Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lefeküdtem a barátommal, de...

Lefeküdtem a barátommal, de azt érzem ezzel hatalmas csalódást okoznék vallásos szüleimnek?

Figyelt kérdés
mindig a jóra neveltek, járok templomba, de úgy gondoltam, h én ezt így szeretném csinálni. Átgondoltam, 1 éve vagyunk már együtt és már 21 éves vagyok. Tudom, h a szüleim, ha megtudnák, nagyon szomorúak lennének, h nem tudtak ránevelni, h ezt nem szabad házasság előtt. Vajon jogos?
2012. febr. 21. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Akkor ne mond el nekik
2012. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Hát ezt már elkúrtad, nem is kicsit. A pokol kénköves tüzén fogsz elégni! Szégyentelen!
2012. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
5%
Ne mond el, amit nem tudnak az nem fáhat nekik.
2012. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

> 21 éves vagyok

21 évesen azt csinálsz, amit jónak látsz. A szüleidnek semmi közük hozzá. Elég nagy baromság ez a "házasság előtt szexelni bűn". Csak egy régi vallás értelmetlen dogmája. Mindent szabad amit nem tilos, tilos az ami árt másoknak. A házasság előtti dugással kinek ártasz? Senkinek.

2012. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Egy hibát ne tetézz egy újabbal. Ne hazudj a szüleidnek! El fogják bírni viselni, jóval több élettapasztalat van a hátuk mögött, mint neked.
2012. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem te vagy az egyetlen aki kicsit elszomorította szüleit. Kicsit lehet ledorgálnak de elmúlik persze azon is múlik mennyire bigottak. Lehet azt fogják hinni, hogy most pokolra jutsz, és cipelnek templomról templomba bűnbocsánatért. DE lehet egy két nap/óra után elfelejtik.
2012. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
tudom, h nem kell nekik beszámolnom, de mégis bűntudatom van. Szörnyű, h szégyellem magam, mert mindenhol azt hallottam, h ha házasság előtt nemi kapcsolatot létesítek, akkor biztos h rossz lesz a házasságom, mindent elrontok vele. Emiatt teljesen görcsbe vagyok....
2012. febr. 21. 10:18
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

> mindenhol azt hallottam, h ha házasság előtt nemi

> kapcsolatot létesítek, akkor biztos h rossz lesz a

> házasságom, mindent elrontok vele.

Elég sok hülye ember van a te környékeden...

Az hogy házasság előtt nemi kapcsolatot létesítesz, nem jelenti azt hogy rossz lesz a házasságod.


> Emiatt teljesen görcsbe vagyok....

Ugye milyen jó dolog ez a vallás?

2012. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Az, hogy így rágod magadat miatta előbb tönkre teheti a kapcsolatot. Miért most,hogy lefeküdtél vele kevésbé szereted vagy ő téged? Nem ez fogja tönkre tenni a kapcsolatot szerintem a fordítottjára nagyobb esély van.
2012. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

"ha házasság előtt nemi kapcsolatot létesítek, akkor biztos h rossz lesz a házasságom, mindent elrontok vele"

Már elnézést, de ez egy hatalmas ostobaság! Ki mondja ezt? Mert ez nem más, mint ítélkezés! Hívő ember ilyet nem mondhat! Hogy előre kijelenti, hogy rossz lesz a házasságod!

Egyedül Istenre hallgass, ő mutatja meg neked, hogy mi a helyes és mi nem!

2012. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!