Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyre jobban megszeretem a...

Egyre jobban megszeretem a zsidókat a zenéjüket kultúrájukat pedig egy zsidót nem ismerek vajon miért lehet ez? Talán a sok körülöttem folyó zsidózás ilyen jellegű védelmi reakciót alakított ki bennem?

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
csak az ortodox zsidókat szeresd
2012. márc. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

csak ne legyél elfogult egyik irányba sem. amugy nekem is igy kezdődött hogy nagyonsok zsidózást hallottam, akkor nem csiptem őket, aztan ez pont átfordult az ellentétjébe és megkedveltem őket. most ott tartok hogy nem érdekel az egész, ugyanolyan emberek mint a többi, van köztük ilyen meg olyan, rendes meg szemét is...

mondjuk a barátom meg pont zsidó... de ez csak véletlen :D

2012. márc. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
A cigányzenét is szereted? Én igen, de akik művelik, azokat nem.
2012. márc. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem nem baj, ha az ember egy néphez jobban vonzódik, mint a másikhoz. Az, hogy ez nálad most miért van, és hogy miért pont a zsidókat szereted ennyire, azt mi nem tudhatjuk, de még az az ember sem tudhatja, aki ismer téged, mert magadnak kell észrevenned, hogy mi zajlik benned, neked kell tisztáznod saját magaddal, hogy mi ez az egész.

Szerintem érdemes lenne barátkozni zsidó emberekkel, mert annak nincs értelme, hogy szeretek egy vallást/népet, és egyetlen olyan ismerősöm sincs, aki ahhoz a valláshoz tartozik. Egy vballást nemcsak akkor tudsz megismerni, ha olvasol róla, hanem az adott valláshoz tartozó embereket is megismered, mert így te is látod, hogy mennyire tartják be az adott vallás tanításait, stb.

Az ortodox zsidók tudnak nagyon fanatikusok lenni, de szerintem ettől függetlenül velük is meg lehet próbálni barátkozni, aztán vagy sikerül, vagy nem.

Üdv: Napirai

2012. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A zsidóság két részre szakadt.


Egyik ága részesült a "Babiloni Rítusban", a másik nem.


A zsidóságban található egy Isten által szeretett, kis létszámú "maradék" is.


Egy nagyon erős végzet is kíséri őket.

2012. márc. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Hááááát én akkor ,,nagyokosnak,, számítok mert nagyon nem csípem őket.(persze zsidózni nem fogok) Az egy dolog, hogy kifosztják kicsiny országunkat.(Nem vagyok náci de ez van) Ám olyannyira fennhordják az orrukat, hogy az vérlázító. Gondolok itt pl a Talmudra. Nos abban a ,,szent,, könyvben olyan dolgok vannak leírva, hogy a náci ideológia hozzá képest ihaj meg csuhaj :S

ui: Persze elismerem, tényleg vannak jó zsidók is ám a többségük lenéz minket. Nem a fellegekből beszélek és is találkoztam nem eggyel...

2012. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves Bandiahegyről, a Talmud soha nem volt szent könyv, ráadásul kétlem, hogy valóban olvastad volna.
2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem volt szent könyv igaz itt volt némi túlzás....és bevallom nem olvastam végig(!!). Barátom ne mond, hogy nincsenek benne(és nem 1 és 2 hanem vagy 100) olyan dolog ami mint mondtam tényleg durva. A náci ideológia semmi ahhoz képest! Egyébként meg mégis mit vársz tőlem? Hogy kezdjem őket imádni, mikor le van fülelve az egyik zsidó milliárdos, hogy arról pofázik hogy felvásárolják kicsiny hazánkat? Engem elszomorít.....remélem téged is. De amit a zsidók az arabokkal(pl a katonai fehér foszfor bevetése ami mellesleg tiltott és kissé brutális is) tesznek az sem piskóta. Persze mindehhez társul, hogy feljebbvalónak érzik magukat....hisz gondoljatok csak bele. Van egy nép amely beleszerelmesedett a tudatba, hogy ők Isten kiválasztott népe. Ettől nem tudnak elszakadni....ha belegondoltok Jézusnál pl az húzta ki a gyufát náluk mikor kijelentette, hogy A megváltás mindenkié. Más szóval a gojoké is! Én nem vagyok se antiszemita se fasiszta de egy nép iránti szeretet(vannak csidó barátaink és sokat tudok főleg tőlük a zsidó kúltúráról is) nem olyan mint valami majom szeretet, hanem kőkeményem megmondjuk mi az igazság. A baj az, hogy aki ezt ma megteszi az kapásból fasiszta, antiszemita stbstb bla bla bla... Ez gáz és ezen okok miatt amiket felsoroltam még csodálkoznak, hogy vannak akik nem látják őket szívesen? Még1x: Elítélem a fajgyűlöletet de néha megtudom őket érteni!
2012. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a probléma talán az, hogy Izrael szétszóratott és a szellemiségben júda kizárólagos dominanciára jutott

(bár azt állítja, hogy Izráél örökségét őrzi)


már rég óta nem 12 törzsről szól a zsidóság, hanem csak 1-ről (!!!)


ráadásul : a Föld népei közül talán ők keveredtek a legjobban

(bár ezt igyekeznek tagadni)

2012. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!