Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van a becsületességnek értelme...

Van a becsületességnek értelme? A becsületes keresztény szegényen hal meg?

Figyelt kérdés

Igazából a csalódottság szüli ezt a kérdést, érdekel a véleményetek. Egyetemen beadtam a szociális ösztöndíjhoz a pályázatot, mert rá vagyunk szorulva, mindig volt mit enni, de folyamatosan nőnek az adósságok. Olyan dolgokat is beírtam a bejövő jövedelemhez, amit el tudtam volna titkolni, pl gyerektartás stb.. de szerettem volna becsületes lenni. És pont lecsúsztam, nem ítéltek oda semmit.

Más keresztény ismerőseim letagadnak különböző kereseteket, hazudnak mindenről, és anélkül, hogy tényleg rászorulnának, rohadt sok pénzt kapnak.

Ha egyszer azt gondolják majd, hogy bűn volt, megbánják, a pénzük megmarad úgyis. Hol itt az igazság? Én meg nyaralás helyett dolgozhatok egész nyáron mint gimis korom óta mindig.



2012. márc. 3. 21:39
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodni írtam ki a kérdést, de szerintem mindenki megtapasztal hasonló igazságtalanságokat az életben, és érdekel, ti ilyenkor mire támaszkodtok.
2012. márc. 3. 21:49
 2/27 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ennek nem sok köze van a kereszténységhez. A sumákolók között lehet, hogy volt pogány is, de akár az is lehet, hogy zsidók, muzulmánok, buddhisták is akadtak köztük. Bár tény, hogy annak van a legnagyobb esélye, hogy valamelyik keresztény vallás tagjairól van szó.

Viszont biztos, hogy ez most itt számít? Akit annak idején megkereszteltek, "mert ez a szokás" és soha többé nem járt templomba, annak ebben a helyzetben a kereszténysége a legfontosabb? Nem lehet, hogy akár pogánynak is tekinthetnéd? Attól, hogy meg van keresztelve, lehet, hogy semmi köze sincs a valláshoz. Éppen ezért talán soha nem is fogja megbánni, amit tett. Abban az eszmerendszerben, amiben ő él, ez nem bűn, hanem erény, mert pénz származott belőle.

A kérdés tehát egyszerűbb: te becsületes voltál, ők meg nem. Érdemes volt-e becsületesnek lenned? Megsúgom: nem. A becsületesség manapság nem kifizetődő és bárki bármit is mond, régen sem volt az.

2012. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez így van. Pont úgy, ahogy mondod.

Lehet mondani, hogy imádkozz, és kérj segítséged, meg az Isten szeret téged, és a gyermeke vagy, tartsd meg a tanításait, attól még pénzed ösztöndíjból nem lesz.


De hidd el, jobban jártál, hogy becsülettel adtad be azt a kérvényt! Jobban jártál, az Isten majd megfizeti Neked, hidd el!


Egyébként hány éves vagy, milyen nemű?

2012. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Mire alapozva mondod, hogy Isten megfizeti? Hiszen a döntéseinknek következményei vannak, ennek ez a következménye, amit vállalnom kell. Talán én vagyok túl pénzorientált.

21 F

2012. márc. 3. 22:05
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Hogy-hogy mire alapozva? Istenben nem lehet csalódni. Isten "megjutalmaz" ha jó vagy.
2012. márc. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
48%
EZ kb annak az esete,hogy bűn-e egy éhező kisfiúnak kenyeret lopni. Csak kevésbé szélsőséges. Most,hogy őszinte voltál annyit értél el,hogy nem tudsz segíteni a családodnak, cserébe valaki majd elissza a kocsmákba az ösztöndíjat. Ezért hülyeségek ezek az eszmék nem lehet folyton pozitív dolgokat csinálni néha be kell mocskolnunk a kezünket.
2012. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Honnan gondolod, hogy Isten megjutalmaz, ha jó vagy? És mikor gondolod ezt, itt a földön, vagy a halál után?
2012. márc. 3. 22:17
 8/27 anonim ***** válasza:

Most hiába kötsz belém, és hiába akarsz megfogni: nekem ez a felfogásom, én így gondolkodom. De ha te nem, akkor miért voltál rendes? Hidd el, lesz jutalmad.


Ha a földi életedben: akkor Viva la party.

Ha meg a túlvilágiban, akkor még nagyobb mák: az örökké tart.

2012. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Értem, arra lettem volna kíváncsi, miért ez a felfogásod. Pl olvastál róla a Bibliában, vagy tapasztaltad stb...
2012. márc. 3. 23:03
 10/27 mustafa33 ***** válasza:
Én még olyant nem láttam akit Isten megjutalmazott jóságáért. (Valószínűleg az a véleménye mint volt főnökömnek aki azt vallotta és gyakorolta, hogy a jó munka kötelesség és a kötelesség teljesítéséért nem jár külön jutalom a sima fizetésnél és nem is kapott rajta kívül soha senki, a nem teljesítésért viszont levonás az járt.) De olyat már láttam akire azt mondták, meglátogatta az Isten. Az aztán attól koldult.
2012. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!