Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az advent milyen várakozás?

Az advent milyen várakozás?

Figyelt kérdés
Hiszen karácsonyig tart, ami Krisztus születésnapját hívatott emlékezni, akkor az advent időszak Krisztus megszületését hívatott várni? De mit várunk, hiszen ő már megszületett ~2000 éve...

2011. dec. 4. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ádvent eredetileg nem 4 hanem 8 hét volt. És nem a karácsonyhoz, hanem a vízkereszthez (január 6.) kötődött. Az őskeresztényeknél ugyanis akkor keresztelték meg az új híveket. Az erre való felkészülés volt a 8hetes ádvent.
2011. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

László!

Köszönöm, ezt nem tudtam!


De most mi az advent? Hiszen ma nem a vízkeresztséghez számoljuk. (Más kérdés, hogy hogyan lehetne Január 6-a a vízkeresztség, nem hinném, hogy januárban keresztel volna János...:)

2011. dec. 4. 21:59
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Az ádvent ugyanaz mint régen. A várakozás ideje. Csak közben lerövidült, és más eseményhez kötődött. :)
2011. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Ja és a vízkereszt! Az tényleg január 6.a. Más néven: Háromkirályok ünnepe. Egyszerre ünnepe a : Napkeleti Bölcsek látogatásának, Jézus bemutatásának a Templomban (körülmetélés szertartása), és ezekkel egyidőben, só vízbekeverésével teszik szenté a vizet, amivel azután a keresztelést végzik. Ezt az egyik ószövetségi próféta után teszik, aki sóval tette szent vízzé a Jordánt.

János keresztelhetett januárban, méghozzá teljes alámerítéssel, mivel ott kicsit melegebb a klíma! :)

2011. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én éltem Izraelben, januárban Jeruzsálemben hó volt.
2011. dec. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Az Ádvent valóban a várakozás ideje.

Krisztus december 24-i, éjféli születése fiktív időpont, természetesen: nem az idő jelentős igazán, hanem az esemény, amelyről megemlékezünk. A várakozás felkészülési lehetőség (valahogy úgy, mint az a 9 hónap, amíg egy pár saját gyermeke készül megszületni); úgy nevezném én ezt, hogy "belső idő", amely módot ad arra, hogy átgondoljuk, milyen a világ állapota ma, mi az, amiben élünk - és milyen "pályaívet" írt le - eddig és ebben - az az üzenet, amelyet az a csecsemő hozott, akinek szimbolikus születését (újra- és újraszületését) fogjuk megünnepelni. Átgondolhatjuk azt is, hogy viszonyultunk mi magunk ehhez az üzenethez. Tükörbe nézhetünk..megriadhatunk attól, amit látunk vagy, ellenkezőleg: megerősít a kép, hogy nem kell szégyenkeznünk.


Az Ádvent tehát egyfajta "lelki út". Akik esetleg jártak már Camino-t, tudják, mi az. Mindenképpen öntisztulás és önvizsgálat.."böjt", mint az iszlámban a Ramadan: az elmélyedés ideje. Mint mikor lehúzódik valaki az autópályán: kiáll a rohanásból..megpihen..újra feltöltődik.

2011. dec. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"éjféli születése fiktív időpont"


Nem hinném hogy ezt tényszerűen ki lehetne jelenteni.

2011. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 10:20-as:


ezen, természetesen, lehet vitatkozni. Úgy gondolom azonban, - és engedd meg, hogy szubjektív legyek, - hogy nem a "fizikailag mérhető" tényező, ami számít. Mi emberek szeretünk mindent mértékekben, mennyiségekben kifejezni..fizikával, matematikával, reáltudományokkal körülírni az életet. Nincs ezzel semmi baj - ellenkezőleg! - csakhát adott egy más kiterjedés(ünk) is, ami - mondjam azt: szerencsére? - az "egzakt"(?!) ellentéte. Az Ádvent - megint csak az én számomra - ebben a dimenzióban foglal helyet, abban az értelemben, amit mondtam. Ez másnak vagy megélhető, vagy nem. Senkire nem akarom kényszeríteni. Aztán..hogy az a decemberi éjfél valóban decemberi volt-e, (annak is: éjfél) - nekem (hangsúlyozom: nekem) mellékkörülmény. Jött egy gyermek - vele pedig egy üzenet, amely, mint egy függőleges, metszette hirtelen a történelem vízszintes vonalát. Azon gondolkodom, hogy mit hozott - és hogy éltünk vele.

2011. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Advent nem várakozást jelent, hanem ELJÖVETELT (lat. advenio=eljönni).

Tehát Krisztus eljövetelére várakozunk. Karácsony előtt a Messiás eljövetelére. Krisztus megszületése után a Messiás visszajövetelére, amint Ő megígérte, hogy visszajön. Nem karácsonyra várunk, hanem Jézus Krisztusra.

2011. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Senki sem mondta, hogy az Ádvent-szó várakozást jelent. A latin terminus magyar jelentésében természetesen igazad van. Ugyanakkor a várakozás IDEJE - és mint ilyen, válik jelentőssé.
2011. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!