Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen magyarázat lehet...

Milyen magyarázat lehet ezekre a képekre? Hogyan értelmezitek őket?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Mit gondoltok ezekről? Mit ábrázolnak a bejelölt részek? Mint a hívők, mind az ateisták. A képek eredetiek és több száz évesek.


2011. nov. 28. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Óóóóóóóóóóó, drága jaóistemem! Hát ezek a képzelet szüleményei.
2011. nov. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ufókra tippelek, de különösebben nem izgat, hogy mik azok a képeken és az sem, hogy léteznek-e valójában Ufók.
2011. nov. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Napter!


Kifejtenéd ezt? Hogy érted h a képzelet szüleményei?


Az 1. kép egy freskó, ami a 17. századból való, és Grúzia egyik legrégebbi városában (Mtskheta), a Sveti Tskhoveli katedrálisban látható.


A 2. kép szintén egy freskó 1350-ből, és Koszovóban található, a Visoki Decani monostorban.


A 3. kép a 15. századból való, de szerzője ismeretlen. Bizonyos Painted in the 15th century, Palazzo Vecchio névtelenként említi, de annyi tudni lehet róla, hogy a Lippi iskolába járt.


A 4. kép a 2. képből részlet.


Az 5. kép szintén.


A 6. képet 1710-ben festette bizonyos Aert De Gelder. Ma itt tekinthető meg: Fitzwilliam Múzeum, Cambridge, Anglia


A 7. képet egy bútor fiókjában tartotta bizonyos Earls D'Oltremond Belgiumban. Dátum és művész ismeretlen.


A 8. képet Carlo Crivelli festette 1486-ban. Ma itt tekinthető meg: National Gallery in London


Látható hogy több száz évvel a modern UFO "jelenségek" előtt készültek, ma pedig templomok falán, és híres múzeumokban találhatók meg.

2011. nov. 28. 23:31
 4/13 anonim ***** válasza:

Minden korban voltak emberek akik többet tudtak vagy sejtettek mint az átlag és ezt szerencsére a következő nemzedék tudtára akarták adni.

Szerintem te elég sokat foglalkozol ezzel. Kezd inkább az elején, az emberiség történetével és rakd össze a puzzlet te magad. Azért jó, hogy vallásokat érint a kérdésed és nem egyfajta ezoterikus jellegű, mert a vallás nagyon sok infót átmentett az évezredek során, csak értelmezni kell.

2011. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ma 12:33!


Köszönöm a biztatást! Igazából mostanában kezdett el érdekelni a téma, nagyon még nem ástam bele magam, meg igazából nem is nagyon tudom hol kezdjem. Szeretnék objektíven, tényszerűen tájékozódni a témában, már amennyiben lehetséges ez. A legtöbb ezzel foglalkozó honlap ezoterikus ufomagazin vagy scifi, engem pedig inkább a történelmi tények érdekelnének, még ha ez szemben is áll mind az elfogadott tudományos állásponttal, mint a klasszikus értelemben vett isten-képpel.


Én is jobbnak láttam a vallásrovatban kérdezni, egyrészt mert keresztény képek, másrészt mert talán itt komolyabb gondolkodású emberek vannak - akár hívők, akár ateisták - mint a másik kategóriában, és talán nem bagatellizálják el a kérdést, bár nem nagyon érkeznek a válaszok egyik oldal részéről sem, amit nem igazán tudok hova tenni. A hívőknek gondolom nincs válaszuk arra miért láthatók a mai UFO-kra nagyon hasonlító tárgyak több száz éves templomi freskókon, az ateisták meg szintén nem tudják a klasszikus üstökös/hőlégballon/repülőgép magyarázattal megválaszolni.


Azért remélem érkeznek még válaszok.

2011. nov. 29. 14:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Az jó hogy keresed az igazságot. Minden emberben van egyfajta vágyakozás hogy megtalálja. És ha nem jó helyen keresed akkor a keresés közben még lehet hogy érdekesnek fogod találni a témát, de a végén mindig csalódottságot fogsz érezni. Csak egy olyan út van ami nem vezet csalódásra, ez pedig Isten.


Bocs hogy ilyen választ írtam de végül is a vallás témakörben kérdeztél.

2011. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Írtam hogy érdekel a hívők válasza is. Az a bajom csupán, hogy még ha el is fogadom Istent olyan értelemben ahogy azt a kereszténység/iszlám/judaizmus/hinduizmus tanítja, még nem kapok választ ezekre a képekre, és nem tudom eldönteni, melyik nagy vallás istenék tekintsem igaznak. Te is írtad hogy az egyetlen igaz út Isten. Jó de melyik? A keresztények szerint az övék, a muzulmánok szerint Allah, és így tovább....
2011. nov. 29. 15:25
 8/13 anonim ***** válasza:

Tételezzük fel, hogy nincsenek ufók, mint ahogy nincsen lesugárzutt hologrammok repülő tárgyakról. Mind ezek kitalációk, elképzelések, filmgyártás.


A Bibliában is szerepel tüzes szekérnek leírt jelenség, van elragadtatás, Krisztus a hajnalcsillag, sátán a hullócsillag, Krisztus a világ világossága, sokszor látni ábrázolásokon amint Isten szeme néz le reánk, stb. Az angyalokat, démonokat, szeráfokat, kerúbokat mindig is próbálta az ember elképzelni, ábrázolni.


Ezek az ábrázolások miért lennének teljesen mások, mint manapság?


Létezik a Bibliai leírásban, ahogy tüz száll alá Istentől, felhőoszlopban, tűzoszlopban kísérte, mutatta az utat Izrael népének az Úr. Ezek ugye milyen misztérikus dolgok ezek a hétköznapokhoz képest?


Te hogyan ábrázolnál valamilyen Isteni jelenséget, isteni megnyilvánulást egy freskón, vagy más vallási képzőművészeti alkotáson. Ezek a művészlelkek bizony már csak ilyen megfoghatatlan, elvont dolgokat is képesek kreálni, alkotni...


Magánmegjegyzésként: az ufójelenségek furcsa módon a hidegháború és a tömegkommunikáció egyidejű megjelenésével váltak tömeghisztériává...


Üdv: L

2011. nov. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Engem ez a könyv komolyan elgondolkodtatott.

Érdemes elolvasni vallási hovatartozástól függetlenül.

2011. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezeket a képeket személyesen láttad-e? Szerintem fotoshop.
2011. nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!