Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen dolog ez? (többi lennt)

Milyen dolog ez? (többi lennt)

Figyelt kérdés

Szeretnénk házasodni, de nem tudunk.. ő muszlim én pedig keresztény...Elvehetne, de az az indoka, hogy nem én vagyok az első az életében, nem vele vesztettem el a szüzességem, szerinte a muszlimoknál fontos a múlt. És a család dönt

Házasodnia kell, de nagyon szeret (legalábbis ezt mondja, és érezteti)... Akkor hogyis van ez? mert szerintem ha igazán szeret, nem lenne képes megtenni ezt? mit gondoltok erről?

Szivesen beszélgetnék nőkkel akiknek hasonló az életük, vagy muszlim a férjük/barátjuk


2011. nov. 19. 13:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Miért KELL házasodnia?
2011. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
A család választ neki feleséget, és nálunk fontos a házasság :(
2011. nov. 19. 13:18
 3/27 anonim ***** válasza:
Manapság már képmutatás számba megy a házasság, legalábbis a templomi! Szóval, ne akard a házasságot, és meglátjátok hogy mi lesz!! Közhely, de nem a papír köt össze titeket!!
2011. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Én nem is nagyon vagyok híve a házasságokra.. nem kényszerítem őt, de ezek szörnyű tények, hogy neki pár éven belül el kell vennie egy nőt:S mert a család ezt akarja:/

Úgy gondolom ha igazán szeret akkor nem lesz képes együtt élni egy nővel akit nem szeret, és még csak nem is ismer.. ez az én meglátásom

2011. nov. 19. 13:54
 5/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak kifogás. Kicsit utánaolvastam a kérdésnek:

"Nem mehet férjhez a házasságtörő vagy prostituált nő mindaddig, amíg őszintén meg nem bánja bűnét."

[link]

Tehát szó nincs arról, hogy nem szűz nem házasodhat, még prostituált is férjhez mehet!


Több oldalt elolvastam, mindenhol írták, hogy a házasságot a menyasszony gyámja köti meg (ha nincs neki, akkor hivatalból kijelölnek egyet) a nevében, DE a vőlegénynek nincs gyámja, ő saját maga dönt. Amúgy persze a menyasszony is maga dönt és ha akarata ellenére adták férjhez, akkor felbonthatja a házasságot.


Tehát amiket leírtál, az már csak logikailag sem állja meg a helyét.

1. ha az, hogy nem te vagy az első az életében, akkor nem a család által kijelölt idegen lányt kell elvennie, hanem azt, akivel elvesztette a szüzességét.

2. az, hogy te nem vele vesztetted el a szüzességed, nem kizáró ok, lásd prostituáltakról szóló rész (bocsi, nyilván nem arra utalok, hogy az lennél, hanem arra, hogy még nekik is engedik a házasságot, akkor hogyne engednék neked).

3. Nem a család, hanem a vőlegény dönt.


Ezeket beszélg meg a fiúval, mert nekem az a gyanúm, hogy nem mondott igazat neked.

2011. nov. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

2 évig volt muszlim barátom.

´Mióta vagytok együtt, honnan származik? mennyire ismered? vigyázz, lehet, h hatalmas nagy kamugép...

2011. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
1 éve vagyunk együtt.. Törökországból származik, menekültként van itt magyarországon. ő velem vesztette el a szüzességét, de nekem ő a második(szexuális téren)
2011. nov. 19. 15:57
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

Szervusz!


Ha jol tudom, akkor az iszlam vallasban nagyon komolyan veszik a hazassag elotti szexualis eletet, azaz tiltva van. Ertheto, hogy nem akar Veled hazasodni. Tovabba az is feltetelezheto, hogy a csaladja azt szeretne, ha felvenned te is az iszlam vallast. De az osszes feltetelezes a kukaba dobhato, mert abszurdum az egesz: egy muzulman nem szeretkezhet a hazassag elott, erre Te azt irod, hogy mar lefekudtetek. Valahol santit az egesz dolog.


Udvozletem

2011. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Igen lefeküdtünk már neki én voltam az első, de viszont neki én nem.. nemtudom már h mit higyjek komolyan.. ő is akarja a házasságot énis, de a családja nagyon befolyásolja:(
2011. nov. 19. 18:38
 10/27 A kérdező kommentje:
félre írtam.. neki én voltam az első, de viszont nekem nem ő az első.. és mindig ezzel piszkál:(
2011. nov. 19. 18:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!