Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szerzetest láthattam?...

Milyen szerzetest láthattam? Honnan jöhetett? Békéscsabán láttam.

Figyelt kérdés

Kb 10 évvel ezelőtt,nyári délután Békéscsabán,egy nem túl forgalmas utcán sétáltam és elment mellettem egy alak, akiről öltözködése alapján azt gondolom, valamilyen szerzetes lehetett, ilyet azelőtt csak könyvekben meg filmben láttam.Szóval, barna , földig érő "csuha"volt rajta, bő hosszú ujjú, kapucnis.A kapucnija annyira takarta, hogy nem láttam az arcát.A köpenye a derekán valami zsinórral,vagy madzaggal volt megkötve és lógott róla egy rózsafüzér.Sajnos egyedül voltam, nem volt kitől megkérdeznem, milyen szerzetes lehet.Otthon elmondtam , mit láttam és hülyének néztek, azt mondták, képzelődtem, erre nem járkálnak ilyenek.

Nos, kb 5 évvel később újra láttam ugyan ilyen embert, ugyan azon az utcán elsétálni, de szintén egyedül láttam.

Azóta, ha eszembe jut, mindig furdal a kíváncsiság,hogy kerülhetett ide, vagy lehet, hogy esetleg tényleg szellemet láttam?


2011. okt. 29. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ferences rendi, vagy kapucinus szerzetes lehetett, bár legközelebb csak Szegeden vannak feencesek!

Az is lehet, hogy őt láttad:

[link]

2011. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínű, ferences barát volt.

[link]

2011. okt. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pont ilyen volt az öltözéke, amilyen a 2. válaszoló linkjén látható.

Köszi a válaszokat!

2011. okt. 29. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:
én szentkúton láttam ilyen ruhás szerzeteseket.
2011. okt. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A történeted szépen mutatja, hogy mennyire nem tudják az emberek (lsd. családod), hogy vannak még szerzetesek élőben, nemcsak filmeken :). Olyan városokban, ahol laknak is, mindennapiak, nálunk pl. pálosokat látni gyakran, fehérben. Ismerek néhányat, nagyon jófejek. :) Az mondjuk igaz, hogy a kapucnit kevés szerzetes szokta manapság a fejére tenni, de mivel ott van, egyetlen mozdulat bármikor... ^^
2011. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!