt is gyűlölöm, hogy mindenhez csak ez kell és minden erről szól.


2011. okt. 21. 21:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Remete lehetsz akár úgyis, hogy többé nem jössz ki a lakásodból vagy el mész erdőbe remetének. Viszont szerzetes inkább ne légy! Mert a szerzetesrend egyenlő a vallással!
2011. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
47%

Nekem sikerült, és megtaláltam a boldogságot...

Azóta teljesen kiléptem a világ förtelemeinek a hatása alól és már az internetre sem járok fel.

Így sajnos nem olvastam ezt a érdést sem, és nem tudom elmondani neked, hogyan tudod elérni a teljes kiszabadulást.

Remélem te is rájössz magastól és akkor már ketten leszünk ebben a csodában.

MERT MÁR ROHADTÚL UNATKOZOK!!!

2011. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

nekem sikerült teljesen visszavonulnom,mivel nem dolgozom,suliba sem járok,anyámmal élek így semmi nem kényszerít arra,hogy kimozduljak,és felvegyem a klisét amit a rendszer diktál.

A barátaim is szétszéledtek,pedig jó sok volt régen.

Kell kb fél év mire megszokod az elszigeteltséget és a magányt.utána még egy kicsit hiányozni fog az élet,de szépen az is elmúlik.

Azt hogy miért érdemes másképp döntened,talán a Távkapcs című film mutatja,de ha ez Téged nem hat meg akkor hajrá.

2011. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

21:58


"nekem sikerült teljesen visszavonulnom,mivel nem dolgozom,suliba sem járok,anyámmal élek így semmi nem kényszerít arra,hogy kimozduljak,és felvegyem a klisét amit a rendszer diktál."


Nem léptél ki a rendszerből, csak egy másik, egyre divatosabb adaptációs formát választottál, a hikikomori-t.

2011. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%

"Ha remete vagy szerzetes akarok lenni, hogyan irtsam ki magamból az alapvető ösztöneimet?"


A remeték és szerzetesek nem irtják ki az ösztöneiket, csak éppen nem engedelmeskednek nekik mindig.


"Végül is annyira nem vagyok vallásos, de inkább lennék valami szerzetesrend tagja, vagy egy teljesen remete ember, mint hogy ezt az undorító életet éljem"


Nem vennének fel egy szerzetesrendbe, ugyanis a szerzetesrendek nem fogadják a világ elől menekülőket.


A szerzetesrendek célja egészen más, nem a beilleszkedés elől való elmenekülés.


"Sajnos pénzem sincs rá, és azt is gyűlölöm, hogy mindenhez csak ez kell és minden erről szól."


Akkor előbb szerezz pénzt, és csak aztán zárkózz be. De ha már van pénzed, akkor meg fog jönni a kedved az élethez is.


Valójában a remete-álmaiddal azt akarod kompenzálni, hogy nincs pénzed. De ezt magadnak sem vallod be, mert iszonyatosan félsz attól, hogy lúzernek tűnsz. Ezt nem akarod elismerni, és kompenzálod.


A megoldás pénzt szerezni.

2011. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
37%

"nekem sikerült teljesen visszavonulnom,mivel nem dolgozom,suliba sem járok,anyámmal élek"

anyád miből tart el már ne is haragudj????

te nem visszavonultál, hanem egy naplopó vagy, aki az anyján élősködik....


"Nem léptél ki a rendszerből, csak egy másik, egyre divatosabb adaptációs formát választottál, a hikikomori-t."


Hikikomori? ezt úgy mondják, hogy fa.szopó naplopó, aki nem hajlandó semmit csinálni, de elvárja, hogy legyen mit ennie, tudjon minden nap a gyakorikérdésekre írni, legyen jó meleg ágya... megnéznék egy "hikikomorit", hogy mit csinálna ha kib.sznám a híd alá, hogy ott hikikomoriskodjon!


na. kicsit fölhúztam magam.


a kérdésre válaszolva :


mik ezek az illúziók? ha rájöttél, hát ne hajkurászd őket!

mitől undorító az élet? ha rájöttél, cselekedj úgy, hogy elkerüld ezeket az undorító dolgokat!

ahhoz, hogy változtass az életkörülményeiden, először magadat kell megváltoztatni.

de egyszerűbben megfogalmazva, "ha meg akarod ismerni a környezetedet, ismerd meg magadat."


a kérdésed meg teljesen ki van fordítva. a remete nem azért ment el remetének, mert már kiirtotta az ösztönöket magából. azért ment el remetének, hogy kiirtsa az ösztöneit.


ismerkedj magaddal, a környezeteddel, az élet működésével... ehhez nagy segítséget nyújt a hindu vallás illetve a buddhista életfilozófia.

2011. okt. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

21:52

Ha többé nem megyek ki a lakásomból, egyszerűen éhenhalok.


21:55

Ez nem igaz hogy minden remete a bokrok közt él. Valahol láttam ilyen papokat akik az interneten beszélgettek, meg volt egy rendezvényen egy remete, aki ki ment meditálni a fák alá. Nem akarok barlangban lakni, csak hogy ne kelljen emberek közé menni, max csak ha akarok.


21:58

Jó de egyszer te is dolgozni fogsz, nem élhetsz anyád nyakán állandóan. És akkor ki kell menni a boltba, meg dolgozni kell, meg be kell fizetni a csekket a postán, stb...


22:16

Akkor valahogy erőt akarok venni ezeken, hogy tudjak magánban boldogan élni.


Ha nem fogadna be egy rend se, akkor hova menjek? De mi a különbség akkor? A szerzetesek se tudnak beilleszkedni, mert nem isznak, nem cigiznek, nem csajoznak, nem vásárolgatnak, nem hazudoznak, stb. Csak ők ráfogják hogy Isten miatt, én meg magamtól nem akarom ezt. Ez nem elmenekülés, én nem is akarok egy ilyen világba beilleszkedni.


De nem érted hogy utálom a pénzt? És pont attól jönne meg a kedvem hogy sok pénzem van? Ez hülyeség...

Mi ez a kompenzálós szöveg? Miért kompenzálnék valami olyat amit eleve nem akarok? Ha lenne pénzem úgy hogy nem kellene dolgozni járni meg boltba meg csekket befizetni, akkor is zavarna ez az egész ami körülöttem van, meg a pénz, hogy van. Én nem pénzt akarok, hanem pont pénznélküliséget. Szabadságot a vágyaktól.


23:47

Tudom hogy illúzió de nem tudom elnyomni magamban. Pl mindig arra vágytam hogy legyen egy pár barátom meg egy normális barátnőm, de már évek óta tudom hogy ilyet nem lehet találni, mert mindenki önző, de mégis reménykedek. Meg ott van ez a félelem is bennem hogy pénz nélkül nem lehet élni, pedig csak ki kellene menni a szabadba ősember módra élni. De ez működik mert mutattak ilyen embereket! Csak nem tudom hogy kezdjek neki.


De nem tudom elkerüni ezeket az undorító dolgokat mert a része a hétköznapoknak, és nem állok készen arra hogy remete legyek mert pár hét múlva éhenhalnék vagy úgyis visszajönnék.


Ismerem a vallásokat, meg ismerem magamat is, de mégis vágyok arra hogy megértsenek és szeressenek és ezt akarom valahogy eltüntetni. Egyik vallásban sem hiszek, de még azt is szívesebben játszanám mint a fogyasztó hedonista mintapolgár szerepét...

2011. okt. 22. 00:12
 8/34 anonim ***** válasza:
69%

" A szerzetesek se tudnak beilleszkedni"


A szerzetesek beilleszkednek, csak éppen egy másik társadalomba, aminek eltér az értékrendje a világitól.


"De nem érted hogy utálom a pénzt?"


Amíg nincs pénzed, addig az "utálom a pénzt" azt jelenti, hogy "utálom, hogy nincs pénzem, de ez megalázó, ezért magamnak sem vallom be".


Hiába mondod, hogy nem így van, ez így van. A pénzt előbb szerezd meg, utána utálhatod nyugodtan.


"Mi ez a kompenzálós szöveg? Miért kompenzálnék valami olyat amit eleve nem akarok?"


Az életet valamiféle versenyként értelmezed, ahol mindenkinek az a feladata, hogy pénzt, állást és nőt szerezzen. Attól félsz, hogy te nem tudsz helytállni ebben a versenyben, ezért úgy döntesz, hogy inkább nem indulsz el, hanem keresel magadnak egy másik pályát, ahol egyedül indulsz.


"Én nem pénzt akarok, hanem pont pénznélküliséget. Szabadságot a vágyaktól."


Akinek nincs pénze, az kénytelen folyton a pénzzel foglalkozni. Akinek kielégítetlenek a vágyai, az kénytelen a vágyaival foglalkozni. Csak az teheti meg, hogy nem foglalkozik a pénzzel, akinek van. A szegények többet beszélnek a pénzről, mint a jegybankelnökök. Nézz körül az utcán vagy a buszon: mindenfelé szegény embereket látsz, akik folyton a pénzről beszélnek. Gazdagok alig beszélnek róla.


"mindig arra vágytam hogy legyen egy pár barátom meg egy normális barátnőm, de már évek óta tudom hogy ilyet nem lehet találni, mert mindenki önző"


Mindenki önző. Te is önző vagy, ő is önző, attól még lehettek barátok. Nekem, aki nagyon önző vagyok, van egy csomó önző jóbarátom.


"pénz nélkül nem lehet élni, pedig csak ki kellene menni a szabadba ősember módra élni."


Enni kell, fűteni kell, borotválkozni kell, fürödni kell, gyógyszer kell, védelem kell a többi emberrel szemben, cipő kell. A szabadban lakó hajléktalanok átlagos élettartama néhány év.


"mégis vágyok arra hogy megértsenek és szeressenek és ezt akarom valahogy eltüntetni"


Nem tudod eltüntetni, mert az agyadba beépített funkció. A szeretetigényedet ugyanúgy nem tudod megszüntetni, mint mondjuk az oxigén- vagy vízigényedet. Neked pszichológiai segítségre lenne szükséges, hogy ne érezd úgy, hogy a világ ennyire ellenséges és gonosz hely, és megbékélj a valósággal.


"a fogyasztó hedonista mintapolgár"


Milyen egy fogyasztó hedonista mintapolgár, és ki az, aki nem az?

2011. okt. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

00:50

Hát akkor én is csak egy másik társadalomba akarok beilleszkedni, csak nem tudom hova, mert én nem tudok hinni Istenben. De nekem az is jó ha valaki el tudja hitetni velem, vagy megmagyarázza, csak eddig még azt láttam hogy a keresztények vagy álszentek vagy ők se tudják miről beszélnek.


"Amíg nincs pénzed, addig az "utálom a pénzt" azt jelenti, hogy "utálom, hogy nincs pénzem, de ez megalázó, ezért magamnak sem vallom be". "


Elmagyaráztam hogy az se boldogítana. Most akkor ennyi erővel mindenki pénzt akar, akinek van az kapzsi aki meg nem akarja az csak kompenzál. Szerintem meg csak te akarod a saját vágyaidat rámkompenzálni...


"Hiába mondod, hogy nem így van, ez így van. A pénzt előbb szerezd meg, utána utálhatod nyugodtan. "


Én meg tudom hogy csirke vagy hiába tagadod... Ebben semmi logika nincs, csak bele akarod magyarázni.


"Az életet valamiféle versenyként értelmezed, ahol mindenkinek az a feladata, hogy pénzt, állást és nőt szerezzen. Attól félsz, hogy te nem tudsz helytállni ebben a versenyben, ezért úgy döntesz, hogy inkább nem indulsz el, hanem keresel magadnak egy másik pályát, ahol egyedül indulsz. "


Na ez a baj hogy már itt tévedsz. Engem nem érdekel a verseny sem, nem érted? Én a versenytől undorodom, nem attól hogy nem nyerek. Ez a szánalmas, hogy ezek szerint te is csak versenyzel, mint mindenki más, hogy bebizonyíts valamit, ami egyébként semmit se ér. Majd ettől remélem megérted:

"Az emberek meg néznek,

hogy az Isten a pénz lett.

Sorban nyílnak a bankok

és az jelenti a rangot,

hogy mennyire állat az autód,

mekkora mellű a nőd,

és hogy meddig bírod feltekerni

a kocsiban a hangerőt,

a kocsiban a hangerőt..."


"Akinek nincs pénze, az kénytelen folyton a pénzzel foglalkozni. Akinek kielégítetlenek a vágyai, az kénytelen a vágyaival foglalkozni. Csak az teheti meg, hogy nem foglalkozik a pénzzel, akinek van. A szegények többet beszélnek a pénzről, mint a jegybankelnökök. Nézz körül az utcán vagy a buszon: mindenfelé szegény embereket látsz, akik folyton a pénzről beszélnek. Gazdagok alig beszélnek róla. "


Ez hülyeség, a remetéknek se pénz se nő se ilyesmik nem kellenek. Mondom hogy volt ilyen aki kiment élni a természetbe. Meg azt se hiszem hogy a szegények többet beszélnek a pénzről. Attól meg nem leszek boldogabb hogy épp én vagyok aki elveszi 10 másik vagyonát. Nézd már meg milyen munka bankárak lenni. De szerintem te tényleg nem fogod megérteni mit magyarázok, te még benne élsz ebben az illúzióban.


"Enni kell, fűteni kell, borotválkozni kell, fürödni kell, gyógyszer kell, védelem kell a többi emberrel szemben, cipő kell. A szabadban lakó hajléktalanok átlagos élettartama néhány év. "


Valahogy úgy csinálta hogy kint termelt valamit egy mezőn és azt ette, meg a másik vadászott. Fűteni se kell ha olyan hely de tüzifát gyűjteni nem nehéz. Az meg hülyeség hogy borotválkozni meg gyógyszer meg ilyenek. A remete minek borotválkozzon ha senkinek se akar tetszeni? Minek gyógyszer ha vannak gyógynövények? Minden betegséget nem lehet meggyógyítani de ha egészségesen a természetben élsz nincs is annyi betegséged. Na és ha nem 60 évig élsz hanem 30 de az a 30 boldog és van 60 év görcsölésed melyik a jó?


Szerintem inkább te attól félsz hogy nekem sikerülni fog valami olyan amit te nem mersz megtenni, mert az jön le mindenből hogy te élvezed ezt az állatéletet.

2011. okt. 22. 09:30
 10/34 anonim ***** válasza:
61%

Ezen az érzésen nagyon sok serdülő keresztűl megy....


Majd kinövöd...


Nem tudod a helyed, nem tudsz mit kezdeni, és marha sok időd van magadon tépelődni. Ezt hívják serdülőkornak. :)


Mondom, majd kinövöd. Fel a fejjel. Akarsz róla beszélni?...

2011. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!