Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő muzulmánok! Mi alapján...

Hívő muzulmánok! Mi alapján fogadjátok el Mohamed tanításait? Miért hisztek ennek az embernek? Honnan veszitek azt, hogy ő Isten igaz prófétája?

Figyelt kérdés

2012. jan. 26. 00:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Kicserélheted a muzulmán szót Keresztényre és a Mohamedet Jézusra.


Ha jobban belegondolsz ugyan annyi alapja van mind2-nek.

2012. jan. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nyilik ki erre a bicska a zsebembe?"

Szólásszabadság van! Remélem azért annyira nem pöccentél be, annyira nem önti el az agyadat a vérgőz, hogy robbantgassál...

2012. jan. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Kedves Nemvagyok Kommentelő!

Több kérdésben láttam, hogy gúnyolod Istent, és a különböző vallásokat. Nagyon türelmes csaj vagyok, de azért nem a végtelenségig vagyok az.

Megtennéd azt a szívességet, hogy Isten, és a különböző vallások gúnyolását abbahagyod?

Mert ha nem, akkor panaszkodni fogok rád Istennek, és ellened uszítom, mert hatalmamban áll ezt megtenni.

Sem Jézust, sem Mohamedet, sem Isten egyetlen prófétáját nem gúnyolhatod ki!

A kérdezőnek pedig azt üzenemn, hogy keresgéljen az Interneten, és menjen olyan fórumokra, ahol muszlim emberek beszélgetnek, és ott tegye fel nekik a kérdéseit, mert ilyen helyeken niylván több ember többféle választ fog neki adni, de ha idetévedne egy muszlim, és válaszolna, akkor lehetőleg normális hangnemben beszéljél vele.

Üdv: Napirai11

2012. jan. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyiket se gúnyolom.Nem mondtam, egy szóval se,hogy ne kövesse őket. Csak nem egyezik a véleményem a tieddel. Csak nem szeretem azt a fajta gondolkodást ami azt mondja "Nekem van igazam a többiek hülyék". Ez a kérdés pedig szinte egy tökéletes példa erre.

A rossz reklám is reklám. Ha tényleg hülyeség amit mondok cáfold meg. Biztos mondtam már azt. Ez van ember vagyok hibázom.

2012. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Napirai11!


"De nem fogadák be őt, mivelhogy ő Jeruzsálembe megy vala.

Mikor pedig ezt látták az ő tanítványai, Jakab és János, mondának: Uram, akarod-é, hogy mondjuk, hogy tűz szálljon alá az égből, és emészsze meg ezeket, mint Illyés is cselekedett?

De Jézus megfordulván, megdorgálá őket, mondván: Nem tudjátok minémű lélek van ti bennetek:"


Maradjunk annyiban, hogy te kéred Istent, hogy a te ítéleted alapján gonoszul büntesse meg a Nemvagyok nicknév alatt lévő atyádfiadat?


Isten a szennyből és a mocsokból emel ki, és szabadít ki elveszett embereket. Te meg ezen emberek ellen akarsz ugyan ahhoz az Istenhez imádkozni?

Milyen lélek van tebenned? Szereted az Istent, és ahelyett, hogy megdorgálnád felebarátodat Istenkáromló beszédéért, fenyegeted? Szállj egy kicsit magadba te is, légyszíves!

2012. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nemvagyok!


Azt, hogy megcáfolhassam neked az állításodat, minimum annyi előképzettség kellene, hogy a Biblia és a Korán felét el kellene olvasnod, mi több magadévá kellene tenned.


Ugyanis a Korán gyakorlatilag a tóra magyarázata (más kérdés, hogy jó, vagy rossz magyarázata). A Biblia (illetve az Isten által ihletett könyvek gyűjteménye) több száz próféciájának beteljesülése, és megélése, ami bizonyítja hitelességét.


Elmondom, hogy pontosan mi jellemző a mai emberekre, melyet Krisztus az ő angyala által mondott Jánosnak:

Krisztus úgy mutatkozik be a mai embernek, hogy ő Isten teremtésének kezdete. Ezt felejtik el a mai emberek. Az itt élők langyosak. Sem nem hidegek, sem nem forrók. Általam vélt fordításban ez annyi, hogy hisznek Istenben, meg az evolúcióban, meg a tudományban, Krisztust nem tudják hová tenni, csak a betanult mondatokat mormolni, hogy ő Isten egyszülött fia, de nem értik. Elfelejtik, hogy nem a halál hozta az embert a világba, hanem az ember hozta a halált. Langyosak vagyunk, mint még soha. De Krisztus azt mondta, hogy kivet a szájából, ha így maradunk. "Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:"


Ahhoz, hogy füled legyen a hallásra, nem az én hatalmamban áll. A koránban nem található prófécia, nem bizonyítható az idősíkon a hitelessége, tehát nem lehet egyszerűen a muzulmán szót a keresztény szóra, Mohamed nevét Jézus nevére cserélni.

2012. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mirk ***** válasza:
10%

Kedves Napirai11!


Válaszaid olvasván a jókedv és undor hullámai törnek rám egymás után. Engem általában nem zavarnak a hívő emberek bár személy szerint ellenzek minden vallást, de Te pont az a fajta ember vagy aki mellett nem tudok elmenni egy hozzászólás nélkül, mert mélyen gyökerező vallásosságod nagyfokú butasággal és rosszindulattal társul.

Hogy mondhat olyat egy keresztény, hogy "szólok istennek, hogy büntessen meg téged, mert hatalmamban áll". Vagy nem tudsz semmit a saját vallásodról, vagy csak szimplán hülye vagy.

Ja és nem fogod sem te sem más megmondani, hogy ki mit írhat bármely vallásról, szólásszabadság van. Isten haragjával, meg miegymással fenyegetni valláskritikusokat meg amúgy is nevetséges.

2012. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:

"szólok istennek, hogy büntessen meg téged, mert hatalmamban áll"


Egy embernek sem áll ez hatalmában. És Isten sem így "működik".

2012. jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha Budapesten laksz, van ott mecset. Veszed a fáradtságot bemész oda, megkeresel valakit megkérdezed tőle. Bolondság itt kérdezni... Elég ránézni az eddigi válaszokra.
2012. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Egyetértek 11:05-ös kommentelővel.

Kérdező, a 17:28-as kommentelő tanácsát erősen érdemes megfontolni.

Üdv: napirai11

2012. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!