Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Újszövetség elolvasása...

Az Újszövetség elolvasása előtt érdemes elolvasni az Ószövetséget?

Figyelt kérdés
Az Újszövetség elolvasását tervezem, de ahhoz, hogy értsem, el kell, hogy olvassam az Ószövetséget is?
2012. jan. 22. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a megértés választja el őket hanem időben. Nem baj, ha kihagyod és az sem ha elolvasod azt is. A lényeg, hogy elolvasod:)
2012. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 /Anita_'94/ ***** válasza:
23%
Szerintem semmit sem veszítesz, ha kihagyod az Ószövetséget...
2012. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már foglalkozol azzal a könyvvel,miért is ne.Nem szokás egy "művet" 2/3 résztől olvasni.Lesz sok történet,szám,személy,gyilkosság,néha még happy sztori is.Ha sci-fi rajongó vagy még talán el se alszol a végére.
2012. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miután első elolvasó vagy, így érdeklődő titulust is rádaggathatok, ha nem bánod, tehát nem elemző vagy.


Mind a mondanivalója, mind a vázlata érthető lesz szerintem.


De Krisztus hivatkozik Ézsaiásra, Dánielre, Mózesre, a törvényre, a teremtésre, a prófétákra. Az újszövetségben van, hogy az írás fel nem bontható. Krisztus a prófétákat és a törvényt jött betölteni. Ezek mind nem fognak összeállni, de pillanatnyilag arra buzdítanálak, hogy ne is foglalkozz vele. Ha te az újszövetséget akarod elolvasni (ami nyelvezetileg is érthetőbb elsőre) tedd azt.

Engem Mózes első két könyve vezetett rá a megtérésre, de az újszövetségben van egy rész, hogy valakit az Ézsaiás tekercsének olvasása, nem értése és megmagyarázása vezetett rá Krisztushoz való megtéréséhez. Más lehet, hogy akárhányszor olvassa el az egészet, nem történik benne semmi különös. Ahogy mondani szokták, az Úr útjai kiszámíthatatlanok.

Viszont a Jelenések könyvétől nem kell megdöbbenned, szerintem azt az ószövetség ismerete nélkűl nem igazán lehet megérteni. Mondok egy példát: szerepel ott kérub, vagy például a 24 vén. Ezt az ószövetségből tudjuk, hogy kicsodák. Viszont talán a legtitokzatosabb, legérdekesebb könyv a Jelenések könyve. Ott szerepel az is, hogy boldog, aki olvassa és hallgatja azt a prófétálást. Tehát nem azt mondja, hogy boldog, aki érti, hanem aki olvassa vagy hallgatja.


Légy te is boldog és jó olvasást!

2012. jan. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az Újszövetség elolvasása előtt érdemes elolvasni az Ószövetséget?"


Érdemes, de elég változó az egyes részek fontossága ebből a szempontból. Az első 5 könyv alap, és van néhány próféta (pl. Ézsaiás, Dániel), amelyek szintén elengedhetetlenek. Szintén ajánlott a prédikátor, Ezekiel, példabeszédek stb.

2012. jan. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

A helyedben lennék az egész Biblia olvasást az evangéliumokkal kezdeném.

Majd az egész Újszövetséget, és csak az után térnék rá az Ószövetségre.

Keresztény szempontból ez a "jó" sorrend.

2012. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy kezdő Bibliaolvasónak első körben Lukács evangéliumát és az Apostolok cselekedetei könyveket ajánlanám.


A Biblia mind a 66 könyve önálló, tehát önmagában is érthető, ha elolvasod. Ha a hagyományos fekete teljes Károli Bibliát használod érdemes kikeresgélni az adott igevershez írt hivatkozásokban megjelölt bibliai igéket.


Véleményem szerint, ha a teljes Szentírás történeti részét szeretnéd megismerni érdemes elolvasni E.G.White 5 kötetes munkáját, mely a teremtéstől az újjáteremtésig végigkiséri a történelmet. A Szentírás olvasása nagy figyelmet és türelmet igényel, érdemes olyan emberrel konzultálni olvasás közben aki ismeri és segít eligazodni a kérdéses részek közt.


Üdv. Péter

2012. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én anno az evangéliumokkal kezdtem, sokkal olvasmányosabb, neked is ajánlom.

Másrészt, az Újszövetségben nyilván vannak utalások az Ószövetségre, de ezek apropója többnyire meg van magyarázva az adott szövegkörnyezetben.

Ha nincs, valószínűleg akkor is érteni fogod az utalást, lévén keresztény társadalomban élünk, akarva akaratlanul megtanulunk dolgokat, gondolatokat a Bibliából, így természetesen az Ószövetségből is. Ergo nem hiszem, hogy akármilyen hátránnyal indulsz, ha az Ószövetséget még nem olvastad.

A Biblia amúgy olyan mű, amelyet nemhogy első, de századik alkalommal olvasva sem fogsz teljesen megérteni. Szerintem ennek tükrében lényegtelen, melyik testamentummal is kezded az olvasást.

2012. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!