Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az utolso vacsoran elangzotaka...

Az utolso vacsoran elangzotakat valamint Janos 6:35-40. Ugyanugy folytatolagosan Janos 6:43-51 valamint Janos 6:53-58 es legvegul Janos 6:61-65 hogyan ertitek?

Figyelt kérdés

En a kovetkezopek ertem Jezus itt elmagyarazza hogy a hit tart meg mert a lelki test az Ige ami kezdetben O is volt Janos szerint mielott az Ige testet oltott volna.

Tehat szo sincs hogy Fizikai testet enni es fizikai veret Inni kell mert akkor ellentmondasban kerulne maga Jezus hisz a kereszten a latornak ki sem nem keresztelkedet sem nem ette kenyer es bor altal a fizikai testet es veret megis a menybe kerult.Igy a kenyeret es bort jelkepnek kell tekinteni melyel az utokor elfogadta az aldozatot es hite altal megtartatik.Ha fizikai testet es vert innank akkor Jezus velunk van Fizikai mivoltaban es ismetlodne az aldozat amit kijeletett a szentiras hogy egyszeri es megismetelhetetlen, de fizikailag azaz ember alakot oltve csak a vilag vegezetekor jelenik meg mikor ujbol eljon ezert is varjuk.



2011. dec. 7. 15:40
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Elnezest a pontatlan fogalmazasert: tehat a lator elott mivel megvalotta bunet es hit Jezusban igy a meny jutott jutalmul pedig nem teljesitette sem a keresztseget sem az utolso vacsora kovetelmenyeit.Igy ez azt jelenti hogy a hit eleg ha kitartasz melette.
2011. dec. 7. 15:44
 2/23 anonim ***** válasza:

a jobb lator - a Lukács ev.ban van.

Egy nagyon fontos: Isten végtelen irgalmáról szól - az utolsó pillantig megtérhet. És logikusan viszont, a legnagyobb bűnök közé számít: Isten végtelen irgalmával való visszaélés(rosszat teszek, majd a végén..nem, sajnos nem)

2011. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem erre ertem hanem Jezus beszedere hogy a kenyer az o teste es a bor az o vere de ha nem hiszed hogy a kenyer az o teste es a bor az o vere ahogy peldaul a katolikusok is magyarazzak hogy az lenyegeben Fizikai test es ver ezaltal meltatlanul veszed es igy elkarhozol.Na ez az amit en nem hiszek hanem jelkepnek tekintem hisz az Ige altal ismerjuk az Atyat ergo mi elfogadvan az aldozatot nem a Fizikai testet veszuk magunkhz hanem egyesulunk vele a Szelemmi testeben....vagy nagyon nagyon felreertem a dolgokat...
2011. dec. 7. 16:04
 4/23 A kérdező kommentje:

Ezert is modja Jezus: "A lélek az, aki életre kelt, a test nem

használ semmit: azok a beszédek, amelyeket én mondtam nektek: lélek és élet".Ergo szellemi testevel egyesulni elfogadvan a felaldozot fizikai test aldozatat melyet jelkepez a kenyer es a bor de a Szent Lelek a szellemi testel egyesit mig a kenyer es bor jelkep.

2011. dec. 7. 16:08
 5/23 anonim ***** válasza:

Pontosan, kérdező. Krisztus beazonosította a kenyeret is. Az az ő teste, melyet megtört és tanítványainak adott. Ezt kell cselekedni az ő emlékezetére. Az életünket másoknak adni, és nem önző módon magunknak élni.

A vér a szövetség vére, ki ebben a szövetségben él, a vérét issza. Ki elfogadja az egyetlen igaz áldozatot, Isten egyszülött fiának áldozatát, ki megkapott ezután minden hatalmat mennyen és földön, ki a mi királyunk, akkor a szövetségének vérét iszod.


Szó sincs semmi hókuszpókuszról, miszerint átváltozik az ostya. Az a kerek valami, a "pap" kezében is ugyan az, mint amikor a gyomrunkba kerűl. Innen is a szavunk, hogy hókusz-pókusz. :) Hoc est enim corpus meum Ez az én testem....


Maga az úgynevezett úrvacsora "megcsinálása" időről időre attól még nem baj. Maga az ünnepkörök vigigcsinálása is ezen alapult. Ha a zsidók pontosan levezényelték a tavaszi ünnepkört, akkor rá kellett látni Krisztus első eljövetelére (kovásztalan kenyerek ünnepe, páska, zsenge kéve megáldoztatása, pünkösd), az őszivel Krisztus második eljövetelére (kürtzengés ünnepe, nagy engesztelési nap, sátoros ünnep). Aki nem ismeri ezeket az ünnepeket, szerintem magáról az elnevezésről is össze kell, hogy álljon a kép...


Üdv: L

2011. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Tehat csak hogy tisztazzul Jezus szavait jelkepesen kell erteni a kenyerrol es borrol miszerint az az o fizikai teste es vere.Tehat nem valtozik at sehogyan csak jelkepezi.De akkor miert nem jelentete ki pontosan hogy Jelkepezi es kesz nem kellene magyarazni a szavakat.....
2011. dec. 7. 16:36
 7/23 anonim ***** válasza:

(1. vagyok: a jobb lator bekeveredett a kérdésbe, azért azt először tisztázni szerettem volna)


Krisztus. – a szó azt jelenti FELKENT (pap)

„én előbb voltam, mint Ábrahám”- mondja Jézus a Krisztus.

Vagyis itt az egyetlen szakrális szertartás papjáról van szó – az egyetlen, mert ami az örökkel, a végtelennel, a mindenséggel kapcsolatos az logikusan EGY lehet.


Az egyetlen osztatlan fény- amiből a milllió szín lesz: ez a megvalósuló szertartások sokasága.

Most – ki melyikben látja az egyetlent meg, ez adja a vallások sokszínűségét.

Visszatérve:


Zsid 5,10 Neveztetvén az Istentől Melkisédek rendje szerint való főpapnak.

Ez a tradícionális szakrális rend égi főpapja. 9 x szerepel az ÚSz-ben.

A kenyér és bor is ide tartozik – az oltáron.

Az nem fizikai test. Az a romolhatatlan „átváltozott” test – ami a Színeváltozáskor a legbelső kör előtt nyilvánvalóvá lett.


Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.

Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra. (1Kor15,53-54)


Ez a szakrális szertartáson, ami nem egy kétezer évvel ezelőtti dologra való emlékezés, mert az az én életem szempontjából majdnem mindegy, emlékezem a rokonaim születésnapjára, emlékezem, a forradalmakra, emlékezem…

De a megváltás több ennél: azt a szerepet tölti be, hogy BENNEM létrejöjjön:

Élek többé már nem én, hanem Krisztus él bennem


Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem. Gal2,20

-aa-

2011. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Koszonom utolso de nem ertek egyetr mert 1Kor15,53-54 a vegiteletre vponatkozik hisz a halal akkor szunik meg hisz irva vagyon hogy minden test meghal aztan az itelet.

Ami pedig Pal szavait illeti jelkepesen ertheto hsz Palt nem feszitettek meg de elfogadta a kereszt aldozatot a jelkepet ezaltal reszesult aldasabol.Azaz magunkhoz veve a kenyeret es bort emlekszunk es elfogadjuk Jezus keresztaldozatat hisz O maga modja "Ez cselekedjetek az en emlekezetemre". Ha Fizikai test es ver lesz a kenyer es bor Jezus fizikailag viszatert marpedig a sznetiras azt allitja hogy a Vegiteletkor ter visza fizikai valojaba.Akkor hogyan magyarazato az a resz hogy Jezus a sajat Fizikai testet tartotta kezebe amit megtort ergo nem kellet volna a kereszten meghalni ha egyenertekuve akarjuk tenni az oltari szentseget es a kereszt aldozatot.A jelkepes hasznalat nem egyenerteku mivel jelkepes.

2011. dec. 7. 17:07
 9/23 anonim ***** válasza:

Miért, mikor azt mondta, hogy ő az ajtó, akkor sem mondta, hogy vigyázz, csak jelkép, mikor azt mondta, hogy ő a jó pásztor, és mi a juhok, akkor mondta, hogy csak jelkép? Azt viszont mondta, hogy mindent jelképekben mond, hogy hallván halljanak és ne értsenek.


Egész három és fél év alatti szolgálata alatt azért meg lehet érteni, hogy a példázatai jelképek. Ráadásul a vacsorán még a tanítványoknak be is azonosította, nem kell filózni.


Üdv: L


Üdv: L

2011. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem , a Színeváltozáskor Jézus Krisztus bemutatta: erre a fizikai test átszellemiesítésére kész most, nem végitéletkor.

A szakrális szertartás lényege: hogy kiemeli az eseményt a történelmi időből egy idő felettibe. Egy történelmi térből egy szakrális térbe. Ezért nagyon fontos a szertartás: mert ez velem ott történhet meg. Az „ezt cselekedjétek az emlékezetemre” –ezzel a szertartás létrejöttét kéri.


A Golgoga keresztje örökké áll. A feltámadás szakadatlanul zajlik. Ennek részese lehetek a szakrális szertartás alatt, a megtisztított külsőben és belsőben. A szennyezettség elhomályosítja ennek ragyogását.

Az egész arról szó bennem: itt és most játszódik le a megváltás – bennem.

Szentáldozás.

Ha készen vagyok rá. Ezért a szertartás első része ez a lélek megtisztításáról, és a hétköznapból való kiemelésről szól.

Az Isten országa TIBENNEK van- mondta az édes Jézus.

Ne várjunk a végítéletre, emlékezgetve. Itt és most kell MEGVALÓSÍTANI.


Nem könnyű, viszont nagyon-nagyon nehéz.

De nem lehet domesztikálni, ezt nem. Az alkudozás – én ezt adom, Te mit adsz, Istenem érte- az amikor az árusokat kikergeti keményen a szakrális helyről. Itt nincs alku.

2011. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!