Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találok valamit arról,...

Hol találok valamit arról, hogy a zsoltárokat melyik népénekre kell énekelni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A szentmise olvasmánya utáni zsoltárra gondolsz? Azt nem népénekre, hanem zsoltártónusra kell énekelni. Az Adoremusban, illetve az aktuális Misekönyvben fel van tüntetve egy szám a zsoltár előtt, hogy hányadik tónus. 12 db létezik. A zsoltártónusokat megtalálod pl. a Hozsanna énekeskönyv végében, az 502. oldal környékén (kiadástól függ a pontos oldalszám); valamint benne vannak pl. az egykötetes zsolozsmáskönyv hátuljában, de ha jól emlékszem, a misekönyv végében is le vannak kottázva.

A szövegben lévő aláhúzásnál kell a hajlítást berakni, + jelnél (kereszt) a tónusban feltüntetett ugyanilyen jelet kövesd, *-nál pedig vége a sornak, a tónus 2. fele következik a * utáni részre.


Remélem, segítettem.

2011. dec. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosabban írd le a kívánságodat.

Volt ugyanis egy olyan fáradozás, hogy zsoltár szövegeket népdalok dallamára lehessen énekelni. Nekem megvan nyomtatásban, de utána kell nézni, hogy a neten megtalálható-e.

Fogalmazd meg jobban a kérdésed. Addig is, ezt olvasd el.

www.liturgia.hu/cikk/cikk31.doc

De konkrétan is tudok már utalást adni. Ha ez az, amit kerestél, megörvendeztetnél, ha adnál itt vagy priviben egy visszajelzést :)

[link]

2011. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam köszönöm
2011. dec. 11. 16:09
 4/6 A kérdező kommentje:
csak még azt nem értem hogy lesz a kettőből egy
2011. dec. 11. 16:15
 5/6 Minaz válasza:

Hát úgy, h a népdal dallamára énekeled a zsoltárt, mint pl. itt:

[link]

(kotta és szöveg: [link]

2011. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Minaz válasza:
2.link helyesen: [link]
2011. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!