Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj a fundamentalistákkal?

Mi a baj a fundamentalistákkal?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam itt már vádló szavakkal illetve, akár pejoratív értelemben használva ezt a szót azokra az emberekre alkalmazva, akik követik a hitük Szent Könyvét. Nem világos számomra, hogy ezzel mi a baj. Egy kereszténynél a Biblia az alap. Miért baj, hogy ezt követi?


Tehát, ha valaki keresztény, és követi a Bibliát, az alapot, akkor fundamentalista. De hiszen ez jó. Aki nem a Bibliát követi, nem Jézust mutatja be az életében, vajon milyen keresztény?


Még tovább gondolva a dolgot. Ez tulajdonképpen dicséret.


2011. dec. 15. 20:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A fundikkal nem az a baj, hogy mélyen hívők és elfogadják a Bibliát tekintélynek, hanem az ahogyan értelmezik. Amikor olyan dolgokat kiálltnak ki bűnnek, ami benne sincs Bibliában (filmek letöltése), vagy nem értik meg azt , hogy a Biblia egyes sorai abban a korban adtak választ az embereknek ( például le van írva Bibiában, hogy Földnek négy szeglete van és mg se rezzen) de ha a tudomány bebizonyítja az ellenkezőjét nem tudnak vele mit kezdeni. Szóval az igazi fundik nem a biblia üzenetére, henem a betűre figyelnek.
2011. dec. 22. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Neked is.


A filmek letöltése szerintem nem jó ellenpélda. Mert ez valóban nincs benne, de az igen, hogy ne lopj. Már az emberek alkotta törvények is tiltják.

2011. dec. 22. 09:15
 13/15 anonim ***** válasza:

Nézd kedves kérdező valóban nincs benne a Bibliában, de filmek letöltése legális, mert valahányszor pendrive-ot, , dvd-t stb. veszel akkor annak az árába be van építve egy jutalék ami a forgalmazóknak megy.Tehát meg lehet oldani, hogy a lopás se valósítsd meg. De én azt mondom, ha a fundi keresztények fundik akkor legyenek mindenben fundik, tessék igével alátámasztani, hol tiltja a Biblia a film letöltést.

Továbbá ezernyi példát lehet ne mondani, ma gondolkodtam egy kicsit, a következőket tartják bűnnek a fundi keresztények pedig nincs benne a Bibliában:

- Házasság, pár választás tilalma a gyülekezeten kívüli tagokkal (szinte az össze gyüli a saját gyülijét tartja tökéletesnek.

- Házasság a pásztor által kijelölt taggal.

- Ha munkáltató nem jelent be, nem szabad dolgoznod nála, még ha az éhenhalás fenyeget akkor se. (Erre az esetre sincs explicit tiltás a Bibliában, ha a munkáltató nem fizeti be az adót az ő bűne nem a tiéd, te ha megmondod a munkáltatónak, h ez nem helyes meg tettél mindent)

- Bűn a rajzfilmek, tv sorozatok nézése (nincs a bibliában)

- Bűn a világi zene hallgatása (nincs a bibliában)

- Bűn a világi irodalom olvasása beleértve a napilapokat, havilapokat, bulvárlapokat, de akár a szaklapokat is. (nincs a bibliában)

2011. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ne őrjítsetek meg, még a végén kiderűl, hogy nem is vagyok fundamentalista??? :)))


Üdv: L

2011. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Hm, ez a felsorolás nekem is nagyon érdekes volt, nem csak Neked, kedves L. Úgy látszik valóban különböző elképzelések vannak arról, hogy ki is a fundamentalista.


De valami azért felötlött bennem. Néhány korábbi beszélgetés itt, és a gyülekezetbe, ahova járok. Pl. bűn-e, ha megnézel egy sorozatot? Kapásból jön a válasz: nem. Miért lenne? De gondoljuk egy kicsit tovább. Jézus vajon megnézné azt a filmet? Vagy az idő alatt akár foglalkozhattál volna Isten igéjével is. Miért nem tetted? Hogy sáfárkodtál a szabadidőddel? Nem válik hasznodra. Nem épülsz. Így már egy kicsit más a dolog megvilágítása.


Ami a cd-ket, dvd-ket illeti. Te valóban azt gondolod, hogy a 100.- Ft-os cd árában benne van a több ezer Forintos eredeti cd ára?? Emlékszem, amikor ezt bevezették. Az vele a gond, hogy az előadók egy fillért nem kapnak belőle. A másik, hogy én kiírom a családi fotókat egy cd-re, vagy a cégem dolgait, akkor miért fizessek előadói jogdíjat? Amit korábban említettem, hogy az előadók meg sem kapnak. Ha azóta, amióta én az utolsó, ezzel foglalkozó műsort láttam, változott a dolog, akkor bocsánatot kérek a tájékozatlanságomért. Az utolsó infóm ez. Arról is ment a vita, hogyha kapnának is, mi alapján döntik el, hogy ki mennyit.


A cégről. Én magamtól (nem tiltás miatt) nem dolgoznék olyan helyen, ahol lopnak a közösből.


A házasság ilyen irányú befolyásolásával én még nem találkoztam. Lehet, hogy nem jó fundamentalisták közé járok. :-)

2011. dec. 22. 22:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!