Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan veszik sokan, hogy...

Honnan veszik sokan, hogy Mária is Dávid házából származott? Hol találok erre utalást a Bibliában?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 22:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
51%
Szerintem Mária nem, csak József.
2011. nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A dolog azért trükkös, mert a Bibliában a nők származását nem tüntetik fel, csak a férfiakét. Nos, mivel maguk az evangélisták is hitték, hogy Jézus a Messiás és bár ő Dávid házába született be, de test szerint nem Józseftől, ezért logikus hogy Mária is Dávid házából kellett származzon.
2011. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Nagyon egyszerű. Ezt olvassuk Lukács evangéliuma 1. részében:

"A hatodik hónapban pedig elküldeték Gábriel angyal Istentől Galileának városába, amelynek neve Názáret,

Egy szűzhöz, aki a Dávid házából való József nevű férfiúnak volt eljegyezve. A szűznek neve pedig Mária.

És bemenvén az angyal ő hozzá, monda néki: Örülj, kegyelembe fogadott! Az Úr veled van, áldott vagy te az asszonyok között.

Az pedig látván, megdöbbene az ő beszédén, és elgondolkodék, hogy micsoda köszöntés ez?!

És monda néki az angyal: Ne félj Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél.

És ímé fogansz a te méhedben, és szülsz fiat, és nevezed az ő nevét JÉZUSNAK.

Ez nagy lészen, és a Magasságos Fiának hivattatik; és néki adja az Úr Isten a Dávidnak, az ő atyjának, királyi székét;

És uralkodik a Jákób házán mindörökké; és az ő királyságának vége nem lészen!"


Ha az angyal Dávidot az ő atyjának nevezi, akkor Jézusnak Dávid házából kellett származnia test szerint.


Üdv. Péter

2011. nov. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Péter!

Máriának test szerint Dávid házából kellett származnia, József onnan származott, de ő nem test szerinti apja.

Tehát Máriának kellett Dávid házából származnia. Gábriel is az említett idézetben Józsefet származtatta Dávid házából. Hol a bizonyság, hogy Mária is Dávid házából származott? Mivel mind Lukácsnál, mind Máténál József nemzetségtáblája van levezetve, és nem Máriáé. Attól hogy test szerint onnan kellett származnia és punk-tum, ez még nem biblikus. Hol a sola scriptura elv? Logikai kikövetkeztetés csupán amit írtál.

2011. nov. 27. 08:45
 5/11 anonim ***** válasza:
De mást nem tehetsz, mivel a nők származását a Biblia nem jegyzi soha nem is tette! De a következtetés logikus nem? Persze hogy Józsefnek is Dávid házából kellett származnia, hogy a zsidók is királyi vérként ismerjék el, ne csak a keresztények.
2011. nov. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Úgy tűnik, hogy már az is baj, ha hosszabb az idézet. Nos akkor tessék, azt mondta az angyal:

"és néki adja az Úr Isten a Dávidnak, az ő atyjának, királyi székét"


Való igaz, hogy itt nem szerepel az, hogy "mivelhogy Jézus Dávid ük-ük-ük unokája volt Mária révén test szerint," de ez teljes mértékben következik a szövegből. Persze, ha valaki nem akarja ezt megérteni és elfogadni, az vádaskodhat azzal, hogy nincsen benne...


Üdv. Péter

2011. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 eric_one ***** válasza:
100%
Máté Jézus nemzetségtáblázatát Ábrahámtól kezdi, amivel zsidó voltát hangsúlyozza, addig Lukács Ádámtól, sőt magától Istentől, minden ember Atyjától származtatja az Urat. A két levezetés Ábrahám és Dávid között megegyezik a 33. verstől kezdve azonban eltér: míg Máté József családját a dávidi királyok vonalán vezeti le, Lukács Mária családfáját közli Dávid másik fián, Nátánon keresztül (1Krón 14:4).
2011. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Péter, nyugi, egy hajóban evezünk.


"Úgy tűnik, hogy már az is baj, ha hosszabb az idézet." Nem értem, hogy ki mondta, hogy baj lenne....


Egész egyszerűen hallottam már előadást arról, hogy az egyik evangélium József felmenőit sorolja, a másik Máriáét, de ez nem igaz, mivel látszólag Lukácsnál is Józsefét sorolja. Nekem meg van a saját véleményem arról, hogy nem volt szükséges Máriának Dávid házából lennie, attól még mégis József révén Dávid magja volt ő, még akkor is, ha nem ő volt a biológiai apja.


Én csak azt nehezményezem, hogy ha állít egy közösség valamit, és ezt valaki megkérdezi, hogy honnan veszi azt az állítást, akkor rögtön támad. Pedig csak kérdez.


Azt állítod, hogy Mária Dávid házából származik. Elfogadom, ha megmutatod a Bibliából, hogy az állításod igaz. Elfogadom, hogy József onnan származik mert fehéren feketén benne van számomra. De arról nem szól prófécia, hogy Máriának is onnan kellene származnia. Amit annak vasztek, pusztán kikövetkeztetés, de nem állja meg a helyét. Szerinted véletlen, hogy mindkét evangéliumban, melyben megtalálható a "családfa" nem Mária nemzetségtáblázatja van? Azt mondjátok, hogy Krisztus születésének időpontja nem véletlen, hogy nincs benne, akkor ez sem véletlen. Gondolkoztál már ezen? :)))

2011. nov. 28. 02:14
 9/11 A kérdező kommentje:

eric_one! Péter!


Akkor ezt hogyan értelmezed? Ez lenne Máriából leszármaztatva???


"Maga Jézus pedig mintegy harmincz esztendős volt, mikor tanítani kezdett, ki, a mint állítják vala, a József fia vala, ez pedig a Hélié,

Ez Mattáté, ez Lévié,...."


Ki az a Héli? Látszólag úgy tűnik, mintha József apja lenne. Pedig Máténál József apja ki is? "Jákób nemzé Józsefet"


Segítek egy picit. Michaéli-ki olyan mint Isten; Gábriéli Isten hőse; "Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?"


Nagyon rosszul látok valamit, vagy nem...? Nem meggyőződés, amit állítok, csak egy ötlet.

2011. nov. 28. 02:24
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Sziasztok!


Kedves kérdező, azt írod: "Nekem meg van a saját véleményem arról, hogy nem volt szükséges Máriának Dávid házából lennie, attól még mégis József révén Dávid magja volt ő, még akkor is, ha nem ő volt a biológiai apja...Ki az a Héli? Látszólag úgy tűnik, mintha József apja lenne. Pedig Máténál József apja ki is? "Jákób nemzé Józsefet...Segítek egy picit. Michaéli-ki olyan mint Isten; Gábriéli Isten hőse; "Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?" Nagyon rosszul látok valamit, vagy nem...? Nem meggyőződés, amit állítok, csak egy ötlet."


Sajnos a leírásodból nem derül ki milyen ötletre gondolsz. Azért is furcsa ez, mert korábban számonkérted, hogy csak következtetéseket vonunk le a Szentírásból, most pedig elvárod, hogy vonjuk le a következtetést, anélkül, hogy konkrétan leírnád mire gondolsz.


Amúgy Róma 1:3 mondja ki, hogy Jézus "Dávid magvából lett test szerint". Mivel Jézus csak Máriától született test szerint így kézenfekvő, hogy Mária is Dávid magvából való.


Kiváncsian várom a te verziódat értehtően leírva.


Üdv. Péter

2011. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!