Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Két év után van még arra...

Két év után van még arra esélyem, hogy a barátom észhez térjen és kilépjen a HIT-gyülekezetből?

Figyelt kérdés
Szeret, kíván, erős vágyat érez irántam, de mindaddig bűnös a kapcsolatunk, még nem leszek gyülis tag. Ezért szakított velem. Néha azért megkeres, mert vívódik az érzéseivel, de sajnos ez nem tart sokáig, mert újra visszatér a gyülekezetbe. Én mondjam ki, hogy vége, még akkor is, ha őrülten szeretem?
2012. márc. 6. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez nem észheztérés kérdése. A hit nem a ráció szintjén működik. Az meg, hogy ő hogy fog változni, kiszámíthatatlan. Mindenesetre a helyedben abból indulnék ki, hogy olyan, amilyen most. Akkor maradj vele együtt, ha ebben az állapotában elfogadható számodra. Aztán ha változik, az majd új helyzet lesz.
2012. márc. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Beszélj vele józanul. Valószínüleg azért gondolja így mert a hit gyüli azt a biblia részt értelmezi szélsőségesen ami azt mondja: "ne legyetek a hitetlenekkel fele más igában". Na már most egy kapcsolat/házasság nem iga, teher, börtön. Beszélj vele, ha felhozza ezt a biblia igét, mondd neki, hogy ez kétes kapcsolatokról szól, amik veszélyesek lehetnek egy hívőre, nem konkrétan párkapcsolatról. Ha te is hívő vagy katolikus, vagy református stb. akkor meg mivel ugyanabban hisztek nem is tarthat téged hitetlennek.

Úgy léphet ki a hitgyüliből, ha felismeri hogy a biblia értelmezésük fundamentalista és sok esetben szélsőséges.

Plussz beszélgess el vele a szerelemről, a szeretetről, a Bibliában előforduló vegyes házasságokról (pl. a moábita Ruth esete.)

Ha viszont te nem vagy hívő emlékeztesd rá, hogy a hívő fél megszenteli a hitetlen félt egy házasságban/kapcsolatban. Ezt mondta Pál apostol

Sajnos a neoprotestáns gyülik, mind ilyen módon akarják a tagjaikat befolyásolni, hogy egymás között házasodjanak.

2012. márc. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Nehéz kérdés,hiszen a szerelem nagy úr,de én azt javasolnám,hogy ne pazarold rá az idődet,az ilyen emberek nagyon makacsok,beszűkült látókörűek,elég kicsi az esély rá,hogy megváltozzon a barátod.
2012. márc. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Én is a 7:37-es válaszolóval értek egyet!!
2012. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

A kedves barátod danolgatni tud csak a gyüliben, vagy értelmezni is szokták az igét?

"Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

És a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt."


Nem arról van szó, hogy aki nem abba gyülibe jár, hanem az, aki hitetlen. Miért teszi paráznáva magát a barátod Isten nevében?


Tégy úgy mintha hitetlen lenne.

"Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre hívott minket az Isten."

2012. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Utsónak: hol van itt szó házasságról?


Kedves Kérdező,


megkérdezhetnéd, mi az, ami a HGY-nél tartja. Miért nem mégy el vele egyszer oda? Egyébként butaság, h amiatt szakítana veled, mert nem vagy gyülitag.

Mondjuk én nem vagyok HGY-s, de van olyan volt munkatársam, aki az, és nagyon rendes emberek. Nem kell feltétlen félni mindentől, amiről rosszat pletykálnak.

2012. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

ha így nem érzed jól magad a barátoddal, akkor minek pazarolod rá az idődet?

Ő választott magának egy vallást: ha így ő jól érzi magát, akkor miért változna meg, miért hagyná ott azt a gyülekezetet?

Ha te nem érzed magad jól vele így, akkor nincs értelme ezt erőltetni.

Ha meg már szakított veled, akkor meg miről is beszélünk?

Ezt az egész dolgot neked kell eldönteni, ebben kívülálló nemigen tud segíteni.

Üdv: Napirai

2012. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én azt szeretném kérdezni, hogy te vallásos vagy egyébként? Úgy értem hogy más vallásban?

Mert ha igen, akkor egyszerűen közöld vele, hogy te is szereted Istent, de te a katolikus (vagy református stb.) vallásban szeretnéd ezt megélni, így tartsátok tiszteletben egymás vallását.

Ha meg emiatt szakít veled mert nem vagy gyülis tag, az tényleg gáz egy kicsit. Ha viszont melletted maradna, szerintem örülj neki. Igaz, hogy a Hitgyüli sok hülyeséget tanít, de mégiscsak jobb, mintha mondjuk egy vallásnélküli ateista lenne, aki az anyagi dolgokon kívül semmit sem vesz észre....

2012. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tán megverték a gyüliben vagy kirabolták? Te nem fogadod el így te se vagy különb. Ha szereted a párod akkor kitartasz mellette vagy tévedek? Ha nem vagy önző akkor vége a kapcsolatodnak, mert az önzőség, ha csak miattad kiszakítasz valakit valahonnan. Nem a gyüli pártján akarok állni, de ha ő jól érzi magát ott akkor hadd érezze már magát jól!!
2012. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Adok Neked jótanácsot. Nézd a vidám vasárnapot, olvasd a Bibliát, menj el a gyülibe, térj meg, és megszűnik a gondod, örömötök teljes lesz. :-D
2012. márc. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!