Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A csont mit szimbolizál a...

A csont mit szimbolizál a Bibliában?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 18:09
 1/2 yuda ***** válasza:

Mindenhol mást, de szövegkörnyezetből adódik.

pl.

Mózes I. könyve:2:23 És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.

Itt az összetertozást jelenti.


Mózes I. könyve:29:14 És monda néki Lábán: Bizony én csontom és testem vagy te! És nála lakék egy hónapig,

Itt is az összetartozást, a rokoni kapcsolatot.


Ezékiel 37.1 -től

Lőn én rajtam az Úrnak keze, és kivitt engem az Úr lélek által, és letőn engem a völgynek közepette, mely csontokkal rakva vala.

..és a 11-es vers magyarázza:

11

És monda nékem: Embernek fia! ezek a tetemek az Izráel egész háza. Ímé, ezt mondják: Elszáradtak a mi csontjaink és elveszett a mi reménységünk; kivágattunk!

Tehát itt például jelképesen Izrael elveszettsége, reménytelensége, de a próféta szavára megelevenedik.

2011. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában az egybetartozást, összekötést, egységet,..


Pl. Krisztus esetében azért nem törték meg a csontját, mert egészében, teljességében adata magát áldozatul.


(szvsz a szellemet is jelképezi, ami az egység, a megmaradó rész, a testi halál után)

2011. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!