Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan mutatta meg...

Isten hogyan mutatta meg Mózesnek az új földeket, ha ő nem léphetett be oda, és még az elérése előtt meghalt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Látomásban. Ahogyan Jánosnak a mennyei jelenéseket.
2011. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt hol írja a Biblia? Nem kötekedésből...
2011. dec. 6. 20:43
 3/8 yuda ***** válasza:

Beszéljen a biblia hát. . .:)


5Móz.34.

1

És felméne Mózes a Moáb mezőségéről a Nébó hegyére, a Piszga tetejére, amely átellenben van Jérikhóval; és megmutatá néki az Úr az egész földet, a Gileádot Dánig;

2

És az egész Nafthalit, Efraim és Manassé földét, az egész Júda földét a túlsó tengerig;

3

És a déli tartományt, és Jérikhónak, a pálmafák városa völgyének környékét, Coárig.

4

És monda néki az Úr: Ez a föld az, amely felől megesküdtem Ábrahámnak, Izsáknak, Jákóbnak, mondván: a te magodnak adom azt. Megengedtem néked, hogy szemeiddel lásd, de oda nem mégy át.

5

És meghala ott Mózes, az Úrnak szolgája a Moáb földén, az Úr szava szerint.

2011. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is erre emlékeztem. Pont azért kértem Bibliai idézést mert sehol sem emlékszem olyanra h látomás... Nem kötekedni akarok, de így bármit bele lehetne magyarázni. Akár még a telepátiát is, vagy azt hogy Isten UFO és elvitte az űrhajón megtekinteni a levegőből. Már tudom miért virágoznak az alternatív Bibliaértelmezések. Hiányzik a konkrétum, és mindenki azt magyaráz bele amit akar. Azért köszönöm szépen a válaszokat. Mennek a zöld kezek.
2011. dec. 6. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
En TAPASZTALATBOL tudom, hogy Izrael eleg nagy reszerol LATNI lehet a Jordanon tuli hegyek csucsit. Gondolom, akkor onnan is be lehet latni Izrael nagy reszet.
2011. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nah jah, ez is egy lehetőség.
2011. dec. 6. 21:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban a hegycsúcsról be lehetett látni jó részét.
2011. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"És felméne Mózes a Moáb mezőségéről a Nébó hegyére, a Piszga tetejére, amely átellenben van Jérikhóval; és megmutatá néki az Úr az egész földet, a Gileádot Dánig;"


...felméne a bölcsesség hegyére és meglátá az egész "teremtést" kezdetétől-végéig,

valamint annak lényegét is látá...

2011. dec. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!