Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell félnünk a világvégé...

Miért kell félnünk a világvégétől? Miért tartanak tőle olyan sokan? Minél több nézőpontot szeretnék megismerni!

Figyelt kérdés

Akár bibliai értelemben nézzük, akár azt, hogy válság van és minden összeomolhat, vagy történhet valami katasztrófa, mindenhol azt látom, hogy meg akarják előzni, és ezt egyszerűen nem értem. Hiszen mindig van egy szükséges rossz, aminek meg kell történnie és egy szükséges áldozat, amit meg kell hozni, hogy a nyomán valami új, jobb épülhessen fel, ha már javítani nem tudunk azon, ami adott. És akármi is fog történni világvége címszó alatt, törvényszerű, hogy a vég egyben valaminek a kezdete is legyen.

Bár nem az a kérdés, de hasonlóan gondolkodok a halálról is, akár van utána valami, akár nincs.

Ha a lelkiismeretünk tiszta, vagy legalább ismerjük a hibáinkat és tisztában vagyunk önmagunkkal, miért kell tartanunk tőle?


2011. nov. 12. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak az önző emberek félnek a végtől...nem feltétlenül a világ végétől, de a saját haláluktól. Aki becsületes, tiszta életet élt az valószínűleg nem fél úgy.

Én kiskoromban féltem a végtől, mert azt hittem, hogy végleg megsemmisülök... de elegendő lelki tudással nincs mitől félni :)

2011. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazad van ami egyszer meg született egyszer el pusztul! Csak sokan félnek az ismeretlentől ez emberi tényező és kíváncsiság!
2011. nov. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell félnünk. A bűn ítéltetik meg, nem revansról van szó vagy velünk szembeni kitolásról....
2011. nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó látni, hogy nem vagyok UFO, de miért az ellenkezője folyik a csapból?
2011. nov. 12. 17:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem félek a világvégétől, mert az egész egy néphülyítés. Hány dátumot jósolgattak már ,épp tegnap volt az egyik és az se jött be.Vicces az egész. Ha eljön ,akkor sokat úgysem tehetünk,előre parázni meg semmi értelme.Világvégét meg ne keverjük az emberiség kihalásával,mert az messze nem a VILÁG vége.
2011. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell félni a világ végétől! Amikor a Biblia erről beszél, akkor az emberiség világának a végéről beszél, nem a föld elpusztításáról. Ezenkívül lesznek túlélők is. A könnyebb megértéséhez kattints a következő linkre: [link]
2011. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mt 10,28 - Ne féljetek azoktól, akik a testet megölik, a lelket azonban nem tudják megölni! Inkább attól féljetek, aki a kárhozatba vetve a testet is, a lelket is el tudja pusztítani!


A világvége előtt még sok minden fog történni ami még nem következett be. Szerintem a világvégét mi nem fogjuk megélni.

Viszont a pápa is kijelentette nemrég hogy a Jelenések könyvének eseményeit éljük, és ez így is van. Most a nagy nyomorúság jön amikor majd különböző csapások érik az embereket. Sok országban ez most is érezhető, pl. Japán cunami, arab országokban háborúk és lázongások, gazdasági válság.

2011. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt ha érdekel:


www.nagyfigyelmeztetes.hu/

2011. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!