Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor Judás elárulta Jézust...

Mikor Judás elárulta Jézust 30 ezüst dénárért azok milyenek voltak? Milyen dénárok?

Figyelt kérdés
Tiberius volt akkor az uralkodó, de nem tudom konkrétan, hogy Tiberius dénárjaival fizettek-e. Egy képet szeretnék festeni és ezért kellene a segítség.
2012. jan. 22. 18:04
 1/4 mustafa33 ***** válasza:
73%
Láttál, már Tiberius dénárt, vagy másfélét? Ha nem láttál, légy nyugodt, más sem. Ha viszont láttál, akkor tudhatnád, hogy alig van különbség, az is csak közelről, ha olyan részletesen fested, hogy a betűk is olvashatók. De ha azt fested rá, hogy Agyin rubel, azt sem fogja senki reklamálni, nyugodj bele.
2012. jan. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a kepen a Kr.u. 14. evtol a 37. evig hasznalatos denart lathatunk, tehat feltetelezheto, hogy egy ilyen denar volt a fizetoeszkoz:


[link]


A kovetkezo linken pedig rakerestem a Kr. u. 30-ban hasznalatos denarokra, tehat arra az idoszakra, amikor Jezust keresztrefeszitettek:


[link]


Remelem ez segitseget nyujt majd a munkadban.

2012. jan. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok :D.


Kicsit jobban utananeztem es valoszinusitheto, hogy Judas ezt az ezuspenzt (abbol is 30-at) fogadta el:


[link]


Nem denart fogadott el tehat, hanem ezustpenzt. Ket kulonbozo fizetoeszkozrol van szo. Amikor a farizeusok torbe akartak csalni Jezust es megkerdeztek tole, hogy kell-e adot fizetni a csaszarnak, akkor a romai birodalom altal hasznalt denart kert es azon alapjan jelentette ki ("Kinek a kepe van rajta?"), hogy mikepp kell cselekedni az adoval kapcsolatban. Mint tudjuk, Palesztina akkor romai fennhatosag ala tartozott.


Itt van a tobbi keptalalat Judas ezustpenzerol: [link]


Maskulonben mai valutaban atszamitva, az akkori 30 ezustpenz kb. 950 amerikai dollarnak, azaz korulbelul 224 ezer magyar forintnak felel meg.


Nos, remelem igy mar teljes az informacio, amit ezzel kapcsolatban tudni szerettel volna.

2012. jan. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
pontosan milyen pénzt látunk a képen?
2012. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!