Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szabadkőművességnek, és a...

A szabadkőművességnek, és a szcientológiának van valami köze egymáshoz, vagy az égvilágon semmi?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs közük egymáshoz, de mindkettő veszélyes.
2011. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, hogy L.Ron Hubbard vakoló volt.
2011. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem volt információm erről, de nagyon meglehet. Akkor pedig a kettő között vannak átfedések. Módszereikben, céljaikban még akkor is lennének, ha az illető "úr" nem lett volna maga is "építőipari". Így azonban..
2011. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden társaságban vannak rossz természetű emberek, akik ettől függetlenül is azok.

A két dolognak semmi köze egymáshoz, az első több évszázados, a második újkori, de szívesen használja az előző eredményeit önmaga népszerűsítéséhez.

A szabadkőművesség normális ága nagyon pozitív, tudósok, jó nevű emberek is tagjai, bár titkolják - ez a társaság alaptulajdonsága még a régi időkből. Negatív megítélésük részben bizonyos misztikusságból (nem babona, csak viselkedési rituálék) ered, részben pedig abból, hogy mindig is ellenállók voltak, amit az aktuális hatalom nem kedvelt.

2011. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ó igen..nem ismeretlen előttem sem a szabadkőművesség története, szimbólumrendszere, a kölönböző országokban létező változatai, deklarált céljai. Ez a publikus arca, hogyne. Naív azonban nem szeretnék lenni. (Nagy "luxus" az.)

Szcientológia ügyében pedig..konkrét esetet látok a baráti körömben. Jobb sorsra érdemes, diplomás ember, aki mára - fokozatosan, a szemem előtt (és óvás ellenére) - elvesztette az autonómiáját, szellemi és anyagi értelemben egyaránt.

2011. nov. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyértelmű, hogy , amikor felfújták a szcientológia egyházat, akkor

szabadkőműves külsőségeket adtak hozzá

valamint a szabadkőműves ezotériákból csinálták a "magasabb szinteket"


nem kizárt, hogy a zsidó szabadkőművesség a forrása a szcientológia egyháznak

2012. nov. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

amit "the Pilot" feltár a Szuper Szció-ban

az sem egyéb, mint sci-fi -vé tett szabadkőműves ezotéria


"elit ezotéria" unatkozó milliomosoknak


drága mulatság, hiszen náluk minden csak a pénzről szól

2012. nov. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a Metapédia szerint ez L. Ron Hubbard születési neve:


Kasztner Rezső, Kastner Israel/Ysrael, ישראל קסטנר

2012. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a Metapédia szerint ez L. Ron Hubbard születési neve:


Kasztner Rezső, Kastner Israel/Ysrael, ישראל קסטנר"


-Szerintem ez ostobaság; nem tudom honnan szedhette a Metapédia... lehet, hogy elírtak valamit.

2014. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!