Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » (vallástudomány) HÁNY SZEMBŐL...

(vallástudomány) HÁNY SZEMBŐL ÁLL ÖSSZESEN a római katolikus rózsafüzér? Próbáltam utána nézni de elképesztően sok verziót találtam ezért váltam teljesen bizonytalanná. Mi az ami HITELES?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

59 + a kreszt


legalábbis az enyémen ennyi van:)

2012. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az ALAP rózsafüzér.

2012. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első jó írta 59 db. A tényleges imák száma ennél kicsit nagyobb, 65.
2012. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Én is megszámoltam a sajátomat de amiket olvastam meg láttam.......

Tehát 59 szem + ha jól értelmeztem 60.-k számít maga a kereszt? (???)

Létezik olyan is (hitelesen-hivatalosan-elfogadottan) ami rövidebb?Római katolikus vallás használatában.

2012. jan. 16. 11:58
 5/12 anonim ***** válasza:

"Létezik olyan is (hitelesen-hivatalosan-elfogadottan) ami rövidebb?Római katolikus vallás használatában."


Ha időhiánnyal küzdesz akkor ajánlom Neked az Iragalmasság rózsafüzérét:

[link]


Ez sokkal rövidebb és hiteles, hiszen szerzőjét (vagyis közvetítőjét), Szent Fausztina nővért is már szentté avatták.

2012. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelező az egészet végigmondanod egyszerre. Mondhatsz egyszerre csak 1 tizedet. Vagyis: bevezető (kereszt, 3 kisszem,2 nagyszem) majd 10 kisszem 1 nagyszem és kb ennyi!
2012. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:) Időhiány..... majdnem....

Arról van szó, hogy egy nagyon kedves külföldi hozzátartozómnak szeretnék készíteni egy rózsafüzért ajándékba. Miután magukat a rózsafüzért képező szemeket is magam fogom készíteni - ami az anyag specialitása miatt eléggé időigényes művelet lesz - ezért gondolkodtam azon, hogy vajon van-e rövidebb változata, olyan ami elfogadott.

Mert barbárkodni semmiféleképpen nem szeretnék avval, hogy önkényesen módosítom.

Még volt egy "praktikus" meggondolásom is,hogy jobban tudná magával hordani ha kisebb lenne, rövidebb.

Ha volna valakinek javaslata hálás lennék!

Itáliában láttam rövidet de nem tudom, hogy az divathóbort volt-e vagy van valós alapja.

2012. jan. 16. 14:48
 8/12 anonim ***** válasza:

"Még volt egy "praktikus" meggondolásom is,hogy jobban tudná magával hordani ha kisebb lenne, rövidebb.

Ha volna valakinek javaslata hálás lennék!"


Nekem van egy olyan rózsafüzérem amin a kis szemek között nincs semmi tehát a golyók közvetlenül egymás mellett vannak. Ez így elég rövid és mindig a zsebemben van, nem kényelmetlen magammal vinni.

2012. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A helyedben egy tizedes rózsafüzért készítenék. 1 különálló + a 10 egymás melletti + a kereszt.

Ebből akár karkötő is lehet. Én Máriazellben vettem ilyet.

2012. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Íme a kicsi


[link]

2012. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!