Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ki a tizenkettedik...

Szerintetek ki a tizenkettedik apostol?

Figyelt kérdés

Jel 21,14 "És a város kőfalának tizenkét alapja vala, és azokon a Bárány tizenkét apostolának nevei."


Júdás volt a tizenkettedik, de az ő neve nem szerepelhet az új Jeruzsálem falán, hiszen tudjuk, hogy miért nem.


2011. nov. 11. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mátyás.
2011. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az e az apostol, kit emberek maguk közt választanak, vagy az, aki Krisztus választ?


Jn 15,16 "Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket"

Jn 6,70 "Felele nékik Jézus: Nem én választottalak-é ki titeket, a tizenkettőt?"


A Jelenések könyvében 12 apostol szerepel. Pált Krisztus választotta. Nem ő a 12-ik?

Rm 1,1 "Pál, Jézus Krisztusnak szolgája, elhívott apostol, elválasztva Isten evangyéliomának hirdetésére."

2011. nov. 11. 20:13
 3/16 eric_one ***** válasza:
Júdás halála után az apostoli kör hiányos volt. Ekkor nagyon komoly kritériumok alapján Jézus szolgálatának elejétől végéig hiteles tanújának, és elkötelezett tanítvány kellett lennie, két férfi látszott alkalmasnak arra, hogy betöltse a helyet. Mivel mindketten egyformán alkalmasnak látszottak, azért, hogy az emberi tényezőt kiküszöböljék, sorsot vetettek. Így lett Mátyás a tizenkettedik apostol. Mátyás nem vált engedetlenné az elhívás után, a hagyomány szerint ugyanolyan hűségesen halt vértanúhalált, mint a többiek, mivel megkövezték és lefejezték a Jézus tanúságtételéért. Pál valóban Isten hívta el. Az Apostolok Cselekedetei során azonban észrvehetünk mást is. Pál az elhívása után azonnal bizonyságtevővé válik. De kézrátételes (apostoli?) felhatalmazást és missziói kiküldést csak később kap, méghozzá Jakab halála után. És bár formálisan már nem iktattták be a tizenkettes körbe, csak ezt követően nevezi a Szentírás Pált apostolnak. Vagyis, a tizenkettes apostoli körben keletkezett hiány összesen kétszer pótolódott ki. Először, amikor Mátyás apostol lett Júdás helyén, másodszor pedig (ha formálisan már nem is), Jakab vértanúsága után Pál apostollal. Így egyszerre sohasem volt tizenhárom, mindig csak tizenkettő apostol.
2011. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Eric_one!


Amit te mondasz, akkor azt kellene olvasnunk, hogy a Bárány tizennégy apostolának nevei, de itt tizenkettőről van szó. Ki a tizenkettedik? Krisztus itt nem tizennégyről beszél...

2011. nov. 11. 21:09
 5/16 anonim ***** válasza:

Mint az már leírásra került, egyszerre mindig csak tizenkettő volt.

Azért tizenkettő és nem tizennégy.

2011. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem én, te nem értesz..


A kőfalon melyik név fog szerepelni, Mátyásé vagy Pálé vagy Júdásé vagy másé? Vagy hol az egyiké hol a másiké? :)))

2011. nov. 11. 21:21
 7/16 eric_one ***** válasza:
Mátyásra gondolok mivel azt irja a jelenések könyve hogy a Báránynak 12 apostola. Tehát akik az Ő földi életében Vele jártak, Őt feltámadása után látták, és igehirdetéseikkel az Ő Gyülekezetét megalapították. Ez pedig Mátyás volt, és nem emberek döntötték el, hanem sorsvetés alapján. Később több apostol is volt... A másik igehelyed szövegkörnyezetéből kiderül hogy ott tanítványok voltak még, felkenetésük után voltak apostolok (kiküldöttek) Így már elfogadható a válasz?
2011. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bocs, de az Újszövetségben több mint 20 apostolról olvasunk.

A kérdésre válaszolva szerintem Mátyás, de majd megnézzük ha ott leszünk. :)

2011. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem emberek döntötték el, hanem sorsvetés alapján? Tudod mit? Dobjunk fel egy pénzérmét, hogy melyikünk az isten? Fej vagy írás. Fogadok hogy az egyikünk az lesz a sorsvetés alapján. És valóság, igazság lesz? Nem. Pedig nem emberek döntötték el, hanem sorsvetés volt.
2011. nov. 11. 21:49
 10/16 A kérdező kommentje:
20 apostol? A 14-en kívűl hol olvashatunk a másik hatról?
2011. nov. 11. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!