Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy a "test...

Mit jelent az, hogy a "test gyakorlásának kevés haszna van" (1 Tim 4:8)?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 19:17
1 2
 1/11 yuda ***** válasza:
65%

Nincs rejtett jelentése, értsd szó szerint.

testedzés, sport, stb...

Bizonyára hallottál már olyat, hogy hiába az egészséges életmód, hiába a sok edzés, de hozzá vehetem a bioételektől kezdve akármit, mégis tönkremennek az életek, az egészség nem ezen múlik döntő arányban, bármekkora felhajtást is csinálnak körülötte.

Hívők tudják, hogy Istennel való személyes és szoros kapcsolatból mindennap megújulnak, felfrissülnek, erőt nyernek. Nem csak lelkileg, fizikailag is. Teljesítőképességük is megnövekszik, fittebbek lesznek, fiatalosabbak mint a korosztályuk. Egészségesebbek, pedig nem fosztják meg maguktól az ételek , italok örömét és mégis :)

Jézus is evett húst, ivott bort. Ezt senki ne feledje.

Nem ezen múlik az egészség, alapvetően mit eszel, mennyit mozogsz.. .

Persze hozzáteszem, ha valaki sportol, az egyáltalán nem bűn, sőt ha nem erőlteti túl magát, még jobb közérzetet is ad, nem liheg ha a busz után fut, de ez az ige arra vonatkozik, hogy nincs túl sok haszna. Kicsi van, de az nem túl sok.

Ebben is szabadsága van egy hívőnek. Ha akar sportol, ha akar nem, de jó ha tudja, nem sok múlik rajta. Talán valamicske, ezért is írja azt a szót a biblia, hogy kevés. :)

Érts úgy, nem ez a lényeg!

2012. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én csak innentől nem értem: "de az istenfélelem mindenre hasznos, mert megvan benne a jelenvaló és a jövendő élet ígérete."
2012. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A "sómatiké gymnasia" eredetileg atlétikai gyakorlatot jelentett, de itt a tévtanítók törvényeskedő, aszketikus követelményeire vonatkozik. Az öncélú aszkézis egy bizonyos fajta kegyes testkultuszhoz, és ezzel kudarcra ítélt önmegváltó kísérlethez vezet.


Van haszna az önmegtartóztatásnak, ha az szeretetből, a gyöngébb testvérre tekintettel történik (Lásd. I.Kor. 8:13 és 9:26-27.), de a kegyesség gyakorlása (lásd. 7. vers) "mindenre hasznos", mert Isten ígéretei fűződnek hozzá a jelen és a jövendő életre. A két életet együtt említi az apostol, értékkülönbség nélkül. A tévtanítók aszkézissel menekültek ennek az életnek a kérdései elől, de aki menekül az életben kapott feladatai elől, az elvéti az utat a jövendő élet felé.


Üdv. Péter

2012. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha olvasod tovább rájösz. A szövegkörnyezet a lényeg. Egyébként azt jelenti, hogy a testedzésnek az Isten szolgálatához viszonyítva kevés haszna van. Mivel az Isten iránti odaadás nélkülözhetetlen.
2012. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


én például keresztény vagyok, és karatézom.

Ez a kettő nagyon üti egymást?

Nyilván napi, rendszeres kapcsolatra törekszem Jézussal, és Tőle(illetve a Szentlélektől) nyerem a legnagyobb erőt.

Mégis, jól esik a sport, annál is inkább, mivel ülőmunkát végzek.


Szóval abba kell hagynom, vagy az ésszerűség határain belül még belefér?


Köszönöm: Laci

2012. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, és fontos, hogy csak a mozgás része érdekel a karaténak, a távolkeleti filozófia, meditáció, stb. számomra teljesen kizárt. Én imádkozom, és nem meditálok.

Csak a mozgás öröméért karatézom.


Előre is köszönöm a választ!

2012. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Talán úgy kell érteni, hogy lehetsz erősebb és fit, de nem vagy legyőzhetetlen. Ahogyan Dávid és Góliát története. Így már hasztalan a test gyakorlás.
2012. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Biblia arra ösztönöz, hogy kiegyensúlyozottan gondolkodjunk a testmozgásról, mivel megerősíti, hogy „a testedzés kevésre hasznos”. De hozzáteszi: „Az Isten iránti odaadás ellenben mindenre hasznos, mivel megvan benne a mostani és az eljövendő élet ígérete” (1Timóteus 4:8). „Milyen módon hasznos az Isten iránti odaadás már most?”— kérdezheted. Többféleképpen. Azon kívül, hogy életfontosságú szellemi töltést ad az életünknek, olyan hasznos tulajdonságokat táplál bennünk, mint a szeretet, öröm, béke és önuralom, amely tulajdonságok mindegyike hozzájárul ahhoz, hogy derűsen lássuk az életet, és egészségesek legyünk (Galácia 5:22, 23).
2012. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia Laci! Küldtem neked privátot a karatéval kapcsolatban. Üdv.
2012. jan. 20. 22:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a Magyar Bibliatársulat fordítása van meg, abban azt írja, "a test sanyargatásásnak", ami feltételezem mindenféle aszketikus gyakorlat.


Az angol New Internatinal Version- ben pedig a kontextus szerint szembeállitja a fizikai tréninget, hogy annak csak erre az életre szól az érteke, viszont az istenfélelem/kegyesség örök dolgokat hordoz, ígéretet a jelen és az örök életre is.


A hangsúly az Istenhez ragaszkodó élet örök gyümölcsein van mindkettőnél.

2012. jan. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!