Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szcientológia? Mi ez?

Szcientológia? Mi ez?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Egyik osztálytársnőm (16 éves) részt vett egy ilyen szcientológus tanfolyamon. A tanfolyam végén találkozott egy fickóval aki ennek az "egyháznak" a tagja.Elkezdtek beszélgetni, és a pasas szerződést ajánlott neki, amivel kimehet Amerikába és a szcientológusok sulijába járhat, de nem jöhet haza, csak max. egy-két napra. Még a repülőjegyét is fizetik (csak odafele). Nagyon gyorsan kellett döntenie, aláírta a szerződést, és kiutazott Amerikába. Nagyon aggódunk érte. Szerintetek mi lesz így vele, mit fog ott kint csinálni, jó helye lesz? Eléggé féltem őt, mert elég ijesztő dolgokat olvastam erről az egyházról:(

Köszi a válaszokat!


2012. márc. 5. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ne számíts jóra, elnyomóként fog rád tekinteni ugyanis náluk nem nagy divat az hogy nem-szcisekkel vagyunk kapcsolatban... Szerintem felejtsd el a vele való kapcsolatod, nagyon sajnálom, de nem tehetsz semmit.
2012. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
És a hölgy szülei mit szóltak az esethez...? Idejében meg kellett volna akadályozni a dolgot, mert koránt sem biztos, hogy vissza tud jönni, ha meggondolja magát. Gondolom, nincs pénze, munkavállalási engedélyről nem is beszélve. Keress rá az ex-sci-kids oldalra, nagyon szép kis történeteket mesélnek ott.
2012. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


A Hubbard tal alapított egyházat az ötvenes évek közepén Kaliforniában jegyezték be hivatalosan, Ron is amerikainak született egy tengerész fiaként. Bejárta Kelet-Ázsiát, Indiában az ottani szerzetesektől tanult, Polinéziában a bennszülöttek vallását tanulmányzozta. Washingtonban tanult mérnöki egyetemen, harmincévesen scifi regényeket írt. A II. világháborúban tengerésztisztként szolgált, megsebesült, és elég komoly sérüléseket szerzett, lebénult és megvakult. Az általa felfedezett dianetikával meggyógyította magát.


Az ötvenes évek elején kiadta főművét a dianetikát, ami bestseller volt az USA-ban. Az ötvenes évek végén áttelepült Angliába, de innen a 60-as évek végén kiutasították, utána egy flottán élt. A 80-as évek végén halt meg 75 évesen, ami a képességeihez képest nem egy nagy kor. De ne legyünk igazságtalanok, azért komoly szervezetet hagyott maga után... Ha magát az elméletét vizsgáljuk, akkor azt kell mondanom, hogy az egész világ vallásaiból szemezgetett: a hinduizmus védáiból, Buddha tanaiból, a kínai lámakolostorok tanításaiból, a kereszténység egyes elemeiből, Kant, Nietzsche, Schopenhauer filozófiájából, de még a görögök és arabok matematikai ismereteit és a nyugati és keleti civilizációktechnológiáinak elemeit is felhasználta.


Az embereket aktivitásuk tekintetében nyolcféle dinamika határozza meg: ön, szex, csoport, emberiség, állat, egyetemes, spirituális és végtelenség. Ezt szimbolizálja az a szcientológia kereszt, aminek 8 gerendavége van. Egy kicsit a science fiction-re hajaz amikor az embert szellem-test-értelem hármasaként definiálja olymódon, hogy a szellemek teremtik és változtatják meg a fizikai univerzumot. Fontos fogalom náluk az engram, ami azt jelenti, hogy a tudatalattidba bevésődnek az érzéseid. Ezek okozzák a betegségeket, ezektől kell megtiszulni, hogy clear legyél ez a fő célja a scientológiának leegyszerűsítve. Ha valaki clear lesz, itt nem állhat meg, hanem OT fokozatkat kell szereznie, természetesen horror pénzekért... Nemrégen játszottak az M1-en egy filmet: "Míg végül semmi sem marad" - ez egy német játékfilm, ami egészen jól bemutatja a lényeget. Sajnos a videotából törtölték - gondolom nem véletlenül - de talán itt meg tudod nézni: http:// onlinefilmletoltes.eu/online-film-letoltes-ingyen/dra..


Üdv. Péter

2012. márc. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Igen, Péter nagyjából jól leírta.

Azzal egészíteném ki, hogy mivel sokat átvett a keleti tanításokból ezért nagyon tetszetős lehet. A fejlődés, tudati szint szavakat én is szoktam használni a kommentjeimnél és mégsem vagyok szcientológus. Általánosságban is gond, hogy a gusztustalan pénzszerzésre alapult gyűlik, mint pl.: a Jehova, Hit, Szcientológia, szimbólumokat vesz át a valódi kereszténységből és a keleti tanításokból, ami nagyon megtévesztő.

Nem tudom, hogy Hubbard nevéhez fűződik ez a "multilevel marketing" :))-hez hasonló egyház, mivel ő 86-ban halt meg. Én azt gondolom a tanításaiból a szeretet hiányzik, önző ostoba embereket képeznek. A keresztényre hajazó gyülikkel meg az a gond, hogy a fejlődés hiányzik az igazi szellemi fejlődés helyett félelemkeltés, világvégézés és bűnösözés folyik.

Az osztálytársnőddel kapcsolatban nem vagyok biztos, hogy nem merült ki a bűncselekmény fogalma, mivel még fiatalkorú így szülői beleegyezés nélkül nem tudom milyen szerződéseket lehet aláírni és mit nem. De a lánynak annyi.. A szabad akarat helyett mások mondják meg mit csinálj és el hiszed, hogy te irányítod az életed, lényegében ennyi. Durva, hogy rámentek a fiatalokra.

2012. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, rögtön szólj a szüleinek, mert ha kiviszik, neki vége van! Az lesz a legkevesebb, hogy 12-14 órán át nehéz fizikai munkát fognak vele végeztetni, rendszeresen megalázzák, üvöltöznek vele, elveszik tőle a papírjait, cenzúrázzák a leveleit, és lehallgatják a telefonjait, mindig a sarkában lesz ún. etikatiszt! Az egész szervezet leginkább a Stasihoz hasonlítható. Ha kell, be kell zárni a gyereket a lakásba, ha nem ért a szép szóból, de nehogy engedjék elmenni!


Ez egy otromba nagy f*szság, mocsok szemét banda ez! Mit gondolsz, miért félnek a titkosszolgálatoktól? Hát azért, mert valójában egy szekta, igen súlyos bűncselekményekkel a hátuk mögött, mint pl. pénzmosás, embercsempészet.

2012. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kiutazott, akkor elég nagy bajban van. Nem lehet majd elérni egykönnyen, de ki kellene menekíteni sürgősen, kérjetek szerintem ehhez segítséget az ottani nagykövetségtől, vagy vmelyik nemzetközi segélyszervezettől. Teljes agymosás, ingyen dolgoztatás, zsarolás. Nagyjából ennyi.
2012. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal a nagykövetséghez fordulni, hiszen jogilag még nem nagykorú, egyáltalán mit keres ott kint??? Ha hazajön, akkor meg ki nem engedni a házból, ha tankkal jönnek érte azok a köcsögök, akkor sem! Rögtön hívni a rendőrséget!


Ezeket a mocskokat sorban kéne leszedni!

2012. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sajnos már kint van Amerikában, azóta nem sikerült vele beszélnem. A szülei pedig sajnos beleegyeztek ebbe, mert az apja ennek az egyháznak a tagja:/
2012. márc. 7. 20:02
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szcientológia? Mi ez?"


Egy vallás. Az ún. gnoszticizmus mai változata.


"Egyik osztálytársnőm (16 éves) részt vett egy ilyen szcientológus tanfolyamon."


Részvétem a családjának.


"a pasas szerződést ajánlott neki, amivel kimehet Amerikába és a szcientológusok sulijába járhat, de nem jöhet haza, csak max. egy-két napra"


Sea Org zombi lesz belőle.


[link]


Ők egy "hadsereg", mely meg akarja menteni a Földet a gonosz Xenu szolgáitól.


"Nagyon gyorsan kellett döntenie, aláírta a szerződést, és kiutazott Amerikába. "


Vagy kiábrándul és pár év múlva visszajön, vagy nem jön vissza, ott alapít családot a szervezetben stb.


"Szerintetek mi lesz így vele, mit fog ott kint csinálni, jó helye lesz?"


Katonai fegyelemben fog dolgozni egész nap. Ha nem teljesít jól, börtönkörülmények között lesz.

2012. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld mindenképpen felvenni vele a kapcsolatot, és ha bármi panaszt mond, vagy hogy fogva tartják, korlátozzák, fordulj a nagykövetséghez vagy a rendőrséghez!
2012. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!