Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítsen, aki ért hozzá (. )?

Segítsen, aki ért hozzá (. )?

Figyelt kérdés

Nem is tudom milyen vallású vagyok. Tulajdonképpen minden vallás egyet szolgál, és minden vallásból mazsolázgatok, ami tetszik, amit elfogadok, bár főleg a hinduizmushoz, buddhizmushoz vagyok közel.

Még nagyon úttörő vagyok a témában. Agykontrollos és meditációs, a belső boldogság megtalálása, Isten megtalálása, ilyen "önsegítő" könyveket olvasok, illetve karmáról, stb.


Nagyon szeretnék kapcsolatot létesíteni Istennel, sokszor úgy érzem leginkább elvonulnék egy indiai ashramba, keresnék egy gurut , ilyenek és keresném az utamat, erre nagoyn nagyon vágyom.


Ugyanakkor földi javakra is vágyom, amiket pedig főként az agykontrollal szoktam elérni.


De lehetséges -e hangos élettel együttélni Istennel? Persze, lehet, ez nem kétséges, de lehet-e ugyanolyan teljes spirituális örömöket átélni? Mert egyesülni Istennel, ezekhez békés és nyugalmas élet kell, nekem pedig óriási nagyok a terveim, az álmaim, és mivel nagy agykontroll-gyakorló és intuitív személyiség vagyok, el is fogom érni őket. Könyveket szerenték írni, színészkedni szeretnék, iskolát szeretnék alapítani, rádiózni szeretnék. És ezek nem gyermeki álmok, mert mindegyikhez tettem már lépéseket és tehetséges vagyok.

Attól félek nem juthatok el majd halálom után a paradicsomba, mert ilyen anyagias életet éltem. Pedig nekem mindkettő nagyon nagyon fontos. De attól is félek, hogy milyen tudatlan vagyok, hogy nem tudom Isten mit "enged meg és mit nem".. és hogy miért itt kérdezem meg ahol alig vannak hozzáértők.. olyan kis butácskának tartom magam, Isten olyan hatalmas én meg milyen tudatlan vagyok...

14L


2011. dec. 20. 00:38
 1/6 A kérdező kommentje:
esetleg ilyen kérdésekkel kihez fordulhatok?
2011. dec. 20. 00:40
 2/6 mustafa33 ***** válasza:

Akár paphoz, akár guruhoz fordulsz, a saját hitéről fog igyekezni meggyőzni. És hidd el, mesterek ebben. Tiszteld Istent a hozzád legközelebb álló formában - hitben és tenulj, dolgoz egyszerű világi módon. Vigyázz, a keleti vallások gurui nagyon szugesztívek, de gondolj bele, az a sok nyomorúság és nyavalya ami ott van keleten, és főleg ott, az miért nem szűnik meg ha olyan hatásos a tudásuk?

És ne ess a kolostorok csapdájába, mint a keresztény, mint a keleti szerzetes közösségek első lépése elvenni szabad akaratodat és személyiségedet, úgy hogy azt hiszed őnként adod. Gondolj inkább olyanokra mint Michalangelo vagy Leonardo, akik világi (sőt nagyvilági) személyiségekként is életük alkotásaival Isten dicsőségét szolgálták.

2011. dec. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nahát, igazán érett gondolkodás:) Az én meglátásom, hogyha van Isten (mármint tudattal rendelkező, nem csak egy nagy energiahalmaz, amiben én hiszek), akkor azért ad valakinek tehetséget, hogy azt felhasználja, ezáltal segíthessen másokon. Példa: ha tényleg híres és gazdag leszel, de nem elharácsolod a pénzed, hanem adakozol is, akkor ez igen pozitív, jó dolog. Vagy ha az iskoládba olyanok is bekerülhetnek, akiknek nincs pénzük, de van tehetségük, és segítesz nekik kitörni, az is áldásos munka.

Egyszóval úgy gondolom, hogy a terveid nem bűnösek, hiszen nem akarsz vele ártani senkinek. Ha pedig egyáltalán nem élvezhetjük az életet, minek születtünk meg?

(jómagam sem tudom behatárolni, hogy "hova" tartozom vallásilag...hiszek a karmában, a reinkarnációban, a lelki, szellemi fejlődésben, a lélek szabadságában, illetve abban, hogy amíg nem ártok másoknak, legyen az növény, állat, ember, addig nem vagyok bűnös, sőt ha közvetlenül, vagy közvetetten, de segítek másoknak, az is "jóváíródik" a karmámban, vagy lehet, hogy pont ezért születtem meg. Ugyanakkor egy kicsit sátánista is vagyok..na nem az ördögimádó barmokra, vagy a szellemidézgetős fószerekre kell gondolni, ez egy atesita vallás> [link] ha érdekelne. Tehát egyrészt hiszem, hogy én vagyok saját magam istene, védelmet nem kapok semmilyen felsőbb hatalomtól, de ha van karma, reinkarnáció, ha nincs, a "megvilágosodott", vagy "megvilágosodni vágyó" ember feladata, hogy jobbá tegye a Földet, segítsen ahol csak tud, amennyire tőle telik. Tehát mint az (ateista) sátánizmusban Sátán saját magadat jelöli, rengeteg energiával, amit ha bölcs vagy akkor teremtésre, segítésre használhatsz (pl. agykontroll). Nem baj, ha vannak vágyaid, ha szeretnéd élvezni az életet, ha egy szinten egoista vagy, önző, mert ez természetes, ilyen minden élőlény. A lényeg, hogy jóra fordítsd a hatalmadat, energiáidat:)

20/L

2011. dec. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20/L vagyok, rosszul linkeltem: [link]
2011. dec. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Olvasd el ezt a történetet. Egy űrhajósról szól, aki elérte az élete nagy céljait, sikeres volt, mégis üresség volt a szívében...


[link]


Tamás

2011. dec. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát a vallásokat ne keverd, abból csak baj és katyvasz lesz, beszippant az ezotéria, aztán meg is rekedhetsz benne. Úgyhogy ha valami spirituálissal akarsz foglalkozni, akkor addig keress, amíg azt nem érzed, hogy igen, ez kell nekem, ez az!

Nem baj, ha lesznek földi örömeid, és nem sanyargatod magad, ám ha a szerzett gazdagságodat nem arra fordítod, hogy segíts az embereknek, hanem elpocsékolod, feléled, akkor bizony süvítesz lefelé a pokolba. Akkor már az is jobb, ha nem lesz pénzed. A segítést meg nem úgy értem, hogy adakozol, mert az csak látszat segítség, hanem rászoruló embereknek segítesz magukra találni, esetleg olyan munkahelyet alapítani, ahol ők is tudnak dolgozni, és persze nem csak az emberek, hanem az állatok és a természet igazi védelme is szóba jöhet.

2011. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!