Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma délután kapcsolgattam a...

Ma délután kapcsolgattam a rádiót, hallottam egy idézetet amit egy misén olvastak fel, ki írhatta?

Figyelt kérdés
nem hallottam kitől olvastak fel. Valami olyasmi volt benne hogy: "ha felkelek azt várom hogy lefekhessek, ha lefekszek azt várom hogy reggel legyen, semmi örömem nem maradt, létem egy lehelet" ha valaki esetleg ráismer, segítsen nekem, köszönöm :)
2012. febr. 5. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mai szentmise-olvasmány, Jób könyvéből. 7. fejezet, 1-4 . és 5-7. vers.

Íme:

1Nem szolgálat az ember sorsa a földön? Nem napszámos módján tölti el napjait? 2Olyan, mint a rabszolga, ki árnyékba vágyik, olyan, mint a napszámos, ki a bérét várja. 3Csalódással teli hónapok jutottak részemül, keserves éjeket adtak osztályrészül. 4Már mikor lefekszem, kérdezem: "Mikor virrad?" És mihelyt fölkelek: "Mikor lesz már este?" Tele vagyok kínnal egész alkonyatig. 6Napjaim futnak, mint takács vetélője, eltűnnek, s nyomukban nem marad reménység. 7Gondold meg: életem csupán egy lehelet, szemem soha többé nem lát boldogságot.

2012. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, ez az, köszönöm :)
2012. febr. 14. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!