Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem miért baj ha valakit...

Nem értem miért baj ha valakit lezsidóznak ha egyszer zsidó?

Figyelt kérdés

Ha azt mondom, hülye zsidó.


Akkor miért nem az a baj hogy hülye?


Hogy nevezzem a biboldókat másként?


2011. nov. 14. 22:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%
Mert pejoratív értelmű szó. Ne nevezd őket sehogy.
2011. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

""Mert pejoratív értelmű szó. Ne nevezd őket sehogy.



ÖoöoöööŐŐŐŐ ők akkor felsőbbrendüek, akiknek a nevét sem ejthetem ki?

2011. nov. 14. 22:55
 3/35 anonim ***** válasza:
79%

Akkor nézzük más példával:


"Te hülye keresztény."-Semmi értelme odaraknia a keresztény szót, ha csak nem ezzel is megakarod sérteni őt.Ugyanez a helyzet ha a keresztény helyett zsidót mondasz.

2011. nov. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%
Neked is tudni kell a választ. Ebben a kontextusban a zsidó, vagy a cigány nem tényközlés, hanem minősítés, származási alapon való lekicsinylés, becsmérlés. Ha csak úgy zsidóként megszólítok valakit, akkor az nem lehet szimpla tényközlés, mert ezt a tényt önmagában nincs értelme közölni. Azért közlöm, mert valamit mondani akarok vele, valamilyen sértő tartalmat. Mert hát azt is mondhatnám, hogy te kék szemű, te Mozart-rajongó, stb. Lehet, hogy ezek is tények, és nem is sértőek, de mégsem említem őket, mert értelmetlen lenne, ha valami teljesen más dolog a téma.
2011. nov. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

"Te hülye keresztény."-Semmi értelme odaraknia a keresztény szót, ha csak nem ezzel is megakarod sérteni őt.Ugyanez a helyzet ha a keresztény helyett zsidót mondasz.



A kérdés hogy mivel sérted meg, mi a szitok szó?

És pontosan ezért hoztam a példát.

2011. nov. 14. 23:15
 6/35 A kérdező kommentje:

Általában amitől kibuknak sokan az álltalánosan alkalmazza a kontextustól független mint melléknév.


De mitől baj ha valakire azt mondom,főleg ha az is.


"látod má le sem merem írni""

2011. nov. 14. 23:18
 7/35 anonim válasza:
38%
Én azon szoktam eltöprengeni, miért csak a zsidók utálatára van egy külön szó (antiszemitizmus), amit bunkósbotként lehet aztán használni amazok politikai és elvi ellenfeleivel szemben. Antiolaszizmusról, antigörögizmusról, antibrazilizmusról még sohasem hallottam. Aki a világot uralja, az kreálja itt még a fogalmakat is! Azt pedig engedjék már meg, hogy ha egyszer szólásszabadság van, akkor had ne szeressem azt az embercsoportot (zsidó, cigány), ami iránt így érzek.
2011. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

hülye portugál

hülye svéd

ez ok


hülye zsidó=nagyon nem ok


így alakult

2011. nov. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
91%
Én is megsértődöm, ha hülye magyarnak neveznek. Esetlege a sógoroknál kiteszik a táblát az üzlet ajtajára hogy Magyar ne lopj! Te talán nem?
2011. nov. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Sz1u ***** válasza:
62%

Kérdező!


Azért is baj, ha valakit lezsidózol, mert eleve gúnyosan mondod. Lásd pl. a kérdésed magyarázatát: "biboldó". Ezzel már sokat elmondtál.


Te hülye magyar!


Természetesen csak az érzékeltetés végett írtam az előző trágárságot. Bocsánatot is kérek rögtön! De szerintem Neked sem esett ugyanúgy, mintha csak simán lehülyéztelek volna (persze azt sem tenném). Remélem érted a különbséget!


Egyébként a 23:14-es nagyon érthetően és szemléletesen elmagyarázta.

2011. nov. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!