Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor vallásszabadság van? -a...

Akkor vallásszabadság van? -a magyarországi vallásszabadság elnyomásáról - Budapest,2011. augusztus 8.

Figyelt kérdés

De aki hisz valamiben, azt akkoris csak a cselekedeteiben tudják korlátozni, a szivében nem.

[link]

Mindeddig az EU egyetlen tagállama sem merészelt ilyen szemérmetlenül szembehelyezkedni a vallásszabadság, a törvény előtti egyenlőség, az egyház és az állam szétválasztása elvével, közös Európánk bevett alapjogaival.


2011. dec. 31. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem az van. Abban hiszel amiben csak szeretnél, senki nem fogja rádrúgni az ajtót, hogy miért hiszel abban amiben.


A vallásszabadság nem azt jelenti, hogy az államnak kell pénzelnie minden vallási megmozdulást,mint ahogyan a szólásszabadság sem azt jelenti, hogy az államnak kellene minden újság fenntartására támogatást adnia.

2011. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Magyarországról annyit, hogy egész Európában, ha nem a világon itt volt a legkönnyebb "egyházat" alapítani, és nem egy vicc tárgyává is vált ez. Épp ideje volt, hogy bizonyos határokat húzzanak meg, hiszen rengeteg egészen más vállalkozás futott ezen fedőnév alatt az adókedvezmények miatt. Az már egy más dolog, hogy hol húzták meg ezeket a határokat. Nem az elvvel van gond, hanem a megvalósítással.
2011. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Figyelj!Elvileg az van gyakorlatilag ha hiszel Istenben el ástad magad nem lehet belőled semmi csak Isten segítségével de még így is inkább kövesd Istent.
2011. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Ha a rendszerváltáskor nem engedték volna bejegyezni a sok k*csög szektát - pl. szcientológiai egyház -, akkor nem kellett volna most ezt a törvényt meghozni.


Egyébként semmilyen egyház, vallási csoportosulás ne szóljon bele az állami, világi dolgokba!

2011. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bromkrezol ***** válasza:
59%
Egy dolog, hogy az egyént nem korlátozzák, de az egyéni hit és a vallás azért két különböző dolog. Most a népszámlálásnál kiderült, hogy a kis egyházakhoz tartozókat leradírozták a palettáról. Szerintem véget ért a vallásszabadság.
2011. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Sziasztok!


A vallás szabadság csak addig tartott amíg nem az állam mondta meg,hogy mi a vallás!

Mert a vallás és az állam eredetileg nem folyhatna egybe, sajnos most az állam megvette az egyházakat / aki neki ad igazat azt pénzeli - aki nem, azt nem ismeri el/.

Ez azért is szomorú mert az elsők közé olyan is bekerült aki a többieknek állított mércét még csak meg sem közelíti, de most éppen jól fekszik a kormánynál / 100 éves múlt/.

Gyakorlatilag elég a kormányhoz bújni - Isten helyt - és az máris elismer.


Szerintem is változtatni kellet ezen a rendszeren!

Még azt is könnyebben elfogadtam volna, ha a nyalizókat tovább támogatják és a többitől elveszik a pénzt, de itt nem ez történt itt a JOGAIKAT vették el.

Márpedig egy demokráciában a másik jogát elsöpörni egy tollvonással lehelettelen = ez már nem demokrácia.


És ha az övékét ellehet venni akkor a tiédhez miért ne nyúlnának - ha éppen így tetszik neki?

2012. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Akkor most magyarázza el nekem valaki h a vallásszabadság miért azt jelenti h az állam pénzeli az összes szóba jöhető egyházat.
2012. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi!


Lehet, hogy nem elég jól fogalmaztam!

A vallásszabadság az amikor a hitedet elismerik vallásként és így senki nem korlátozhat annak gyakorlásában /legalábbis minden más demokráciában/!

Ennek semmi köze az állam pénzéhez!


De most a jogot vették el, hogy szabadon gyakorolhasd a hitedet és leminősítettek egy "baráti társasága" minden jog nélkül!


Tudom, hogy anyagias világban élünk, de egy hívőnek ez a fontosabb!

2012. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A vallásszabadság nem azt jelenti, hogy az államnak kell pénzelnie minden vallási megmozdulást"


nem mindet, csak azt a párat, amit ő kiválaszt, a többit pedig megfosztja attól, hogy követőik adójukkal őket támogassák. így a fennmaradó 1% szintén az ő szimpatizánsaik zsebébe megy.


"Nem az elvvel van gond, hanem a megvalósítással."


ez értelmetlen mondóka volt, mert ugyanezt rá lehetne húzni az előző törvényre is. az mindegy, hogy a ló jobb vagy baloldalán esünk le...


"Ha a rendszerváltáskor nem engedték volna bejegyezni a sok k*csög szektát - pl. szcientológiai egyház -, akkor nem kellett volna most ezt a törvényt meghozni. "


sok "köcsög" "keresztény" szektát is "ki kellene írtani". mint ahogyan a mai kereszténységnek a gyakorlatban nem sok köze van a kereszténységhez, úgy a mai scientológus szektáknak sincs sok köze hubbard scientológiájához. ennek az a bizonyítéke, hogy már most kettészakadt, és létezik egy "eredeti scientológiát hirdető" gyülekezet is


"Egyébként semmilyen egyház, vallási csoportosulás ne szóljon bele az állami, világi dolgokba!"


ez valahol értelmetlen, mert elkerülhetetlen. ugyanis egy politikai párt (pl kereszténydemokrata) többségében pont ilyen nézeteket is testesíthet meg. így áttételesen beleszól.

sőt elég gyanús, hogy nekik van közük ehhez, hiszen valami fizetségre szükségük volt a koalíció miatt.


"Szerintem véget ért a vallásszabadság."


szerintem is, és a radikális változások itt vannak a küszöbön. megyünk vissza a kommunizmusba, egy kis nyugati iszlamofóbiával elegyítve meg egy jó öreg cigány-zsidógyűlölettel karöltve "szép ország leszünk".


"most az állam megvette az egyházakat / aki neki ad igazat azt pénzeli - aki nem, azt nem ismeri el/. "


és ez nem csak az egyházakkal van így. például a médiával is. megjegyzem a fórumozás, így a gyakorikéredések is a média kategóriába tartozik. mindenki vonja le a következtetést...


"Akkor most magyarázza el nekem valaki h a vallásszabadság miért azt jelenti h az állam pénzeli az összes szóba jöhető egyházat."


szajkó


"A vallásszabadság az amikor a hitedet elismerik vallásként és így senki nem korlátozhat annak gyakorlásában /legalábbis minden más demokráciában/!

Ennek semmi köze az állam pénzéhez! "


így van. pontosabban nincs köze a pénzhez sem negatív, sem pozitív értelemben, sem a pénzhez nincs köze a vallási nézetnek.

így megfosztani valakit lehetőségektől diszkrimináció.


megjegyzem a tervezet 9 tagról szolt, aztán 14, jelenleg 27 egyházat ismertek el, így buddhisták, muszlimok, egyéb keresztények is kerültek a listára, de hinduk, taoisták még mindig nincsenek elismerve.

ahhoz, hogy egyházzá váljon valaki, 20 éve jelen kell lennie az országban, és 1000 tagot kell felmutatni.

2012. nov. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!