Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a te bizonyságod?

Mi a te bizonyságod?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy a létezők elmúlnak, de a létezés megmarad.
2011. nov. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tanúságtételre gondolsz? Nekem ez (illetve azóta sok minden más is történt velem de ez okozta a megtérésemet):


Kiskoromban jártam katolikus hittanra, énekkarba, voltam elsőáldozó, de a nevelésem azért nem volt igazán keresztényinek nevezhető. Szépen lassan ahogy teltek az évek kezdett magába szippantani a világ, de azért templomba még sokáig jártam. Aztán amikor 19 éves koromban jött egy nagy törés (az hogy mi azt nem mondom meg :)) ami miatt évekig rossz hangulatom volt és nem tudtam sehogy se segíteni rajta. Egy ideig még jártam templomba, de aztán amikor rájöttem hogy ez nem segít abbahagytam. Úgy gondolkodtam akkor hogy megpróbálom leélni az életemet minél jobban, de Isten nélkül, mert Ő úgy látszik nem törődik velem.

32 éves koromra az idő telésével szépen lassan rendeződött az életem és egyre javult ezzel a hangulatom is de Istennel még mindig nem tudtam kibékülni. Ekkor történt hogy nyaralni voltunk Krétán, és ott a befizetett idegenvezetős program keretében egy félórára benéztünk egy görög-keleti orthodox kolostorba. Nagyon szép volt, körülnéztünk kb. 10 percig aztán mentünk tovább. Aznap este azt álmodtam hogy abban a kis kolostorban lévő kápolnában vagyok (egy nagyon régi és nagyon kicsi kápolna volt ez) és mintha az elmémbe lenne helyezve egy új ismeret, egy ideig 100%-os bizonyossággal tudtam hogy Isten létezik. Korábban is hittem benne, de akkor arra a rövid időre nem hittem, hanem tudtam hogy létezik. Ez egy természetfeletti tapasztalat volt, korábban soha nem tapasztaltam ilyet. Később megtudtam hogy a kolostor szent Györgynek van szentelve, akinek a közbenjárását hitben való megerősítésért szokták kérni, mint ahogy nekem is a hit erősítésében segített. Ráadásul Szent György a védőszentem, ezért gondolom ő segített a közbenjárásával.

2011. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jézus örök életet adott nekem,meggyógyított a betegségeimből,megszabadított a kötelékeimtől és teljes szabadságot adott.
2011. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pelgrim ***** válasza:
ÉN VAGYOK az én bizonyságom.
2011. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megvannak a maga apró csodái. Az enyém az, hogy ki tudtam törni, magam mögött tudtam hagyni a múltam, hogy egy új, boldogabb élet alapjait kezdjem felépíteni messze onnan. A szabadság az én bizonyságom, amiről sokáig csak álmodhattam. Van, aki véletlenek sorozatának nevezné, ahogy elértem azt - egy ideig én is annak hittem, de a véletlenek között nincsenek összefüggések és nem vezethetnek egyértelműen valahová. Egyszerűen csak tudom, hogy létezik valami, ami mindent irányít, ami megerősített, és most enged kibontakozni.
2011. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!