Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki elmagyarázná miképpen...

Valaki elmagyarázná miképpen van említve a ragadozás a Bibliában?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 12:52
 1/6 A kérdező kommentje:
És pontosan mit jelent?
2012. jan. 11. 12:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi. Én ugyan nem vagyok vallásos de leírnád mi a fenét jelent a ragadozás? Biztos hülye vagyok, de akkor se értem.
2012. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


A Szentírásban összesen 25 helyen szerepel ez a szó.

Mózes könyveiben madarakra és farkasokra hasznája, Zsoltárok könyvében oroszlánra, Ezékiel könyvében található a legtöbbször itt emberek közti viszonyban mint nyomorgató és adós, de megjelenik farkasként és oroszlánként is. A kisprófétai könyvekben, Ámosnál Náhumnál egyértelműen oroszlánnal párosul.


Jézus a hamis prófétákat nevezi ragadozó farkasoknak. Pál apostol a Korinthusi levélben használja ezt a kifejezést emberekkel szembeni negatív magatartásként.


Üdv. Péter

2012. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szóval ragadozó... Oké, így értem.
2012. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem szószerint az ember táplálkozási szokásaira van ez értve, hanem egy emberi viselkedésformára. ám érdekes
2012. jan. 11. 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Sziasztok!


"Az ember is ragadozó ennyit illő volna tudni, mivel álati fehérjét kell fogyasztania élettani szükségletből!"


Nem létezik ma olyan tudományos irányzat, ami az embert a ragadozók közé sorolná. Az ember "mindenevő".


Ha az embernek állati eredetű fehérjét kellene fogyasztania élettani szükségletből, akkor én már biztosan meghaltam volna, ugyanis 20 éve nem élek ezekkel.


Ajánlom figyelmedbe az un. táplálkozási piramist:

[link]


"Az étkezésünket leginkább meghatározó élelmiszercsoport a piramis alján található. Szükségletünk felét-egyharmadát fedezik a kenyér-, péksütemény-, tészta- és gabonafélék, burgonya, rizs, hüvelyesek (borsó, bab). Energiaigényünk legnagyobb részét keményítő bontásából nyerjük. Jó, ha a választott kenyérfélék lehetőleg teljes kiőrlésű lisztből készüljenek. Így értékes élelmi rostot és B vitaminokat is juttatunk a szervezetbe, és lényeges, hogy az ilyen alapanyagból készült termékek lényegesen laktatóbbak, mint a fehérkenyér.

A zöldség- és főzelékfélék szintén fontos szerepet játszanak táplálkozásunkban. Energiatartalmuk nem olyan jelentős, mint az előző csoporté, inkább ásványianyag-, élelmirost- és vitamintartalma előnyös. Naponta legalább háromszor jó lenne fogyasztanunk nyersen és főtt formában is. Gyümölcsöket értékes gyümölcscukor-, vitamin-, és rosttartalmuk miatt fogyasztunk. Nyári hónapokban a mindennapjainkhoz tartoznak, de télen is fontos, hogy legalább naponta illesszünk az étkezésünkbe gyümölcsöt."


Ezek az alapvető élelmiszerek, amelyekre a szervezetünknek szüksége van.


Üdv. Péter

2012. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!