Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy pap mondhassa azt hogy:...

Egy pap mondhassa azt hogy: "Ennek az embernek nem mondok misét! " és kizavarja a templomból az illetőt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2012. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom ja. Nem vágták ki a nyelvét ő is ember. Az,hogy kereszténység szerint nem szabad az más dolog.
2012. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem mondhat ilyet, a misét bárki látogathatja. Ha ilyet tett akkor valószínűleg dühös lett, ami hiba volt. Inkább imádkoznia kellett volna azért az emberért vagy felajánlani a misét érte.

Persze ha az illető nem misét hallgatni jön hanem rendetlenkedni akkor gondolom ki kell küldeni, de akkor is szelíden, szeretettel.

2012. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak bizonyos indokolt esetek, amikor mondhat ilyet. Általánosságban nyilván nem. De ha pl. '89-ben bejön a volt nyilasvezérből lett kommunista párttitkár a templomba, azt nyugodtan kiküldheti. Én legalábbis ezt tenném:D
2012. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi lehetett az oka?

Lehet, hogy ezt a papot elhurcolták anno, és ez az illető volt a kihallgató tiszt, aki megkínozta...? Nem lennék meglepve, történt nem egy hasonló "viszontlátás"...

2012. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Feliza: nem. EZ nem lehetett volna oka. Olvasd el Corrie Ten Boom könyvét, amelyben leírja, hogyan bocsátott meg annak a tisztnek, aki a koncentrációs táborban föléjük volt rendelve. A megbocsátás alapvető keresztényi döntés.


Arra írtam, hogy a rendszerváltás környékén tömegesen "tértek meg" az addigi pártkatonák. Ez természetesen nem volt megtérés sokuk részéről, csak az új politikai irányba álltak be vele. Sajnos.

2012. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző:


"Feliza: nem. EZ nem lehetett volna oka. Olvasd el Corrie Ten Boom könyvét, amelyben leírja, hogyan bocsátott meg annak a tisztnek, aki a koncentrációs táborban föléjük volt rendelve. A megbocsátás alapvető keresztényi döntés."


Szerinted attól, hogy valakit pappá szentelnek, automatikusan meg TUD bocsátani bárkinek bármit??? A megbocsátás a legnagyobb kihívás volt is marad is a kereszténységben...


Tudom, hogy vannak ésszel fel nem érhető hősei a megbocsátó szeretetnek, mint például Kerényi Lajos atya is, aki sok év múlva feloldozta a haldokló vérbírót, aki elítélte Mindszentyt többek között. De attól még nyilván van számtalan olyan keresztény is, aki nem TUD megbocsátani valami nagy bűnt, aminek az áldozata ő maga vagy a szerettei.....

2012. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy amikor egy szláv országban háború útán, egyik karácsonyi misére bement a háborúsbűnös politikus, aki falukat és városaokat mészárolt le ,akkor a pátriárka kizavarta ezt az embert a miséről.Arról van szó ,hogy egy ember aki vakon öldököl és parancsokat ad ki erre , hivőnek vallja magát és bemegy a szentmisére.Vajon egy ilyen esetben más pap hogy viselkedett volna?
2012. jan. 7. 16:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugye... Sejtettem, hogy ilyesmi. Ha ilyenre ragadtatta magát, annak súlyos oka kellett, hogy legyen.
2012. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Látod, én még nem is tudtam a konkrét kérdést, helyzetet, mégis leírtam: egy meg nem tért, korábbi pártkatonát simán kizavarnék én is.

Természetesen, ha valóban megtérni jött, akkor nem.


Valójában ehhez elég éles látás kell (és nem a szemeddel), hogy meg tudd ítélni a konkrét helyzetet. Mert Keresztelő János pl. elzavarta a farizeusokat, mikor jöttek "megtérni", Jézus meg nem zavarta el Nikodémust, majd Pált elhívta apostolának. Pál előtte éppen inkvizítorként a keresztényeket öldökölte. Mégis apostol lett belőle. Tehát van ilyen. De ennek semmi köze a politikai célzattal betérőkhöz. Ez valódi változás volt, Pál valóban megtért, újjászületett.

2012. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!