Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek ateisták?

Mi a véleményetek ateisták?

Figyelt kérdés

Hatalmas divat lett az ateizmus, Isten halott, mondta Nietsche. De kérdem én: jó ez az embereknek, hogy az ateizmus ilyen rohamosan terjed? Sajnos az ember természeténél fogva önző és aljas. Visszasírom azokat az időket amikor még Isten félelmet keltett a gonosz emberekben. Nem látjátok, hogy hová tart a világ?

Akik az ateizmust terjesztik mérhetetlenül buták.Olyan társadalmi romlást indítanak el, ami csak pusztuláshoz vezet.

Az ateista ember nem tud átlépni a materialista világszemlélet határain. Kérdem én: ameddig nem élünk egy ideális világban, sőt ilyen pokoli világban élünk, hogy jön bárki ahhoz, hogy egy MÁS, új szemléletet gondolkozás nélkül elvessen?

Nem kellene lenézni a Biblia tanításait. Bárcsak eljönne egyszer Isten országa, ahol a szeretet uralkodik, nem a pénz, és a gonoszságot csírában elfolytanák.

Az ateizmus táptalaja a vadkapitalizmusnak, az értelem nélküli létezésnek.

Várom hozzászólásaitokat


2012. febr. 10. 20:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
100%
Nietzsche nem volt ateista! Az "Isten meghalt" mondatával nem Isten létét tagadta meg. Ennek nézz utána, mielőtt ilyesmikre hivatkozol.
2012. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nem ez volt a dolog lényege.
2012. febr. 10. 20:18
 3/72 Mirk ***** válasza:
90%

"Visszasírom azokat az időket amikor még Isten félelmet keltett a gonosz emberekben. Nem látjátok, hogy hová tart a világ? "


Tanultál te történelmet? Ha bekerülnél a középkorba visszasírnád ezt a materialista világot igen gyorsan.

Egyébként a gonosz embereket sosem rettentette vissza isten, csak a börtön meg a bitófa.


"hogy jön bárki ahhoz, hogy egy MÁS, új szemléletet gondolkozás nélkül elvessen? "


Te épp azt teszed, elveted az ateista szemléletet.


Abba a hibába esel, mint egy másik válaszoló aki az erkölcsöt és a jóságot összeköti a vallással és istennel. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Egy hitetlen ember is ugyanúgy tudja mi a jó és lehet sokkal erkölcsösebb egy "hívő" társánál.


"értelem nélküli létezés"


Értelmet találni az életnek bármiben lehet. Miért kéne hozzá vallás?

2012. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
100%
Te meg vallási fanatikus.(A kérdéből ez jött le bocs ha nem így van) Amúgy nem az ateizmussal van a baj hanem a túlzott liberalizmussal.Nézd csak meg Hollandiába mien börtönök vannak... na meg a többi hülyeség
2012. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező!


Rm 12 19 "...Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr.

20. Azért, ha éhezik a te ellenséged, adj ennie; ha szomjuhozik, adj innia; mert ha ezt míveled, eleven szenet gyűjtesz az ő fejére.

21. Ne győzettessél meg a gonosztól, hanem a gonoszt jóval győzd meg. "


Krisztus azt mondta, hogy bárcsak ebben a korban valaki hév vagy hideg lenne. Mert ha valaki langyos, akkor azt kiveti a szájából. Szerintem az ateisták hidegek és nem langyosak. Ha Krisztus azt mondta, hogy ez jobb, mint langyosnak lenni, szerintem fogadd el.


Az evolúció semmit nem hozott ebbe a világba, semmit nem köszönhet neki az emberiség, sajnos ezt nem mérlegelik, de az ítélet nem a kezünkben van.


Ha egy ateista segítségre szorul, te segíts neki. Ha kérdez a hitedről, te felkészülve, szeretettel válaszolj neki. Ezek a te dolgaid, nem számonkérni rajtuk az ő hitüket. Az evolúció és az egész materialista világszemlélet hiten alapul, az egész nem más, mint egy vallás. Amikor nincs mögötte tudás, akkor azt mondják, hogy véletlen. Márpedig az egész szemléletük a véletlenre alapozott, azaz lefordítva, nem tudják. Ez van. Én tudom, te tudod. De ne ródd fel ezt nekik, csakhogy támadhasd őket, és alapot adj arra, hogy viszont támadhassanak.

2012. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
29%

Nekem mindegy, én hindu vagyok. Van elég istenem, nyugodtan meghalhat belőlük egy pár.

És az erkölcsöt is sokkal szabadabban értelmezzük. :D

2012. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
90%
5-ös Az evulúciónak köszönheted hogy itt koptatod a segged a gép előt.Bár neked hiába magyaráznám úgyis elkednél kifogásokat keresni benne.
2012. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
63%
elkezdenél*
2012. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
8%
7-es! Vajon a fizika laptételeit evolúcionisták találták ki? Eistein, Newton és a többiek a Biblia istenében hittek, az ő alkotásait vizsgálták. A repülőgép a motor, a generátor, mind mind Isten alkotásainak vizsgálatával működik a mai nap is. Erdős Pál, Neumann János és Szilárd Leó, Nikola Tesla mind a Biblia Istenében hívő emberek voltak. Így kérlek, hogy most te ott ülsz a számítógép előtt, nem az evolúciónak, hanem hívő embereknek köszönheted legfeljebb. Maga az evolúciós hipotézis rengeteg halált és rasszizmust hozott a világba, tudást és fejlődést nem.
2012. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

# 3/8 Igen tanultam történelmet. Pontosan ezért írtam a "Biblia tanításait". Szánalmas, hogy a vallási vezetők is az erőszakra használják fel a nemes gondolatokat, amik a Bibliában vannak.

"Te épp azt teszed, elveted az ateista szemléletet" - elvetem a terjesztését. Nem az ateizmust, csupán annak terjesztését. És nem gondolkodás nélkül.

"Egy hitetlen ember is ugyanúgy tudja mi a jó és lehet sokkal erkölcsösebb egy "hívő" társánál. "-teljesen igazad van, de az átlag emberre ez nem igaz. Az egyszerű ember-mint a nevében van- egyszerű.Kell neki a felsőbb vezetés, hogy megtalálja a jó utat. Manapság,szerintem te is tapasztalhatod, kevesen járnak a jó úton.(természetesen az ateista is lehet kíváló ember, nem mondtam hogy nem.)

"Értelmet találni az életnek bármiben lehet. Miért kéne hozzá vallás?" dejavum van, ezt már írtad valahol. Én arra az értelemre gondoltam, hogy nem hiábavaló a földi életed, számomra borzalmas belegondolni, hogy elrohadok a földben.

2012. febr. 10. 20:46
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!