Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben segít egy lelki, pszichi...

Miben segít egy lelki, pszichikai bajjal küzdő embernek a vallás?

Figyelt kérdés
Lehet hogy durva lesz egyeseknek amit írok, lehordhattok mindenféle baromnak, nem érdekel. Miért segít valakinek ez, ha most valaki depressziós, mitől lesz neki jobb hogy vallásos lesz. Miben segít az ha egy ilyen ember elmegy a templomba idétlen imákat mormolni és bólogatni. Véleményem szerint a vallás eléggé tudatszűkítő. Mért jó az ha sok mindent megtagadsz magadtól. Véleményem szerint ettől még nem oldódik meg semmilyen pszichológiai probléma.
2012. márc. 4. 20:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Segít a bűntudatát feldolgozni, reményt ad a legnehezebb időkben. Amikor jól mennek a dolgok, akkor pedig gátat szab annak, hogy az értelmetlenségig hajszolja valaki az élvezeteket, miközben kiüresedik az élete, szeretetlenné válik és otthagyják a barátai. Nem bólogatni kell, hanem hinni. A vallás a hiten keresztül segít.
2012. márc. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a vallas lenyege a hit,remeny es szeretet. ezek dolgok optimistava teszik a hivo embert es az optimista szemlelet segit megoldani a problemakat erot ad es segit a depresszio lekuzdeseben is. azon felul sok haszna van meg a hitnek ,persze csak ha oszinte.ezekbe most nem mennek bele,mert itt irhatnek neked reggelig. csak a 10 parancsolatot vedd alapul. szerinted itt tartana a vilag ,az emberiseg ha mindenki tobbe kevesbe a szeint elne?
2012. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki pszichikai bajjal küszködik,az mindent sötéten lát. Ha egy ilyen ember hisz Istenben,hiszi,hogy segít a gondjait megoldani,utat mutatni,hogyan jusson túl a nehezén,akkor kilábal a lelki bajaiból. Ezután már a nap gondokkal is megtud birkózni.

A pszichiáterek is ezt akarják elérni a betegeiknél,csak ők esetleg gyógyszerrel és sok-sok beszélgetéssel.

2012. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
van pár ismerősöm aki vallásos... hát.. egytöl egyig mind tudatszűkült. Csak e körül forog az életük...
2012. márc. 4. 20:57
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
az hogy ki a tudatszukult az relativ!
2012. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

nem fogunk neked jó, érthető választ adni, méghozzá, úgy látom, azért, mert vannak elképzeléseid, amik miatt csak egyféle képpen tudod látni a dolgokat.

Általában nem úgy működik, hogy valaki depressziós, és most hipp-hopp legyen vallásos, és majd jobb lesz neki,

hanem inkább úgy,

hogy (és megértem, hogy Te ezeket nem érted meg, mert Te ezt nem hiszed, csak próbáld elképzelni, hogy jobban megértsd a válaszomat)

hiszem, hogy van Isten, Isten azért teremtett, mert szeret. Működik a rossz a világban, mert az ember gyarló, de nekem a rosszat nem ő küldi. Lesznek nehezebb szakaszok az életemben, lesznek próbák, de hiszem, hogy ezek nem az én megsemmisítésemért vannak, hanem a megerősítésemért. Hiszem, hogyha az emberek megismerik őt, akkor ők is jobbá akarnak válni. Tehát nem hihetem, hogy a világ egyre csak rosszab-rosszabb lesz. Nekem is lesz jobb. Ha nem most, akkor a túlvilágon.


tehát röviden ennyi. nehezebben vesztem el a reményt, mintha csak addig tartana a reményem, hogy ma jó, mert van káposztás cvekedli, holnap meg a Dunának megyek , mert éhezem.


Persze, mondják, hogy a vallás a nép ópiuma. Tényleg könnyebb azokkal az emberekkel, akikbe bele vannak erkölcsi gátak építve, mint az állati szinten élő emberekkel, aki apját, anyját eladja, vagy 10 forintért legyilkol, hogy jusson cvekedlire.

2012. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

öl egyig mind tudatszűkült. Csak e körül forog az életük...


igen, megértem, hogy így látod.

Ennek egyrészt az is a magyarázata, hogy ez tényleg olyan alap kell legyen, ami mindent meghatároz.

Másrészt azt várják, hogy ha a vallásosak/hívők/keresztények hirdetik a tökéletességet, akkor ők csak álnok-hazugok lehetnek, mert ők sem tökéletesek.

Tényleg nem tökéletesek, mert senki nem tökéletes. !!!!

DE ! jó esetben? lehet törekedni rá,

vagy rossz esetben: lehet mások hibáival takarózni, és folytatni a rosszat.


higgyétek el, mindenki a saját sorsa kovácsa.

Mindenki abból főz, amit hozott. Teljesen természetes, hogy mindenki úgy tudja látni a világot, amit hozott otthonról, és a saját tapasztalatokkal rátapadt.

Mindenki azzal fog elszámolni (az én hitem szerint) amit rábíztak. Kinek mennyi észt és érzékenységet adtak, csak annyival fogja tudni maga körül felfogi a világot.


Azért azt kívánom neked, mindennel kapcsolatban legyen ilyen egészséges kíváncsiság benned, hogy feltedd magadnak a kérdést, hogy mi miért van így, vagy úgy.

2012. márc. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
én inkább leszek idegbeteg mint vallásos...
2012. márc. 4. 21:19
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

A pszichiátriai betegségekhez sajnos nem értek, de én is hallottam arról, hogy vannak olyan emberek, akik pszichiátriai betegségben szenvednek, és megismerkednek egy vallással, és meggyógyulnak, nem kell soha többet gyógyszert szedniük.

Nyilván ez attól is függ, hogy az illetőnek mi a baja, mert lehetnek olyan súlyos pszichés betegségek, amelyeknél a vallás az Istenbe vetett hit nem hozza el a teljes gyógyulást, de a beteg állapotában nagymértékű javulás mehet végbe, és ezzel javul az életminősége, a környezetéhez való viszonya.

Sajnos erről részletesebben nem tudok nyilatkozni, mivel nem értek a pszichiátriai betegségekhez: egy pszichiáter erre a kérdésre pontosabb, kielégítőbb választ tudna adni, persze csak akkor, ha őmaga is istenhívő, és valamely vallási közösséghez tartozik.

Üdv: napirai

2012. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Valóban igazt a beszűkült tudatállapot egy-két szekta híveire. De nem igaz a más egyházak tagjaira. Amellett,hogy gyakorolják a vallásukat,nyitottak a világ dolgaira,a tudományos eredményekre stb. Nem csak a vallás tanairól lehet velük beszélgetni.
2012. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!