Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívőknek soha nincs olyan...

A hívőknek soha nincs olyan gondolatuk, hogy nincs Isten? Hogyan érzik a mindennapi életben, hogy van? Hogyan nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 23:34
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. jan. 24. 23:43
 22/29 anonim ***** válasza:

"A hívőknek soha nincs olyan gondolatuk, hogy nincs Isten?"


Van nekik.


"Hogyan érzik a mindennapi életben, hogy van? Hogyan nyilvánul meg?"


1000-féleképpen. Ha érdekel a téma, olvass William James-t, Schleiermachert, van der Leeuwöt.


"Egy hitetlent hogyan lehet meggyőzni,hogy van Isten?"


Sehogy.


"ha komolyan vesszük a Bibliában az áll,hogy tegyetek tanítvánnyá minden népet,nem?"


Tanítvánnyá, nem hívővé.

2012. jan. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Néha vannak kétségeim, de ennek egyetlen oka, hogy lusta vagyok. Néha igazán érzem Isten jelenlétét az életemben, akkor megnyugszok, hátradőlök és élek tovább, elfelejtve a legfontosabbat. Aztán rájövök, mennyire ostoba voltam a lustaságomból fakadóan. Rájövök, hogy elárultam, megtagadtam, és mindezt bánva térek vissza Hozzá, mert Tőle kaptam mindent. Gyakorlatilag semmim nincs, mégis megvan mindenem, amire hosszú évekig csak vágytam. Hogy miért vagyok ebben ennyire biztos, jobban kellene ismerned, és akkor talán elhinnéd, hogy nem puszta véletlenekről van szó, amik kiemeltek a pokolból, ahol fel kellett nőnöm. Egy hitetlennel csak azt tudnám megértetni, én miért hiszek, azt nem tudom neki elmondani, hogy ő miért higgyen, hiszen neki kell meglátnia az apró csodákat és az összefüggések bámulatos hálózatát az életében, hogy mind egy cél felé tartunk, ami nem lehet véletlen. Neki kell rájönnie, hogy minden, amin keresztülmegy azzá teszi, akivé válnia kell. És neki kell meglátnia, hogy a hit nem szobrokban, könyvekben és épületekben van, hanem az emberi szív legmélyén; nem bürokratákban, szabályokban és szertartásokban, hanem az egymás iránti szeretetben. Neki kell megtapasztalnia, mit jelent az Istenbe vetett feltétlen bizalom, ami reményt ad a legnagobb reménytelenségben is. Neki kell meglátnia Istent a felkelő napban, a friss hóban, az esőben, a fények tökéletes játékában, vagy egy számára kedves ember szemében.
2012. jan. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
62%

Előző: "az összefüggések bámulatos hálózatát" - igen, ezt én kifelejtettem. Én "fogaskerekeknek" hívom, amik tökéletesen illeszkednek egymásba, gördítik egymást tovább, és egészen bámulatos és csodálatos.

Egyébként nagyon szépen írtad le. :)


Annyira jó megtapasztalni, hogy vannak igazi hívők, akik értik, hogy én miről beszélek, és ők is ugyanarról beszélnek. :) Ez még inkább erősít abban, hogy tényleg működik a dolog, nem csak az én képzeletemben - mert nálam ilyen kétségek merülnek fel... hogy tényleg Isten műveli ezt?! És tudom, hogy igen, de azért mégis... néha elbizonytalanodom.

Aztán jönnek mások, és elmondják, hogy ugyanezt élik meg, és ugyanúgy Istennek tulajdonítják, és akkor hogy lehet még egy szemernyi kétségem is?!

2012. jan. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

A vallásos ember az én értelmezésemben az aki hiszi ugyan , hogy létezik Isten,de nincs igazi kapcsolata vele. Ilyen voltam kamaszkoromban.

Ami igazán hívővé tett az egy depresszió volt, aminek a mélypontján Istenhez kiáltottam, átadtam neki az életemet és kértem, hogy változtassa meg a gondolkodásomat.

A változás számomra volt a legmegdöbbentőbb.Olyan lettem ami ellen mindig is tiltakoztam.

Soha nem akartam úgy élni mint az igaz keresztények, hogy isten legyen az életem középpontjában, mégis ez történt és a legfurcsább az az egészben, hogy jól érzem magam ebben az új életemben, sőt azon csodálkozom, hogy eddig hogyan élhettem Isten nélkül.

2012. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Üdv!

Látom szépen egymásra találtak a fanatikus hívők! Isten csak azoknaknak az emberek agyában van akik hisznek benne, mert beképzeli magának, hogy létezik!!!! Aztán tuttira nemlétezik!!!! A racionális dolgok igazak és csak annak van értelme, nem ilyen misztikumos dolgok! Valamit akarsz igazán akkor el is éred, és teljesen mindegy, hogy van isten, vagy nincs!! Rajtad múlik!!!

2012. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Valamit akarsz igazán akkor el is éred"


Ez nagyobb hülyeség, mint bármelyik vallás.

2012. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kedves # 26!

Őszintén szólva nekem teljesen mindegy, hogy csak az agyamban van Isten, vagy tényleg van. Én azt hiszem, hogy tényleg van, mert amióta ezt hiszem, azóta mindent elérek. Amíg nem hittem, addig nem értem el. És az, hogy sokan ugyanígy élik meg, csak arrafelé mutat, hogy mégiscsak van...

És tudod, én alapvetően racionális vagyok... próbálom is racionálisan magyarázni mindazt, ami mostanában történik velem. És az a furcsa, hogy még racionálisan is stimmel, épp ez benne a csodálatos. :)

2012. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Ne lehetetlen dolgokat akarj, okoska!
2012. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!