Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt mondják, a keresztény hit...

Azt mondják, a keresztény hit nem"vakhit", hanem meggyőződésen alapul. Akkor hogyan lehetne bebizonyítani azt, hogy a halál után van élet? (Úgy tudom, hogy rögtön van a halál után élete annak, aki hisz Jézusban. )

Figyelt kérdés
Tehát már most is van. Hogyan lehetne bebizonyítani, hogy a hit nem "vakhit"? Nem hiszékenység?
2012. febr. 24. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia nem tanít a halál utáni életről. A lélek halhatatlanságának az eszméje az újplatonizmus révén szivárgott be a Kereszténységbe, eredetileg nem volt része. Röviden annyit lehet erről elmondani hogy a halottak öntudatlan állapotban vannak, és majd amikor Krisztus visszajön, akkor feltámasztja a halottakat, a Biblia ugyanis a feltámadásról tanít. Talán még annyit hozzátennék hogy a léleknek az eredeti szövegben sincs amolyan spirituális jelentése. A félreérthető Igehelyek tisztázásával kapcsolatban pedig érdemes félretenni az eddigi elgondolásunkat és elfogulatlanul tanulmányozni a Szentírást.
2012. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Melyik Bibliafordítást javaslod?
2012. febr. 24. 20:31
 3/15 anonim ***** válasza:

Tökéletes Bibliafordítás nincs, tehát vissza kell menni az eredeti szövegekre is. Azonban ha most azon gondolkodunk hogy melyik a legjobb magyar Bibliafordítás, akkor azt mondom hogy a Károli. Komolyan mondom hogy igaz, hogy vannak abban is hibák de azokk ellenére is a Károli adja a legjobban vissza az eredeti szöveget, szemben az újabb fordításokkal...Némelyik azok közül az adott Egyház teológiájára épül...


Tehát én a Károlit ajánlom, gyönyörű fordítás és a legpontosabb is.

2012. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"(Úgy tudom, hogy rögtön van a halál után élete annak, aki hisz Jézusban. )":

Ján.11:25?

2012. febr. 24. 20:45
 5/15 anonim ***** válasza:

János evangéliuma 11. fejezetében ha megfigyeled a beszélgetést Márta és Jézus közt, akkor rádöbbenhetsz hogy a feltámadásról esik szó, nem a Lélek halhatatlanságáról. Jézus nem úgy vígasztalja Mártát hogy "jó helyen van Lázár" A 23. versben azt mondta Jézus

hogy "Feltámad a te testvéred" Márta sem ellenkezett, ugyanis jól ismerte az Ószövetséget. Dániel könyve 12. fejezetében Isten azt mondja a prófétának hogy "Te pedig menj el a vég felé; és majd nyugszol, és felkelsz a te sorsodra a napoknak végén." (Dn 12,13) Márta erre utal vissza a 24. versben miszerint tudja, hogy feltámad, az utolsó napon. A 25. versben Jézus előre tekintett a második eljövetelére amikor a meghalt igazak, feltámadnak romolhatatlan testben.

2012. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem.

Erre is kérhetnék választ?

"Azt mondják, a keresztény hit nem"vakhit", hanem meggyőződésen alapul."

Melyik felekezethez tartozol?

2012. febr. 24. 21:07
 7/15 anonim ***** válasza:

A Keresztény hit, valóban nem vakhiten, hanem megyőződésen alapul. Isten ugyanis senkitől nem várja el azt, hogy bizonyíték nélkül higyjen. Hogy kinek mi a bizonyíték, az már más dolog, ugyanis nem vagyunk egyformák. Így vannak olyan emberek akiket például az győz, meg hogy a Bibliát a régészeti feltárások is alátámasztják, például Ur városát is feltárták. Vannak olyanok akit a beteljesült jövendölések győznek meg. Ésaiás próféta például név előre név szerint jövendölt a perzsa Círusz királyról, noga Ésaiás idejében a király még nem is született meg, stb...tehát ez mindenkinél más. A lényeg az, hogy őszintén keresse az ember az Istent, akkor majd fog magáról elég bizonyítékot adni. (lásd pl Jer 29,13)


Ésa egy protestáns közösséghez tartozom.

2012. febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Krisztus tette erre a bizonyságot, mit most kérdezel:


Jn 13,19 Most megmondom néktek, mielőtt meglenne, hogy mikor meglesz, higyjétek majd, hogy én vagyok.


Jn 14,29 És most mondtam meg néktek, mielőtt meglenne: hogy a mikor majd meglesz, higyjetek.


Nem attól hiszünk, mert tapasztalunk-e a halál után életet, vagy sem. Ha tapasztalnánk, akkor a Biblia nem állítana igazat. Ugyanis az én zsoldom a halál és nem az élet. Az Krisztus kegyelme és szeretete, Isten általi ajándéka az, hogy élhetek.

Ha tanulmányozod Isten emlékkönyvét, megláthatod a próféciákat, mik szemünk láttára teljesednek be, hogy most is, mikor megvannak, higyjünk.


Jn 20,29 Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.


Inkább te is próbálj boldog lenni, és hinni, mint bizonyítékokat szerezni.

2012. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,várom többek véleményét is!

Mindenki válaszát hasznosnak ítéltem.

2012. febr. 24. 22:06
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek Istenben, az én életemben már számtalanszor bebizonyította, hogy van és gondoskodik rólam. Én ezek alapján, hogy tudom, hogy Ő van, akkor a többi dolgot is el fogom hinni, amit Ő mond (az Igéje által). Tehát a hitem nem vak, hanem erős alapon áll-egész pontosan tapasztalatból származó meggyőződésen.
2012. febr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!