Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten üzenhet nekünk álmunkon...

Isten üzenhet nekünk álmunkon keresztül? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Lent leírnám bővebben az álmom, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Vajon csak azért álmodtam ezt, mert nappal is sokat rágódom azon hogy vajon kiérdemlem-e Isten szeretetét, és mint minden egyéb dolog, az agyam csak feldolgozta ezt? Vagy tényleg lehet üzenet? Ti hisztek az ilyesmiben? És történt már veletek hasonló?
2012. márc. 5. 21:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Anyukámmal együtt egy lépcsőn haladtunk fel, tudtam hogy a hely ahonnan jövünk nem jó nekünk. Ekkor anyukámra rádőlt valami, és nem tudott továbbjönni, de kiszabadítottam. A következő képben már egy asztalnál ülünk, ahol én azon töprengek, hogy vajon megfelelő úton haladok-e Istenhez, méltó vagyok-e az örök életre. Ekkor anyukám megdicséri a "keresztes nyakláncomat". Tudtam hogy nekem olyan nincs, de mikor odanyúltam, tényleg rajtam volt egy. Álmomban tudtam, hogy ezt Isten adta nekem, és iszonyatos boldogságot éreztem, mintha ez lett volna az igenlő válasza a töprengésemre. Álmomban az is ki lett hangsúlyozva, hogy ez a kereszt nem a tipikus keresztény jelkép, ami Jézus halálát jelenti, ezen a kereszten Jézus épp feltámadás közben volt ábrázolva, és a jelentése is ez volt. Nehéz ezt így átadni, de éreztem hogy ezt jelenti.
2012. márc. 5. 21:55
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Én az 1.-re tippelnék ha valamire görcsösen gondolsz szinte biztos megjelenik álmodba.Ha valakibe beleszeretsz arról álmodozol,hogy lassítva futtok egymás felé a mezőn. Azt lehet ha leszólítod széttörheti az álmod. Ne keverd az álmot a valósággal nem egészséggel ha mondjuk reggeli közben találsz valami hasonló jelet azt mondom lehet benne valami.


DE van egy érzésem csak szeretnéd,hogy a 2. legyen.

2012. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Isten üzenhet az embereknek álmokon keresztül, és üzen is. És igen, lehetséges, hogy Isten szólt hozzád :). De ha nem is így lenne, ha tényleg "csak" az miatt lenne, mert egyébként is sokat rágódsz ezen: elárulom, hogy Isten szeretetét nem kell kiérdemelni, nem is tudsz Neki semmi olyat felmutatni, amivel kiérdemelhetnéd a szeretetét. Ő egyszerűen szeret, mert szeret, ilyen egyszerű.. Neked ezt csak el kell fogadnod, és élvezned :). Ha lehetne valamit tenni, hogy Isten szeretetét elnyerjük, első lennék a sorban, hogy megtegyem azt a dolgot, bármi is legyen az, sőt, próbálkoztam is már.. Jó cselekedetekkel pl. De nincs semmi, amivel kedvesek lehetnénk neki, lehetünk zsenik, lehetünk a világ legkedvesebb és legsegítőkészebb stb embere, nem elég. Csak el kell fogadni, hogy szeret, különösebb ok nélkül.
2012. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

En álmomból arra ébredtem fel, hogy valami hangot hallottam.Mégpedig úgy szólt, hogy minden bûnödet megbocsájtok. Hozzáteszem nem követtem el, semmilyen erkölcstelen dolgot.

Màsik mentem fel a lépcsõn (álom) és arra ébredtem fel, hogy menekülj innen soha vissza ne gyere!

Még egy eset volt, amikor àlmomban, mint egy király ült a széken, és mellette volt 2 angyalka és a trónon a király megfenyegetett ami a kezében van, most nem jut eszembe mi a neve!

2012. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Isten üzenhet az álmainkon keresztül, de ez csak egy forrás a sok közül. Járj nyitott szemmel, és egyre többet látsz meg. Arra, hogy kiérdemeljük-e Isten szeretetét, a válasz: nem. Tudom, mert méltatlan és tökéletlen vagyok, sokszor hajlamos vagyok hátat fordítani neki, mégis nap mint nap tapasztalom Isten végtelen szeretetét az életemben. Olyan lehetek, mint egy engedetlen gyermek: makacs és lázadó, ennek ellenére egy pillanatig sem szűntem meg szeretni, akitől az életet kaptam. Jó érzés Vele álmodni, őrízd ezt meg, ne hagyd, hogy kifakuljon :)
2012. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Szia !



Először is az álmokkal óvatosnak kell leni 3 forrása lehet Isten, ördög valamint saját lelkünkből fakadó.

Meg kell vizsgálni először Biblia alapján megáll ?

ha nem lehetséges akkor meg kell nézni a tartalmát és az eredményét megvalósul?

Figyelembe kell venni különböző Bibliai jelképeket de nem lehet minden álomra azt mondani az Úrtól van.


NEM HELYÉNVALÓ ÁLLANDÓAN ILYEN ÁLMOKAT, JELKÉPEKET, KIJELENTÉSEKET VADÁSZNI MERT KÖNNYEN MEGTÉVESZTŐ HAZUG SZELLEMEK BEFOLYÁSA ALÁ KERÜLHET AZ EMBER !!!


Az alap a Biblia megfelelő Ige alap nélkül kétségbe vonok minden olyan állítást, hogy álmot láttam meg szólt hozzám az Úr stb stb ....

De természetesen Isten üzenhet álmokon keresztül.

Volt az életemben néhány ilyen eset 1 példát említek egy kintlévőségem anyagi természetű amelyet hónapok óta nem fizettek ki számomra az Úr elé vittem és imádkoztam ezért valamint egyéb szellemi tevékenységet végeztem ezzel kapcsolatban.

A pénzt kifizették de el kellett telnie 9 hónapnak a 8. hónapban az Úr küldött egy álmot amikor is álomban láttam ez a pénzt a kezemben ez egy ilyen rövid álom volt és a beteljesedése valamint az érte való imádkozás igazolja az Úrtól való voltát.



Shalom.

2012. márc. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Utolsó, igazad van abban hogy álom jöhet Istentől de az ördögtől is, de az én esetemben kizártnak tartom. Ez az álom csak a hitemet erősítette, pozitív irányba lendített.

És próbálok nyitott szemmel járni a világban, és észrevenni, értékelni minden kis jót ami velem történik, hiszem hogy az imáimnak ereje van és Isten nélkül nem tartanék ott, ahol.

Hajlamos vagyok én is eltávolodni tőle, elismerem, épp ahogy előttem írtátok, mint egy makacs gyerek. De időközönként mindig történik valami ami visszaránt, pl. legutóbb egy ateista barátnőm kezdte megtapasztalni hogy Ő létezik, és a vele való beszélgetés "hozott vissza", most pedig ez az álom mutatta meg milyen jó is ha Ő itt van velem. Nem tartom véletlennek ezeket, és képtelen vagyok meggyőzni magam arról hogy csak az agyam játszott velem aznap éjjel:)

2012. márc. 6. 10:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Természetesen üzenhet. A Bibliában Salamonnak megjelent álmában az ÚR, ekkor kért Tőle bölcsességet. Az egész Igerészt nem másolom be, csak a lényeget. A teljes Igerész megtalálható: 1Kir 3,5-14


"Akkor éjjel megjelent Gibeónban az ÚR Salamonnak álmában..." - 1Kir 3,5


"Azután fölébredt Salamon, és látta, hogy álmodott..." - 1Kir 3,14


Áldás, békesség!

Mihály

2012. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én legalább két ilyen meghatározó álmomra is emlékszem, amikor azokban Isten szólt hozzám. Ez nem sok, de erről meg vagyok győződve, hogy kijelentést kaptam általuk.


Aztán olyan is volt, hogy amikor a gyülekezetben prédikáltam, erős késztetést éreztem, hogy két igét vegyek elő. Nem nagyon tudtam mit mondani róla, de tudtam, hogy nekem azt el kell mondanom. Ahogy befejeztem, megrendülve, könnyeivel küszködve állt ki a gyülekezet elé a lelkészünk, és elmondta, hogy ezeket az igéket kapta éjjel álmában. Döbbenetes.

2012. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Az apostolok halála után Isten már nem adta meg azt a különleges ajándékot a szolgáinak hogy álmokon keresztül kommunikáljon velük.Ezt azért mondhatjuk biztosan mert a Bibliában a Héberek 1:1,2-ben ezt olvashatjuk:" Az Isten, aki régen sokszor és sokféleképpen szólt ősatyáinkhoz a próféták által, ezeknek a napoknak a végén egy Fiú által szólt hozzánk."Továbbá az 1Korintusz 13:8-ban: "legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva."(vagyis a különleges ajándékok mint az álmokon keresztüli üzenetek is)

2Tim 3:16, 17: „ A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra . . . , hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen.”Tehát nincs szükségünk Istentől kapott álmokra ahhoz hogy Isten üzenni tudjon nekünk, hiszen a Bibliában megtaláljuk Isten üzenetét.

2012. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!