Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez bűnnek számít?

Ez bűnnek számít?

Figyelt kérdés
múlthéten voltam gyónni, és elméletileg karácsony utánig nem csinálhatok paráznaságot..az annak számít ha megfogtam a barátnőm fenekét???
2011. dec. 20. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
a paráznaság hűtlenséget jelent.
2011. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen a pokolba fogsz elégni most már akár embereket is leölhetsz semmit se változtat a dolgon majd ott találkozunk
2011. dec. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez most ugye csak kamu?
2011. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És karácsony után igen? És azt ki engedte meg neked?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A paráznaság a kívánságnál kezdődik, ha nem a saját feleséged/életed párját kívánod. Ha a barátnőd nem lesz a feleséged, akkor igen ez paráznaság volt.
2011. dec. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt egy házasságkötés Tibit könyvében, én nagyon szépnek találom, főleg azt a részt, ahol imádkozik és azt mondja, hogy nem rendetlen vággyal közeledik Sárához...


Szóval, mielőtt hozzányúlsz a lányhoz, ha Isten szerint akarod feleségül venni (és tényleg, nem rendetlen vággyal, tehát nem akarsz vétkezni Isten ellen), akkor ez egy nagyon jó minta arra, amit tehetsz.


Íme (Idézet Tóbiás könyvéből):



7:12. Akkor Ráguel (az apa) behívta a lányát, Sárát, kézen fogta, és ezekkel a szavakkal adta feleségül Tóbiásnak: "Rád bízom. Mózes törvénye és parancsa neked ítéli feleségül. Vedd, és vidd tiszta szándékkal atyádhoz. Az ég Istene adjon nektek szerencsés utat!" 13. Aztán a feleségéhez fordult és papírt hozatott az íráshoz. Megírta a házassági szerződést, amelynek értelmében a lányát feleségül adja Tóbiásnak, Mózes törvénye szerint.


Akkor aztán nekiláttak az evésnek-ivásnak.


Ráguel odaszólt a feleségének: "Tedd rendbe nővérem, azt a másik szobát és oda vezesd be őket."


Az el is ment, s megvetette az ágyat a szobában, ahogy az ura mondta és odavezette a lányát.


Elsiratta, aztán letörölte a könnyeit és így szólt hozzá: "Ne félj lányom! Az ég Ura fordítsa örömre szomorúságodat. Bátorság, édes lányom!" Aztán kiment.


Amikor befejezték az evést és ivást, arról kezdtek beszélni, hogy lefekszenek, s az ebédlőből a nászszobába vezették a fiatalembert.


...


Közben a szülők kimentek és bezárták az ajtót. Tóbiás fölkelt az ágyból és azt mondta Sárának:


"Kelj fel, nővérem! Imádkozzunk együtt és könyörögjünk Urunkhoz, hogy elnyerjük kegyelmét és segítségét."


Az fölkelt és elkezdtek imádkozni, hogy oltalmat találjanak. Tóbiás kezdte:


"Áldott vagy, atyáink Istene! Áldott a te neved örökkön-örökké! Dicsőítsenek az egek és mind a teremtmények mindörökké. Te teremtetted Ádámot, és hűséges segítőül mellé adtad a feleségét, Évát. Tőlük származik az emberiség. Azt mondtad: nem jó az embernek, ha egyedül van. Alkossunk mellé hozzá hasonló segítőtársat.


Uram, én most nem rendetlen vággyal veszem el nővéremet, hanem tiszta szándékkal. Engedd, hogy irgalmat találjon és találjak én is, és együtt öregedjünk meg."


Közösen rámondták: "Úgy legyen, úgy legyen!"


Aztán éjszaka együtt háltak.

2011. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a 2/6 jó! hihihihi. Más nő nemvolt? Különben meg fogdosd a teáskanna fenekét, de csak karácsony után, és csak kavicsvirágzásig! Bocs , de annyira jók vagytok, én meg ilyen vicces.
2011. dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!