Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet furán hangzik, de...

Lehet furán hangzik, de szeretném elkezdeni gyakorolni a vallásomat. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Reformátusnak kereszteltek meg de gyerekként nem nagyon, mondhatni egyáltalán nem érdekelt a vallás. Szüleim járattak hittanra meg le kellett konfirmálnom, de akkoriban még nem érdekelt. De december végétől elkezdett érdekelni a vallás..és nem tudom kitől kérhetnék segítséget..

Szoktam most már imádkozni, elkezdem olvasni a Bibliát, újra olvasgatom a Kátét, próbálok nem csúnyán beszélni, próbálok tisztelni mindenkit, nem kibeszélni másokat a hátuk mögött meg ilyen dolgokat amiket lehet szomorú de régen nem csináltam..

Tudtok valami weboldalt, ahol esetleg jobban meg tudnám ismerni a Bibliai "alakokat" meg hasonló témájú oldalakat?

Köszönöm ha nem nézel hülyének, és segítesz! :)


2012. jan. 3. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
tényleg furán hangzik, Istent nem a szertartások érdeklik hanem, hogy miként éled le életed, Az ,hogy elfolytod a csúnya beszéded nem jelent semmit mert magadba ugyanúgy kimondtad. Nem tudod átprogramozni magad teljesen arra ott vannak a drogok.
2012. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A Biblia melyik részével kezdjem? miket csináljak?

Isten megbocsájt, amiért eddig nem foglalkoztam ezzel?

2012. jan. 3. 23:41
 3/11 A kérdező kommentje:
nem fojtom el..eddig se beszéltem nagyon csúnyán, csak akkor ha nagyon felidegesítettek, de most már elengedem a fülem mellett ezeket a dolgokat.
2012. jan. 3. 23:44
 4/11 A kérdező kommentje:
tényleg előbb az újszövetséget érdemes elolvasni?
2012. jan. 3. 23:50
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Nos igen. Kezd Lukács evangéliumával, majd az Apostolok Cselekedeteivel. Mindkettőt egy tanult orvos írta, aki alaposan utánajárt a dolgoknak. Párhuzamosan ajánlom olvasni a Jézus élete, majd az Apostolok története című könyveket E.G. White-tól. Ha rákeresel online is megtalálod.


Szívesen ajánlom saját szerkesztésű honlapomat a [link] oldalt, itt mindenféle témában találsz igehirdetéseket és bibliai előadásokat mp3 formátumban.


Ha bármi kérdésed van írj bátran


Üdv. Péter

2012. jan. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Az, hogy Isten szeret-e Téged (márpedig Isten mindenkit szeret!), nem azon múlik, hogy gyakorolod-e a vallást vagy nem. Azon múlik, hogy JÓ EMBER VAGY-E, törődsz-e a szeretteiddel, nem vagy-e önző, tudsz-e az ösztöneiden uralkodni, hűséges vagy-e stb. :)
2012. jan. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Szerintem kezd az elején a Bibliát.

2. Isten megbocsájt. Ha esetleg emlékszel Jézus példabeszédeire, pl a tékozló fiú esetére, akkor ez már nem lesz többé kérdés számodra.

3. Sohasem késő megtérni.

Én is hasonló cipőben járok. Annyi az eltérés, hogy sosem hagytam oda teljesen a vallásomat, valamint, mivel katolikus vagyok, nekem ott volt a gyónás lehetősége. És annak segítségével, most biztosan érzem, hogy elnyertem Isten bocsánatát.

Sajnálom, hogy nem ismerem eléggé a református gyakorlatot és eszmeiséget, így sajnos nem tudok többet segíteni. Pedig szívesen tenném, de ez meghaladja a tudásomat.

Isten áldjon, és kísérjen utadon!

2012. jan. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! :)
2012. jan. 4. 00:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves Sokak! Hogy mertek Isten nevében véleményt mondani, hogy Isten mit bocsát meg és mit nem???? Csak Isten tudja hogy mit bocsát meg, és miért!
2012. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kedves Sokak! Hogy mertek Isten nevében véleményt mondani, hogy Isten mit bocsát meg és mit nem???? Csak Isten tudja hogy mit bocsát meg, és miért!"


Úgy merünk véleményt mondani hogy Isten kinyilatkoztatásaiból (Biblia) egyértelműen kiderül hogy ha valaki őszintén bűnbánatot tart, bocsánatot kér Istentől és másokkal se tart haragot, annak Isten a legsúlyosabb bűnt is meg fogja bocsátani. Annyiban igazad van hogy azt nem tudhatjuk biztosan hogy ezeke a feltételek teljesültek-e egy konkrét esetben.


Kérdező figyelmeztetni szeretnélek hogy a hozzászólók itt lehet hogy nem reformátusok ezért amiket ajánlanak linkeket azok lehet hogy eltérnek a református hittől.

2012. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!