Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi különbözteti meg s vallást...

Mi különbözteti meg s vallást az életfilozófiától?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 12:28
 1/5 yuda ***** válasza:
100%

Csak egyet emelek ki.

Az én vallásom, Istenbe vetett hitem, Istennel való mindennapi és személyes kapcsolatom egy élő közösség.

Ebből naponként felfrissülök, erőt merítek, ..szóval egy élő személlyel való kapcsolatból táplálkozom. Nem az elmém szüleménye, nem emberi gondolatok logikai halmaza, szemben bármely filozófiával.


Sarkalatosan fogalmazva, a filozófia valamiféle bölcsesség keresése, ami inkább fogalom, ismeret megszerzése.Egyszóval ismeretszerzés.

Ezzel szemben az én hitem egy élő személlyel való kapcsolaton alapul és ebből nyerek mindent ami egy boldog élethez szükséges- végeredményben pedig üdvösséget, ha úgy tetszik örök életet.

Ezt nem kínálja semmilyen filozófia, ha jól tudom :)


Filozófiával lehetsz okos, művelt, sok mindenben eligazodhatsz a világban, lehet véleményed mindenről. . .


Istennel való közösség pedig folyamatos életet ad, tartalmat, célt az életben. Tudja az ember honnan jött és hová megy.

2011. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első hozzászóló gondalatmenetét folytatnám tovább. Az életfilozófia egyfajta szemléletmód, ami befolyásolhatja döntéseinket, irányt adhat az életünknek. Ez azonban önmagában kevés ahhoz, hogy megváltoztasson bennünket!


Az Istenben való hit (vallás) abban különbözik ettől, hogy nem csak irányt mutat, de az erőt is megadja a változtatáshoz. A Szentírás szerint ehhez kevés látnunk a jót. A valóban Istentől származó prófétai beszéd "jó gyümölcsöket terem" az ember életében. Ahogyan a Bibliában az Isten Lelkétől áthatott próféták jellemében és cselekedeteiben megjelentek a hasonlíthatatlan, csodálatos isteni jellemvonások, az ő bizonyságtételük közvetve is ilyen gyümölcsöket terem. Aki befogadja az igaz prófétai beszédet, annak életében ugyancsak megnyilatkozik az egészen különleges, szívet-lelket, jellemet átalakító hatalom. Ezeket a gyümölcsöket nem lehet hamisítani, az Isten Lelke nélkül való ember életében nem jelenhetnek meg. Éppoly biztos ez, mint az a természeti törvény, hogy a romlott fa nem tud egészséges gyümölcsöt teremni.


Üdv. Péter

2011. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az hogy egy valláson belül is lehet életfilozófiád, de az életfilozófia maga nem vallás. (többnyire)


A vallás intézményesített, az életfilozófia személyes. Persze vannak vallások amik szerintem inkább életfilozófia jellegűek (taozimus, buddhizmus)mert Istenről nem igazán szólnak, nem is igazán hisznek benne, legalábbis a buddhizmusban.


De követhetsz te akár keresztényként is kabbalista vagy zen filozófiát, ha úgy tetszik. Csak ez személyes része a hitednek.

Freya

2011. dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs, hogy közbeszólok, de Jézus Krisztus nem egy egyetemes(Isteni) életfilozófiát adott át nekünk tanításaiban, amit ha minden egyén alkalmaz, boldog és szabad lehet? és ebből később csináltak vallást, mint intézményt?


a kérdésre már válaszoltak, és még egyszer elnézést a belekérdezésért.



üdv

26/F

LastOne.Left

2011. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van. De intézményesítés nélkül (könyvek megírása, összegyűjtése, védekezés a zsidó majd római támadások ellen, központi tanítás "tisztán tartása" stb) nem maradt volna fent a filozófia sem. Persze aztán azzá ferdült, amivé..
2011. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!