Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, ti milyen...

Jehova Tanúi, ti milyen Bibliatanulmányozási segédeszközöket javasoltok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
En nem vagyok jehova, de erdekelne, milyen segedeszközök leteznek? Eddig azt hittem, ugy lehet tanulmanyozni egy könyvet, hogy olvassuk es elgondolkodunk rajta, esetleg meditacioban is elgondolkodunk, es varjuk, amig beerik a dolog bennünk... Nekem ez bevalt mas könyveknel, ezt javasolnam, ha ilyesmi is szoba jön. De ha van mas is, engem is erdekel.
2012. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
szerezd meg azokat amelyeket a kanonizálás során az egyház nem engedélyezett, abból talán rájössz, hogy az összes többi is egy szép mese, amelynek semmilyen bizonyított, tudományos alapja nincsen. Mintha a Piroska és a farkast tanulmányoznád.
2012. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Várom a Tanúk válaszát is!


Utolsónak:Te milyen módszert használnál pontosan a Biblia megismeréséhez?

2012. febr. 13. 20:56
 4/15 anonim ***** válasza:

A biblia viszont ennél több, kedves utolsó. Majd ha a Piroska vagy más népmesék emberek millióinak változtatják meg az életét,akkor lehet párhuzamokat vonogatni. Addig nem kéne."


Visszakerdeztem, ez szerinted parhuzamvonas?

A mesek szimbolikus ertelmezeseröl, pszichologiai mondanivalojarol amugy olvastam egy masik könyvet. A 2. valaszolo sztem mas, atvitt ertelemben ertette a Piroska es a farkast, ezert a meseelemzest nem hoztam volna fel.

1.

2012. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 lsandor ***** válasza:
64%

Milyen fajta segédeszközökre gondoltál? Szerintem legelsőnek kérj egy példányt a Mit tanít valójában a Biblia című könyvből. Nem tudom, hogy ismered-e de nagyon sok érdekes témával foglalkozik. Pl:

1. Mi az igazság Istenről?

2. A Biblia Istentől származó könyv

3. Mi Isten szándéka a földdel?

4. Ki Jézus Krisztus?

5. A váltság Isten legnagyobb ajándéka

6. Hol vannak a halottak?

7. Valódi reménység elhunyt szeretteinknek

8. Mi Isten Királysága?

9. „Az utolsó napokban” élünk?

10. Milyen hatással vannak ránk a szellemteremtmények?

11. Miért engedi meg Isten a szenvedést?

12. Istennek tetsző élet

13. Sajátítsuk el Isten gondolkodásmódját az életről!

14. Hogyan lehet boldog a családunk?

15. Istennek tetsző imádat

16. Foglalj állást az igaz imádat mellett!

17. Közeledjünk Istenhez imában!

18. A keresztelkedés és az Istennel ápolt kapcsolatod

19. Maradj meg Isten szeretetében!

Ez úgymond egy térkép a Bibliához. Itt fejezetekhez össze vannak szedve az adott témával kapcsolatos Bibliaversek. Ha a könyv azt mondja, hogy ez így van, akkor mindig idéz egy Bibliaverset, vagy zárójelben van megadva, tehát így mindig a Bibliát tanulmányozod és nem Jehova Tanúi hitnézeteit. Egy fejezet bekezdésekre van felosztva, azokhoz pedig kérdések találhatók, ez segít, hogy a lényegre összpontosíts

2012. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én válaszomat miért törölték ki, kit sértett? Azt írtam le hogy még a Piroskának is van mély mondanivalója, hát még a Bibliának, erre kitörölték. Egyáltalán lehet itt vélemény mondani vagy csak bólogatni lehet?
2012. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

lsandor!



Azt minden esetre becsülöm, hogy te legalább válaszoltál. De hol vannak a többiek? Ők hogyan? Vagy csak ennyi és kész? Tégy egy próbát, és írd ki ezt a kérdést a keresztyéneknek, még hozzá úgy, hogy ők személyesen hogyan gyakorolják az ige olvasását. És vesd majd össze az itt tapasztaltakkal. Hamar ki fog derülni, a keresztyének mennyivel többet olvassák a Bibliát, mint ti.



És akkor az én igetanulmányozási módszerem neked, egy kicsit átformálva, hogy neked is elfogadható legyen. Vegyél egy Károli fordítású Bibliát. Azért ezt, mert ezzel a kezetekben szoktatok hozzám becsengetni. Amikor van egy félóra órád úgy, hogy senki sem zavar meg közben,(mobil kikapcsolva, ha kell) imádkozással kezd! Drága Jehova! Te aki teremtettél mindeneket, és aki a Bibliában jelentetted ki magad, kérlek jöjj, és légy velem szent igéd olvasásánál. Kérlek, te magyarázd azt meg, hogy megértsem, mi mit jelent, és kérlek te tedd egészen személyessé azt számomra. Ámen! Ez után olvass el egy fejezetet, majd gondolkozz az olvasottak értelmén. Ha valamit nem értesz, ne azt a minden bizonnyal csodálatos (ez sajnos irónia bocsáss meg érte) könyvet vedd elő, amiről az előbb beszéltél, hanem imádságban mond el Jehovának, aki ott van melletted, és csak arra vár, hogy te kérdezz tőle. Légy nagyon őszinte. Jehova! Ezt nem értem, de szeretném megérteni. Kérlek te magyarázd azt meg a számomra! Hiszem, számodra semmi sem lehetetlen, tudom, most is meghallgattál. Ámen. Kérlek, olvasd el így Lukács evangéliumát, minden nap egy fejezet, és őszintén kíváncsi vagyok, mire jutottál. Mi az amit megértettél a könyved nélkül.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mulder614 ***** válasza:
19%

Szép imát mondtál kedves utolsó......csak ne reménykedj abba hogy az ilyen kigúnyolós hozzáállásod után lesz aki meg is hallgassa majd az imádat! Nem is beszélve arról hogy a kérdés nem neked szól. Na szióka!


A kérdezőnek pedig annyit hogy a " Mit tanit valójában a Biblia" könyv nagyszerűen segít megértened a Bibliát.

Bármely Jehova Tanúi szívesen ad neked ebből a könyvből,é s segít neked abban hogy meg is vizsgáljátok részről-részre.

Ha szívből szeretnéd megismerni a bibliát akkor menni is fog!

2012. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szicsu Mulder614!


De biza remélhessem, hogy meghallgassa az Jehova Isten! Osztán tudjad-é, hogy miért-é? Oszt azé, mert hogy aztat megígérte Ő kijelentésiben. Aztat mondotta, hogy ha én-e az Ő nevit segedeleműl híjom, akkor Ő aztat nagy fennségiben meghalhatván, nékem segedelmemre lészen. Oszt tudja-ée kigyelmed, hogy én-e ám nem aztat az igen magasztas könyvit bújom az tekintetes Jehova tanúinak, hanem csak aztat az egyszerű Bibliját, csak úgy-e pőrin, minden féle megmagyarázás nélküle. Tudja-e kigyelmed, hogy az magasságos szent Jehova megszánja ám a magam fajta félkegyelműlyit, oszt megérteti vélem szent akarattyát. Úgy hogy sose fíltsen engöm nagy kigyelmed, az hiába valon imádkozzástól, mert az nékem nem szokásim. Az szent Jehova Istennel igen bensőséges kapcsolatokat ápólván nagy békessígben élvén vele, az szent fiának az igaz Jézus Krisztusnak nagy jóvóltából kifolyólagván, mint hogy érettem-é kifolya az szentnek vére az golgotán. Áldott legyen azért szent Jehova magasságos örök neve! Ámen!



Az evolúció útján is elérhető az üdvösség, csak nekem nincs kedvem kivárni.

2012. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha tudsz gondolkodni ,akkor meg is van a segédeszköz .Isten pedig benned van hogy megismerjed az Igét...
2012. febr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!