Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású legyek?

Milyen vallású legyek?

Figyelt kérdés

Egy olyan vallás érdekelne amibe nincsenek szigorú tanok, és azok is ép ésszel betarthatóak. És magába foglalja a szeretet fontosságát és a természet szeretetét.


Nem keresztény vallásokra gondoltam, de azoknak is szívesen meghallgatnám az érveit.


Kérlek hogy ne a másik vallásokat ócsároljátok hanem, egy mellett érveljetek, ami nektek is közel áll a szívetekhez.És ha hívők vagytok akkor kérlek írjátok azt is le hogy a vallás miben járul hozzá az életetekhez.


Köszönöm, ha időt fordítatok erre, a hasznos válaszadók és a legjobb érvelőknek megy a 100%-os ZÖLD KÉZ!



2012. jan. 6. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ne így állj neki hanem olvass és nézz utána minél többnek. Én egész életemben "lenéztem" a kereszténységet és végül rájöttem, hogy bármennyire is szidom ez az én vallásom, ebben tudok csak hinni, de ha mástól hallom kinevetem emiatt.


A lényeg: magadnak kell utánanézned a különböző hindu, wicca, keresztény, krisnás etc vonalaknak és nem találomra választani és nem az alapján h "ennek betarthatóak a tanai" hanem azt választani amelyiket IGAZNAK érzed, amelyik mondanivalójában a legkevésbé kételkedsz amelyiket elolvasva úgy érzed, hogy "igen, ez írja le azt ahogyan én viszonyoluk Istenhez/a világhoz/az univerzumhoz.

2012. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Véleményem szerint nem vallásokat kell keresni, hanem Istent. Vallásból sokféle van, és tényleg mindenki a maga kénye-kedve szerint válogathat. Igen ám, csak nekem olyan vallás kell, amely tudom hogy az élő Istentől van.


Beszéljen helyettem Blaise Pascal, a 17. századi kiváló matematikus:


"Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról." (Gondolatok, 693. töredék)

2012. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
jedi
2012. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Oké, ennyi erővel én a tudományban és a természetben hiszek.


Viszont még mindig érdekelnének az érvek különböző vallások mellett.:) Hátha az egyik megtetszik

2012. jan. 6. 16:43
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

A hozzászólásodból, kedves kérdező, egyfajta provokációt érzek ki...valóban érdekelnek a válaszok, vagy majd miután megírták a hívők (akármelyik vallás követője), te szépen elkezded itt szétszedni, cs*szegetni.


A lényeg: legyen HITed ISTENben, amely a tetteidben is tükröződik. A többi már csak máz...

2012. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Semmi értelme sem lenne ha azoknak akik fáradoztak azzal hogy megírják a saját vallásukról a gondolataikat a kommentjeit elkezdeném lepontozni vagy leszólni a véleményüket.


Én válaszokat szeretnék nem kérdéseket a kérdésemre...

2012. jan. 6. 17:50
 7/13 Haidar válasza:
83%

Keresd Istent, próbálj meg csak egyetlen lépést tenni felé, és meglátod, hogy Ő sietve jön feléd...

Az első lépés, az amit meg kell tenned, és ha megvan a hited Istenben, rájössz, hogy azok az előírások, amiket talán szigorúnak láttál, voltaképp a te érdekedet szolgálják.

Jómagam muszlim vagyok.

2012. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A következő dolgok érdekelnének:

1. A vallás neve

2. Miért ezt a vallást válaztotta az illető

3. A vallása miben járul hozzá életéhez/ mindennapjaihoz

4. Miért ajánlaná vallását másoknak


Köszönöm, ha valaki a feltételeknek eleget tesz válaszával.

2012. jan. 7. 15:19
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Konkrét nevet nem tudok mondani,keresztyének vagyunk de nem tartozunk egyik vallási felekzethez sem. Krisztus követjük a Biblia tanítása alapján.


2. Isten hatalmas szeretete,kegyelme mely Jézus Krisztusban kiáradt ránk fantasztikus. Jó tudni,hogy Isten angyalai mindig vigyáznak rám és velem semmilyen baj nem történhet!Nem üthet el az autó! Mert a Biblia ezt mondja. Isten minden szava színigaz. A betegség nem az én örökségem, viszont ha megtámad akkor tudom,hogy Krisztus az én gyógyítóm és Ő minden betegségből ki tud engem gyógyítani. Amikor az orvosok lemondanak valakiről,azt mondják kész viszlát nincs remény az életére mert például áttétes rákos akkor erre Isten tudja azt mondani,hogy NEM NINCS VÉGE. Isten meg tudja gyógyítani az áttétes rákos embereket is,teljes helyreállást tud nekik adni, Krisztus az élet forrása. Anyagi problémák? Krisztusban bőséget kaptam Istentől,bővölködést anyagiakban,szellemiekben.


3. Bűnöket kiküszöböljük az életemből. Sokat imádkozok Istenhez,olvasom a Bibliát és jót teszek az emberekkel.


4. Azért ajánlom mert Krisztusban bármit megkaphatsz amit szeretnél. Bármilyen problémád van Krisztus meg tudja neked oldani. Bármi bánatod van Krisztus megvígasztal téged.


Nagyon durva,hogy manapság az átlag keresztények(direkt nem mondok vallási felekezetet) konkrétan lehet azt mondani,hogy nem hisznek Istenben. Azt mondják,hogy hívők de az életükön mégsem ez látszik. Például eljárnak sztriptízbárba,vagy nyugodtan meglopják a szomszédukat és vasárnap meg beülnek a gyülekezetbe és jópofiznak. Másik eset meg,hogy valaki akarja követni Istent de valahogy mégsem megy neki,mert lusta Bibliát olvasni,nem képes elhinni azt ami le van írva. (Például ha le van írva,hogy Krisztusban teljes helyreállás van akkor miért nem hiszik el?Minek mennek el orvoshoz? Bocsánat,semmi problémám nincs az orvosokkal csak az lenne a normális ha a keresztyéneket nem orvos gyógyítja hanem Isten. - direkt módon)


Bocsánat,hogy így kitértem :D


A lényeg bármire szükséged van Krisztus meg tudja adni. Sőt,ha kéred rá Ő meg is adja. Csak ennek vannak feltételei..Kövesd Őt! "Gyönyörködj az Úrban és megadja szíved kéréseit." Családi problémák? Krisztus simán megoldja. Anyagi gondok? Krisztus már megoldotta. és sorolhatnám,nincs olyan probléma amit Krisztus ne tudna megoldani! Mindenre nála van a megoldás! Az ember sokszor érzi,hogy valamitől olyan üres az élete,egy űrt érez a lelkében de nem tudja mivel kellene kitölteni. Elmondom azt az űrt csakis és kizárólag Jézus tudja kitölteni.

2012. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Keresztény

2. Így neveltek, később pedig felnőttként eltávolodtam Istentől de aztán újra megtértem

3. Én nem azt nézem hogy az életem jobb legyen a vallás által, hanem azt hogy hogyan tudnám legjobban szolgálni Istent és a körülöttem élőket az életemmel és a vallásommal. De egyébként Isten minden kis ügyemben is segít, megadja a lelki és családi békét, nyugalmat, türelmet és mindent mást is amire szükségem van.

4. Azért ajánlom másoknak is a kereszténységet mert nagyon jó érzés megtapasztalni azt hogy Isten szeret minket és törődik velünk, nagyon jó érzés tudni hogy a jó úton járok és nagyon jó másoknak segíteni.


Leírom a felnőttkori megtérésem történetét:


Kiskoromban jártam katolikus hittanra, énekkarba, voltam elsőáldozó, de a nevelésem azért nem volt igazán keresztényinek nevezhető. Szépen lassan ahogy teltek az évek kezdett magába szippantani a világ, de azért templomba még sokáig jártam. Aztán amikor 19 éves koromban jött egy nagy törés ami miatt évekig rossz hangulatom volt és nem tudtam sehogy se segíteni rajta. Egy ideig még jártam templomba, de aztán amikor rájöttem hogy ez nem segít abbahagytam. Úgy gondolkodtam akkor hogy megpróbálom leélni az életemet minél jobban, de Isten nélkül, mert Ő úgy látszik nem törődik velem.

32 éves koromra az idő telésével szépen lassan rendeződött az életem és egyre javult ezzel a hangulatom is de Istennel még mindig nem tudtam kibékülni. Ekkor történt hogy nyaralni voltunk Krétán, és ott a befizetett idegenvezetős program keretében egy félórára benéztünk egy görög-keleti orthodox kolostorba. Nagyon szép volt, körülnéztünk kb. 10 percig aztán mentünk tovább. Aznap este azt álmodtam hogy abban a kis kolostorban lévő kápolnában vagyok (egy nagyon régi és nagyon kicsi kápolna volt ez) és mintha az elmémbe lenne helyezve egy új ismeret, egy ideig 100%-os bizonyossággal tudtam hogy Isten létezik. Korábban is hittem benne, de akkor arra a rövid időre nem hittem, hanem tudtam hogy létezik. Ez egy természetfeletti tapasztalat volt, korábban soha nem tapasztaltam ilyet. Később megtudtam hogy a kolostor szent Györgynek van szentelve, akinek a közbenjárását hitben való megerősítésért szokták kérni, mint ahogy nekem is a hit erősítésében segített. Ráadásul Szent György a védőszentem, ezért gondolom ő segített a közbenjárásával.


Ha gondolod írj egy privát üzenetet mert szívesen írok még többet is, azóta ennél nagyobb csodák is történtek velem és szívesen beszélek ezekről.

2012. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!