Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki találta ki Ádám és Éva - A...

Ki találta ki Ádám és Éva - A Paradicsom történetét?

Figyelt kérdés
És mikor?
2011. nov. 20. 16:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Google - Biblia - ószövetség
2011. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Én egy nevet, és egy évszámot akarok, nem a bilbiát kérdeztem!
2011. nov. 20. 17:11
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Isten találta ki mikor a világot megteremtette.
2011. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

És ezt a történetet ki fogalmazta meg írásban?


Név, és évszám!

2011. nov. 20. 17:18
 5/32 anonim ***** válasza:
77%

Ádám és Éva története a paradicsom története a Bibliából ered.

A Biblia első könyvét mintegy három és fél ezer évvel ezelőtt írták, időszámítás előtti tizennegyedik században, utolsó könyvét pedig az időszámítás utáni első század végén. A teljes Biblia megírása tehát mintegy ezerötszáz éven át tartott. Írói között a társadalmi élet legkülönbözőbb rétegeiből való embereket találunk: pásztorok és halászok, papok és teológusok, királyok és fejedelmek, mintegy negyven ember. Isten így biztosította azt, hogy egyetlen társadalmi osztály se sajátíthassa ki magának a Bibliát, de ugyanakkor mindenki a sajátjának tekinthesse, hiszen az írói között hozzá hasonló emberek is voltak.

2011. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%

Szervusz!


Adam es Eva tortenetet az Oszovetseg legelso konyveben, azaz Mozes elso konyveben (Teremtes konyve) talalod meg. Isten Mozesnek kb. Kr.e. 1350-ben nyilatkoztatta ki a Teremtes konyveben leirt esemenyeket, amik magukba foglaljak a vilag teremteset, az emberek teremteset, a bunbeesest, Izrael nepenek szuleteset.


Udvozletem!


Gabriel

2011. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Rohadt érdekes, hogy eltűnt egy olyan válaszom, ami semmi durva kifejezést nem tartalmazott. Csupán arra hívtam fel a kedves türelmetlen kérdezőt, hogy az életben nem fog mindenre két perc alatt két szavas, vagy egy évszámos választ kapni, és annyira nem lehet életképtelen, hogy ilyen fontos dolgokat maga nem talál meg, vagy annyira érdektelen, hogy maga nem képes megkeresni. Ez kellemetlen valakinek?
2011. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem Isten találta ki és még az idők kezdete előtt. De aztán a dolgok nem a tervei szerint alakultak.
2011. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
41%
Ádám és Éva története nem kitaláció, hanem történelmi tény.
2011. nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 HudsonHawk ***** válasza:
62%
És ami még fontos, hogy a különböző írok nem csak úgy találták ki a storikat. Minden betű az Istentől ihletett, azaz Isten "mondta" Pálnak, Mózesnek, Jánosnak... hogy mit írjanak le.
2011. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!