Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről a vallásró...

Mit gondoltok erről a vallásról? Hallottatok már rolla vagy esetleg tapasztalat?

Figyelt kérdés
Praise God. ez a neve.valaki azt mondta hogy térjek meg. nem akarok megterni, csak kíváncsi vagyok hogy pontosan mi ez. valami bibliajuk van e hol talalhatom meg. bcs helyesírás
2012. jan. 20. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez egy vallás? Én elég sokról hallottam már, de erről még sosem. Tudnál esetleg linket mutatni?

Mert a Praise God a "dicsőítés"-re való felszólítás, és sok sok gyülekezet használ ilyet. Persze angol, de van magyar megfelelője is.

2012. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hallottam "rolla".
2012. jan. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ezt találtam.lehet hogy rosszul írták le

terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/bahaizmus.html

2012. jan. 20. 21:24
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Napirai11 válasza:

Szia Kérdező!

Te nagyon kevered a dolgokat, de ettől függetlenül szuperboldog vagyok, hogy megtaláltad a baháí vallást.

A Praise God egy angol kifejezés, és azt jelenti, hogy Hála Istennek. Ha angolul imádkozik valaki, akkor ezt a kifejezést gyakran használja.

Amit te találtál, az a baháí vallás.

A baháí vallás szerintem a legcsodálatosabb vallás a világon.

Ha tudsz angolul, itt nézz körül: www.bahai.org vagy erfan.cz vagy írd be a google-ba, hogy bahai religion, vagy bahai faith és rengeteg találatot fog kiadni neked a gép.

Ha az angol nehezenb megy, akkor ezeket nézd meg: www.bahai.hu vagy erfan.cz/hu

Szívemben már baháí nő vagyok, de még nem vettem fela vallást.

Engem is kereshetsz az alábbi mailcímen: szanna@chello.hu

Üdv: Napirai

2012. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Bocs, kiegészíteném az előzőt.

Aki azt mondta neked baháí hívő létére, hogy térj meg, az nagyon tudatlan a vallás tekintetében, mert alapvető dolgokat nem tud, nem tudja, hogy téríteni tilos! Nem tudja, hogy tilos olyasmit mondani valakinek, hogy térjen meg baháí hitre.

Ezt nem szabad csinálni, mert ha Isten erre az útra akar vezetni valakit, akkor erre az útra fogja vezetni, ebbe embernek nincs joga beavatkozni.

A szent könyv a Kitáb-í-Aqdas,és innen töltheted le: erfan.cz/hu

Magyarul is tudod olvasni.

Üdv: Napirai

2012. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem hallottam rolla
2012. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Utolsó, nem értem, miért gúnyolódsz: a kérdező helyesírásán talán nem kéne, lehet, hogy csak sietett, aztán összekapkodta az írást.

A kérdezőnek meg üzenem, hogy továbbra is bármiben szívesen segítek neki, ha megkeres priviben, vagy a már fentebb írt e-mailcímen.

Üdv: Napirai

2012. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

21:24


Bahai vallás. Egy keverék, mindent össze akartak benne hozni azzal a szándékkal, hogy majd biztos nagyon népszerű lesz. Valami olyasmi az elképzelés mögötte, hogy sok embert zavar a vallások sokfélesége. Tehát gyúrjuk össze a zsidó, keresztény és muszlim vallást a buddhizmussal, és akkor mindjárt kiderül, hogy igazából az összes vallás egy pontban fut össze. Ezt az egy pontot kell ügyesen elfoglalnia egy gurunak, és akkor hallatlanul népszerű lesz. Ezt csinálta a bahai alapítója.


Tehát azt állította, hogy az összes korábbi vallás az igazság egy részét birtokolja, és egy fejlődési folyamat része. A fejlődés csúcsa pedig természetesen az ő saját vallása. Továbbmenve, nemcsak a vallások folynak össze harmonikusan egy pontban, hanem a tudomány és a politika is találkozik a vallással. Tehát a bahai egyben vallás és egyenlőségi/világbéke-mozgalom. Hisznek a haladásban, egyenlőségben, békében stb., szóval 19. századi liberális elveik vannak.


Eltekintve attól, hogy butaság az egész, nem tűnnek rosszindulatúnak vagy veszélyesnek ennek a vallásnak a követői. Naiv, jóakaratú emberek.

2012. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
aha. én nem akarok megterni. csak kíváncsi vagyok hogy pontosan mi ez . nem tudom. hallásra nem rosz, de egy zsidó keresztény iszlám nem fog leülni... ha értitek. a vallást meg a politikát nem biztos hogy jó egy levesbe keverni, mert az olyan mint a fagyi mézzel. külön külön szeretem, de egybe...
2012. jan. 23. 15:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Utolsóelőtti, nagyon sajnálom, hogy ennyire nem érted a baháí vallás lényegét, és most teljesen mindegy, hogy nem olvastál utána, vagy utánaolvastál, és tényleg ennyire nem érted. Ha utánaolvastál, és mégsem érted, akkor az azért van, mert le van pecsételve a szíved, és ha Isten nem akarja e pecsétet felnyitni, akkor soha nem fogod érteni e vallást.

Ha még nem olvastál utána, akkor nézd meg az általam ajánlott fentebbi linkeket: gurukról egyébként szó nincs.

Kérdező, az nagyon jó, ha nyitott vagy a világra, és érdekel sok minden, de ha nem érzed úgy, hogy a szíved kinyílt a baháí vallás felé, akkor nem kell felvenned azt

Nagyon tudatlan lehet az, aki azt mondta neked, hogy térj meg baháí hitre, mert ez nem így működik, hogy én mondom Nagy Bélának, hogy térjen meg, mert ha Nagy Béla szívét nem nyitotta ki Isten a baháí vallás felé, akkor nem tud megtérni.

Ha meg valaki más kedvéért veszi fel a baháí hitet valaki, akkor Isten nem fogja elfogadni sem az imáit, sem semmit, ami e vallás előírásaihoz tartozik, mivel nem szívéből jön a vallásgyakorlat.

Sok szeretettel ölel mindenkit: Napirai

2012. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!