Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan csodálatosak lehetnek a...

Olyan csodálatosak lehetnek a kínai, japán vallások nem? Hol ismerkedhetnék meg velük?

Figyelt kérdés
Persze úgy, hogy nem megyek Kínába, vagy Japánba.
2012. jan. 29. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, van Buddhista főiskola Budapesten! pl.


addig meg... google. :)

2012. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Első kérdésedre a válasz: Nem!


Az igazság nem attól függ, hogy mi a csodálatos és mi nem!


Második kérdés: Remélem soha nem keveredsz közéjük.


Segítek, Igen, ott a piros kéz, és meg is lehet nyomni...hát nem csodálatos? Hol ismerkedhetnék meg közelebbről a piros kézzel? :D

2012. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mármint miért reméled hogy nem keveredem közéjük?

Keresztény vagyok, de nem fogok áttérni más vallásra, ezeket csak szeretném megismerni.

2012. jan. 29. 22:19
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
Ne akard megismerni ,mert csakisegyigazvallás van aki mást mer állítani az az ördöggel paktál le és az idők végezetéig lángoló üstben fog főni.Szegény kínaiak -japánok ilyen vacak sorsra jutnak,de a szemük sem áll jól ,megérdemlik :D
2012. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg nagyon érdekesek, viszont ha nem ismered meg velük együtt a kultúrájukat, akkor eléggé idegennek tűnhet sokszor.


Egyébként az alábbi vallásokról van szó, ha keresni akarsz velük kapcsolatos anyagot akár Interneten, akár könyvtárban:

taoizmus, buddhizmus, konfucianizmus, sintoizmus. Ebből nagyjából a buddhizmus az, ami mindkét országban elég elterjedt, a Síntó Japán eredeti vallása, míg a maradék kettő kínai eredetű.

Kiindulásként érdemes a Wikipédiát böngészni. Illetve nem éppen szakirodalom, de véleményem szerint bizonyos témához kapcsolódó animék és szépen be tudják mutatni ezeket, emellett szórakoztatóak is. A japán mitológiából erősen merítő anime például (cím után zárójelben az eredeti cím)


Mijazaki Hajaó (Hepburn átírásban Hayao Miyazaki) - A vadon hercegnője (Mononoke hime)

Kavadzsiri Josiaki (Yoshiaki Kawajiri) - Ninja Scroll (Jûbê ninpûchô)

Illetve sorozatként az Inuyasha.

2012. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha keresztény vagy akkor a Ninja Scrollt nem ajánlom mert miután megnézted egyből mehetnél is gyónni.
2012. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, egyáltalán nem biztos, hogy katolikus a kérdező, de még ha az is, akkor sincs semmi kivetnivaló a Ninja Scroll-ban. Felnőtteknek való, az tény, és képi világa erősen naturalista, de egyébként szépen bemutatja a középkori japán fantasztikum jellemzőit.
2012. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hat nemtom, elsősorban szerintem a taoizmus ami szimpatikus, a buddhizmus nem istenhivő, a hinduba meg bele kell születni, talán még a japán vallás, sintoizmus asszem na az érdekel még. Amugy a buddhizmus nem lehet rossz, csak kár hogy nem istenhívő vallás.
2012. jan. 31. 18:59
 9/9 anonim ***** válasza:

"akkor sincs semmi kivetnivaló a Ninja Scroll-ban."


Van benne egy szexjelenet.


"Mt 5,28 - Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele."

2012. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!