Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számodra a szeretet, s te...

Mi számodra a szeretet, s te hogyan 'adsz' másoknak szeretetet?

Figyelt kérdés
A kategória választás direkt.
2012. jan. 4. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Jól megölelem, és megpuszilgatom őket, de csak a nőket!

Egyébként, odafigyelés, szociális érzékenység, pár jó szó,mikor mire van szükség, azt úgy azért érzi az ember.

Nagyjából, ettől el lehet térni,hozzá lehet tenni.

2012. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
semmi, és nem adok.
2012. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
nekem nem is létezik, sehogy
2012. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan emberek felé, akiket szeretek, nem számít semmi. Sem pénz, sem idő, se semmi. Ha szükségük van rám, akkor ott vagyok. Figyelek rájuk, ha kell és tudok, akkor segítek, apróbb kedveskedések, figyelmességek. Keresem őket én is és nem csak várom, hogy majd ők keresnek engem. Szívesen megölelgetem őket, 100%-ban működik az empátia és természetesen hosszabb külön töltött idő után hiányoznak.


Így visszaolvasva nemtűnik túl sokatmondónak az irományom, nem is gondoltam, hogy ilyen nehéz megfogalmazni, hogy mit is jelent számomra a szeretet. Egy a lényeg, nagyon nagyon jó dolog és szeretnék olyan világban élni, ahol minden ember megvan áldva egy csöppnyi szeretettel és nagyfokú empátiával.

2012. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Családtagjaimra odafigyelek, megbeszéljük ha bánt valami, meghallgatjuk egymást, odafigyelünk egymásra. Idegeneknek is lehet örömet okozni, már az is elég ha rámosolyogsz, vagy megkérdezed milyen volt a napja + hangsúly... :)Szeretek adni
2012. jan. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.

8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik." A szeretet dícsérete.

Igyekszem így szeretni én is.

2012. jan. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


A legrövidebb bibliai meghatározás így hangzik erről: "Senki ne keresse azt, ami az övé, hanem ki-ki azt, ami a másé" (I. Korinthus 10:24). Ez alapján én úgy fogalmazom meg, hogy a szeretet a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája. Az "én és te" sorrend megváltozik "te és én"-re.


Hogyan tudok másoknak szeretetet adni? Erről pedig Jézus Krisztus egyik felhívása jut eszembe, amelyet a valaha is adott, összes isteni kinyilatkoztatás summájának, azaz végső mondanivalójának jelentett ki, és ezért "aranyszabály"-nak nevezték el. Ez a nevezetes ige is a másik-középpontú gondolkodás és a következetes másokért való szolgálat nagy alapelvét tartalmazza:


"Amit akartok azért, hogy az emberek veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal, mert ez a törvény és a próféták" (Máté 7:12).


Üdv. Péter

2012. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta, hogy „szeresd a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel”, valamint hogy „szeresd felebarátodat, mint önmagadat” (Máté 22:37, 39). Ez a szeretet (görögül a·ga′pé) egy fajta erkölcsi érzék által vezérelt szeretet, melyre kötelességtudat, alapelv, illetve helyesnek ítélt magatartás indít. De gyakran magában foglal erős érzelmeket is. Lehet melegségtől áthatott és odaadó (1Pét 1:22). Olyan szeretet, amely teljesen ellentétben áll az önzéssel; önzetlen szavak és tettek jellemzik.

Mivel a szeretet Isten szent szelleme gyümölcsének az egyik vonása, az igaz keresztényeket képessé teszi arra, amit mások nem tudnak megvalósítani. Többek között azt, hogy ledöntsék a faji, kulturális és politikai különbözőségek miatti válaszfalakat

2012. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!